iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 6. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2239
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Problémy s PCR testy zdarma

  0:47 do playlistu

  Problémy s PCR testy zdarma
  Zmatek okolo PCR testů zdarma. Od včerejška mají lidé v Česku nárok v rámci zdravotního pojištění na 2 do měsíce. Mnohé laboratoře je ale zatím nedělají. Nedostaly včas pokyny od ministerstva. Zároveň má každý pojištěnec nárok jednou do týdne na antigenní testy. Ale třeba pro mladé sportovce, kteří potřebují denně na tréninky, může být nastavená frekvence testů nedostačující.

 • Problémy s PCR testy zdarma

  3:46 do playlistu

  Problémy s PCR testy zdarma
  Živě Simona Součková, mluvčí, laboratoře SPADIA.

 • Kontroly testů v restauracích

  7:38 do playlistu

  Kontroly testů v restauracích
  Testy jsou potřeba nejen do školy nebo do práce. Řada lidí je chce mít platné i s ohledem na svůj volný čas. Hygienici v MS kraji zkontrolovali za uplynulých 17 dní dodržování pravidel ve 120 restauracích, klubech a barech. Ani v jednom z nich nepokutovali. Podobné je to i v OL kraji.

 • Průběh očkování v krajích

  10:19 do playlistu

  Průběh očkování v krajích
  MS kraj očekává, že do půlky srpna by mohlo být v regionu naočkovaných 70 % lidí. Velkokapacitní centra by měla fungovat nejspíš do září, do očkování se také zapojily asi čtyři stovky praktických lékařů.

 • Policie zkoumá posudky k otravě Bečvy

  10:59 do playlistu

  Policie zkoumá posudky k otravě Bečvy
  Vsetínští kriminalisté se seznámili se závěry znaleckých posudků k případu otrávené řeky Bečvy. Kriminalisté už vyhodnotili taky důkazy a dokončují procesní záležitosti, které jsou nezbytné pro případné zahájení trestního stíhání. Posudek vypracoval soudní znalec Jiří Klicpera, jeho obsah odmítli on i policie konkretizovat.

 • NSS: Vládní opatření byla nezákonná

  11:29 do playlistu

  NSS: Vládní opatření byla nezákonná
  Živě redaktorka Kristýna Prokešová.

 • Zadržení dealerů drog

  13:12 do playlistu

  Zadržení dealerů drog
  Dva protidrogové zásahy mají za sebou v posledních dnech policisté v Ostravě. Při prvním zatkli a obvinili 3 dealery marihuany, kteří s drogami obchodovali 3 roky. Při druhém zabavili laboratoř na výrobu pervitinu a obvinili 5 bezdomovců, kteří se na vaření podíleli.

 • Seniorbusy míří na Praděd

  14:32 do playlistu

  Seniorbusy míří na Praděd
  Až na vrchol Pradědu začal ode dneška jezdit autobus z Karlovy Studánky, sveze tam seniory nad 65 let a také držitele průkazu ZTP. Jezdit bude každou středu až do konce srpna. Lístky si mohou lidé koupit přes internet.

 • Přerov se chrání před kyberútoky

  16:50 do playlistu

  Přerov se chrání před kyberútoky
  Přerov dá zhruba 3 mil. Kč na lepší zabezpečení své datové sítě. Chce se víc jistit před útoky hackerů a taky lépe chránit systém, když úředníci pracují formou home officu. Radní se chystají vyhlásit veřejnou zakázku, záměr musejí v pondělí podpořit zastupitelé. Velkému kyberútoku čelila v dubnu olomoucká radnice. Město muselo z bezpečnostních důvodů odstavit veškeré agendy, návrat do normálu trval týdny.

 • Firma narušila hnízdiště břehulí říčních

  17:21 do playlistu

  Firma narušila hnízdiště břehulí říčních
  Nezákonné zavážení hnízdiště břehulí říčních šetří na Olomoucku Česká inspekce životního prostředí. Na ohrožení chráněných ptáků na štěrkovně u Grygova upozornili ornitologové. Firma, která navážku prováděla, tvrdí, že šlo o nešťastnou náhodu, a práce zastavila.

 • Zájem o okrasné květiny

  19:58 do playlistu

  Zájem o okrasné květiny
  Zájem o zahradní a balkonové květiny roste. Hitem posledních let jsou třeba azalky a rododendrony. Jsou nejen pohledné, ale taky nenáročné na pěstování. Jednu z největších sbírek v Evropě má ostravská ZOO. Reportáž připravil Marek Slavík.

 • Historie opavských fotoateliérů

  21:55 do playlistu

  Historie opavských fotoateliérů
  Historie opavských fotoateliérů v nové publikaci s názvem Pozor, vyletí ptáček. Její autoři pátrali po tom, co zbylo po známých jménech fotografů, kteří museli i se svou živností po válce město opustit. Nechybí popis technických prostředků a desítky fotografických portrétů.

Přehrát vše

Související