iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 1. 2021
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3021
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nebezpečné odkládání preventivních prohlídek

  0:53 do playlistu

  Nebezpečné odkládání preventivních prohlídek
  Až o 15 % méně zhoubných tkání odhalili loni v laboratořích lékaři v několika nemocnicích v MS kraji. Během pandemie koronaviru lidé totiž mnohem častěji odkládají ze strachu před nákazou preventivní prohlídky i kontroly u specialistů. Statistiky za r. 2020 přitom ukazují na výrazný nárůst zemřelých.

 • Nebezpečné odkládání preventivních prohlídek

  4:00 do playlistu

  Nebezpečné odkládání preventivních prohlídek
  Živě Jakub Cvek, přednosta onkologické kliniky FN Ostrava.

 • Testy ze slin

  7:05 do playlistu

  Testy ze slin
  Laboratoře AGELLAB dostaly jako první společnost na Moravě povolení Státního zdravotního ústavu zpracovávat vyšetření na covid-19 také ze vzorku slin. Metoda, která prošla testy v rámci rozsáhlé studie, prokazuje podle vedoucí ostravské laboratoře klinické mikrobiologie i vyšší citlivost oproti klasickému výtěru z nosohltanu. Od pondělí nabízí toto vyšetření nemocnice v Ostravě-Vítkovicích.

 • Kriminalita klesla

  7:33 do playlistu

  Kriminalita klesla
  V MS kraji loni opět klesla kriminalita. Policisté vyšetřovali přes 19 600 trestných činů, o 18 % méně než v r. 2019. Objasnili přes 1/2 případů. Ubylo kapesních krádeží, naopak lidé častěji padělali peníze. Nárůst u tohoto trestného činu činil přes 70 %. Loňský pokles kriminality policisté přisuzují také zpřísněným opatřením kvůli koronaviru. Téměř každý 2. trestný čin v MS kraji se loni stal v Ostravě, následovala Karviná a Frýdek-Místek.

 • Nový systém registrace

  8:14 do playlistu

  Nový systém registrace
  Změnil se systém registrací na očkování proti koronaviru. Nově registrovaní dostanou SMS zprávu s upozorněním, když se uvolní termín na jimi vybraném očkovacím místě. Přednost dostanou starší lidé, pro už přihlášené seniory se nic nemění. Ministr zdravotnictví oznámil změny v systému registrací včera. Dneska už začaly platit.

 • Vládní plán pro divadla

  11:49 do playlistu

  Vládní plán pro divadla
  Živě Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského.

 • Hory se chystají na víkend

  15:45 do playlistu

  Hory se chystají na víkend
  Onemocnění covid 19 mění podobu českých hor. Ty zažívají už několik týdnů enormní zájem turistů. Lyžařské areály jsou zavřené, lidé si tak letos oblíbili hlavně skialpinismus a běžky, půjčovny mají vybavení obsazené i na 2 týdny dopředu.

 • Provoz malotřídek se upraví

  18:09 do playlistu

  Provoz malotřídek se upraví
  I přes nejpřísnější 5. stupeň opatření proti covidu-19 by se v Česku měl upravit provoz malotřídek. Do lavic by se nejen tam, ale na všech ZŠ měli vrátit všichni žáci 1. stupně. Jak přesně by to mělo probíhat, se zatím neví. Znovuobnovení prezenční výuky na 1. stupni byla jedna z podmínek včerejšího hlasování o prodloužení nouzového stavu.

 • Pěvci stále cvičí

  20:34 do playlistu

  Pěvci stále cvičí
  Nevystupují před diváky, ale cvičit stále musí. Pěvci Slezského divadla v Opavě tak pravidelně korepetují nejen doma, ale i v divadle. Svůj hlas musí udržovat v kondici. A aby divadlo zůstalo v kontaktu s diváky, na svých internetových stránkách pro ně vysílá týdenní divadelní magazín.

Přehrát vše

Související