iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 1. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2728
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Krematorium na kapacitním maximu

  0:50 do playlistu

  Krematorium na kapacitním maximu
  Ústřední krizový štáb jednal o přetížené kapacitě ostravského krematoria a o pomoci MS kraji. Ministr vnitra Jan Hamáček zadal zpracování statistiky vytíženosti podobných zařízení v zemi. Od pátku chce koordinovat převozy i mezi kraji. 50 zemřelých bude z Ostravy převezeno do krematoria v Hustopečích.

 • Krematorium na kapacitním maximu

  3:25 do playlistu

  Krematorium na kapacitním maximu
  Živě Kateřina Šebestová, náměstkyně ostravského primátora.

 • MN Ostrava navyšuje covidová lůžka

  6:43 do playlistu

  MN Ostrava navyšuje covidová lůžka
  Ostravská Městská nemocnice kvůli zhoršující se epidemické situaci musí znovu navýšit počet lůžek pro pacienty s covidem-19. Zítra otevře už 7. jednotku s dalšími 14 lůžky. Přemění na ni oddělení kardiologie E. Obnoven byl také nepřetržitý provoz infekční ambulance.

 • Aktuální skóre PES

  7:06 do playlistu

  Aktuální skóre PES
  V OL kraji přibylo od včerejška 609 nových případů covidu-19, je to o 1/2 méně než před týdnem. V kraji MS hygienici evidují dalších 2 395 nakažených, vzrostl i počet hospitalizovaných. Index rizika protiepidemického systému PES, který se od středy vypočítává podle nové metodiky, dnes v Česku klesl z úterních 89 bodů na 86 bodů. Stále je na nejvyšším, 5. stupni pohotovosti.

 • Strategie očkování

  7:43 do playlistu

  Strategie očkování
  Příští pátek 15. 1. se budou moct začít registrovat zájemci o očkovaní proti koronaviru, zatím lidé nad 80 let. Ostatní se mohou začít hlásit od 1. 2., bude jim ale přidělen termín až po naočkování prioritních skupin. Strategii pro očkování na následující měsíce představilo MZ ČR, rychlost očkování bude podle ministra Blatného záležet na tom, jak rychle budou dodávány vakcíny.

 • Výstraha před sněhem

  10:16 do playlistu

  Výstraha před sněhem
  Na severozápadě Moravy a Slezska od dnešního poledne sněží. Do čtvrtečního rána by tak místy mohlo napadnout až 10 cm mokrého sněhu. Skiareály jsou ale zavřené. Ministr zdravotnictví Jan Blatný řekl, že jejich otevření na zítřejším jednání vlády nepodpoří.

 • Výstraha před sněhem

  12:08 do playlistu

  Výstraha před sněhem
  Živě redaktor Marek Slavík.

 • NASA použila fotografii opavské univerzity

  13:05 do playlistu

  NASA použila fotografii opavské univerzity
  Úřad americké vesmírné organizace NASA publikoval na svých stránkách snímek pracovníka Slezské univerzity v Opavě. Fotografie nazvaná "Galaxie a jižní nebeský pól" vznikla loni v prosinci během expedice do Chile. Prestižní web vydal astronomický snímek jako vůbec první fotografii nového roku.

 • Ceny nemovitostí rostou

  16:20 do playlistu

  Ceny nemovitostí rostou
  Podle statistik kupují lidé v ČR více nemovitostí. Na odbyt jdou jak byty, domy, tak pozemky či chaty. Vzrostl nejen zájem kupujících a počet prodejů, ale taky ceny a zájem o hypotéky.

 • Ceny nemovitostí rostou

  18:31 do playlistu

  Ceny nemovitostí rostou
  A čísly to doloží Jana Fabianová.

 • Pokles kriminality v nouzovém stavu

  19:54 do playlistu

  Pokles kriminality v nouzovém stavu
  V MS kraji klesla kriminalita o 20 %. Vyplývá to z policejních statistik, které srovnávají loňský leden až listopad se stejným obdobím v r. 2019. Policisté si to vysvětlují tím, že kvůli nouzovému stavu lidé tráví více času doma a navíc hrozí vyšší tresty.

 • Zřícený dům v Olomouci

  21:28 do playlistu

  Zřícený dům v Olomouci
  Zřítila se část stěny neobydleného domku na Mrštíkově náměstí v Olomouci. Na místě včera večer zasahovali hasiči s kynology, kteří prohledávali sutiny. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči zajistili i další ohrožené budovy, povolali také statika.

 • Tříkrálová sbírka v Olomouci

  21:48 do playlistu

  Tříkrálová sbírka v Olomouci
  V Olomouci symbolicky zahájili Tříkrálovou sbírku. Kvůli epidemické situaci ale tentokrát budou moci lidé přispívat hlavně přes internet, nebo prostřednictvím DMS zpráv. V katedrále svatého Václava proběhla dopoledne modlitba Tří králů. Ti se setkali i s olomouckým arcibiskupem. A s Janem Graubnerem natáčel Martin Laštůvka.

Přehrát vše

Související