iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 5. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1586
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ostrava odmítla splavnění Odry

  0:50 do playlistu

  Ostrava odmítla splavnění Odry
  Vedení Ostravy žádá po MS kraji razantnější postup proti stavbě kanálu Dunaj-Odra-Labe. Město vyzývá v dopise, aby se kraj zasadil o zrušení územní rezervy pro stavbu. Hejtmanství je proti stavbě vodního koridoru do Ostravy, připouští ale splavnění Odry z Polska po Bohumín.

 • Ostrava odmítla splavnění Odry

  3:35 do playlistu

  Ostrava odmítla splavnění Odry
  Živě Jakub Unucka, náměstek hejtmana.

 • OL kraj kanál nechce

  6:44 do playlistu

  OL kraj kanál nechce
  Se stavbou vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe nesouhlasí kraj Olomoucký. Tamní radní jeho stavbu odmítli krátce po loňských krajských volbách, a to kvůli obavám, že by plavební cesta region výrazně poškodila. Předchozí vedení kraje přitom stavbu spojovací větve Dunaj-Odra připouštělo.

 • Vakcínu má třetina obyvatel OL kraje

  7:10 do playlistu

  Vakcínu má třetina obyvatel OL kraje
  Aspoň jednu dávku vakcíny dostala v Olomouckém kraji více než třetina ze zhruba 530 tis. lidí, kterých se očkování týká. Obě dávky už v regionu dostalo téměř 64 tis. lidí. Nejvyšší proočkovanost je u seniorů nad 70 let, v této kategorii dostaly vakcínu 3/4 populace v regionu. V Moravskoslezském kraji jsou čísla podobná, první dávku už dostalo téměř přesně 350 tis. lidí, druhou pak už necelá třetina z nich.

 • Rozvoz antigenních testů pro školy

  7:43 do playlistu

  Rozvoz antigenních testů pro školy
  Tři desítky profesionálních a dobrovolných hasičů z MS kraje dopoledne rozvážely antigenní testy určené pro školská zařízení. Téměř 340 tis. kusů ze skladu na Letišti Václava Havla v Praze rozdělili do distribučních míst obcí s rozšířenou působností.

 • Zlatá tretra pro 1500 diváků

  8:50 do playlistu

  Zlatá tretra pro 1500 diváků
  Živě redaktorka Pavla Daňková.

 • Dovolené a očkování dětí

  11:37 do playlistu

  Dovolené a očkování dětí
  Zájem o letní dovolenou u cestovních kanceláří díky klidnější covidové situaci roste. Od července mají lidem cesty do zahraničí ulehčit covid pasy, ty jsou ale jen pro dospělé. Podle některých epidemiologů může intenzivní cestování včetně dětí, které nejsou chráněné očkováním, situaci zhoršit.

 • Kontroly zahrádek restaurací

  14:52 do playlistu

  Kontroly zahrádek restaurací
  Hygienici kontrolují hosty zahrádek restaurací. Mohou si na nich sednout jen lidé, kteří mají negativní test na koronavirus, jsou očkovaní nebo mají protilátky. Doklady nekontrolují přímo provozovatelé. Zákazníci je musejí předložit pouze kontrole z hygieny nebo policii.

 • Problémy s kamiony ve městech

  15:26 do playlistu

  Problémy s kamiony ve městech
  Přerov už několik týdnů trápí řidiči kamionů, kteří nerespektují dopravní značení a nejezdí po doporučených trasách. A dopravní komplikace jsou i ve Frýdku-Místku. Kvůli nové objížďce tam bloudí kamiony i místními částmi. Nákladní auta jezdí po úzkých silnicích a ohrožují obyvatele.

 • Kampaně pro sdílená kola a koloběžky

  18:24 do playlistu

  Kampaně pro sdílená kola a koloběžky
  Ostrava i Olomouc spustily kampaně za bezpečnější jízdu na sdílených kolech a koloběžkách. Moravskoslezská metropole aktualizovala projekt Dávej Bacha a nově míří hlavně na mladší generaci. Lidé mohou také na webu Čistá Ostrava hlásit špatně zaparkovaná kola nebo koloběžky. Na pravidla správné jízdy a nejčastější prohřešky upozorňuje také kampaň Olomouce. Uživatelé sdílených koloběžek a kol tam často nedodržují předpisy nebo přeplňují cyklostojany.

 • Spor v OC Forum Nová Karolina

  19:08 do playlistu

  Spor v OC Forum Nová Karolina
  Spor mezi knihkupectvím Knihy Dobrovský a Obchodním centrem Forum Nová Karolina v Ostravě skončil u soudu. Ten se postavil na stranu knihkupců, kterým vedení obchodního centra minulý týden v pondělí nechalo zapečetit vstup do prodejny kvůli údajnému dluhu na nájemném, což se ale nepotvrdilo. Spor mezi knihkupci a obchodním centrem u konce

 • Policisté dopadli útočníka

  20:46 do playlistu

  Policisté dopadli útočníka
  Policisté dopadli útočníka, který po slovní rozepři z rozběhu kopnul do hrudníku 73letého pracovníka ochranky ostravského obchodního centra Forum Nová Karolina. Ležícího seniora poté kopl do hlavy. Člen ochranky utrpěl lehká zranění.

 • Nové budovy pro Ostravskou univerzitu

  21:16 do playlistu

  Nové budovy pro Ostravskou univerzitu
  Polovina hrubé stavby. Takový je stav nových budov Ostravské univerzity, které se staví v centru města. Jde o Klastr umění a designu Fakulty umění a zázemí pro sport, zdraví a technologie. Stavby za miliardu budou sloužit studentům i veřejnosti. Navrhovali je architekt Kamil Mrva a architekti z ostravského Atelieru Simona.

Přehrát vše

Související