iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 11. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2225
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Další žáci se vracejí do škol

  0:47 do playlistu

  Další žáci se vracejí do škol
  Zatímco obchodníci či restauratéři se připravují na čtvrteční znovuotevření dle 3. stupně systému PES, ve školách se ode dneška učí podle stupně čtvrtého. V lavicích základních škol už jsou zpátky děti všech tříd prvního stupně plus deváťáci. Zbylé třídy 2. stupně se ve škole co týden střídají. Pro středoškoláky a vysokoškoláky se pravidla výuky změní od příštího pondělí.

 • Další žáci se vracejí do škol

  3:45 do playlistu

  Další žáci se vracejí do škol
  Živě Bohuslava Burá, ředitelka základní školy ve Vendryni na Frýdecko-Místecku a také regionální zástupkyně Asociace ředitelů základních škol.

 • Další žáci se vracejí do škol

  7:10 do playlistu

  Další žáci se vracejí do škol
  A teď přehled, jak momentálně učí střední a vysoké školy: Studenti nižších stupňů víceletých gymnázií se ve škole po týdnu střídají. A pouze on-line se učí studenti středních a vysokých škol, kteří nejsou v posledním ročníku a nemají praktickou výuku. Od příštího pondělí se PES pro školství přesune do 3. stupně a všechny třídy na SŠ se tak budou po týdnu střídat. Na vysokých školách opět začne praktická výuka pro všechny ročníky a první ročníky do maximálně 20 lidí.

 • Uvolnění opatření od čtvrtka

  7:54 do playlistu

  Uvolnění opatření od čtvrtka
  Česko přejde ve čtvrtek do 3. stupně opatření PES. S omezením se tak budou moci otevřít například obchody, služby a restaurace. Podnikatelé teď upravují své provozovny, aby novým podmínkám vyhověli.

 • Ubývá nakažených a hospitalizovaných

  10:42 do playlistu

  Ubývá nakažených a hospitalizovaných
  Živě redaktorka Helena Dohnalová.

 • Arcibiskup Jan Graubner v nemocnici

  13:31 do playlistu

  Arcibiskup Jan Graubner v nemocnici
  Olomoucký arcibiskup Jan Graubner je hospitalizovaný s koronavirem. 72letý arcibiskup olomoucký a metropolita moravský podstoupil test na COVID-19 ve středu a nejprve se léčil doma. O víkendu se jeho stav zhoršil a církevní hodnostář skončil v olomoucké fakultní nemocnici. Pozitivní výsledek koronavirového testu měl také pomocný biskup a generální vikář Josef Nuzík, ten zůstává v domácí karanténě.

 • Při trasování pomáhají policisté i vojáci

  14:04 do playlistu

  Při trasování pomáhají policisté i vojáci
  V Olomouckém kraji včera hygienici zjistili jen 16 nově nakažených koronavirem. Je to nejméně od počátku října. Pacienty tam oslovují po telefonu nejen hygienici, pomáhají třeba i členové integrovaného záchranného systému.

 • Náledí komplikovalo dopravu na horách

  16:29 do playlistu

  Náledí komplikovalo dopravu na horách
  Na severovýchodě Česka komplikovalo dopravu náledí. To se objevilo především v místech, kde v neděli sněžilo nebo pršelo. Nejvážnější situace byla v Beskydech. Na několik desítek minut tam museli kvůli uvízlým kamionům uzavřít silnici u vodní nádrže Šance.

 • MS kraj připouští částečné splavnění Odry

  18:29 do playlistu

  MS kraj připouští částečné splavnění Odry
  Zástupci MS kraje budou dál jednat o splavnění Odry od polských hranic jenom za splnění několika podmínek. Mezi nimi je třeba přesun plánovaného přístavu z Ostravy mimo město. MD ČR má do příštího setkání zjistit možnosti, kudy by mohl vodní kanál vést a kde by měl stát přístav. Ostrava s projektem dál nesouhlasí.

 • Policisté zadrželi dva cizince

  21:14 do playlistu

  Policisté zadrželi dva cizince
  Tunisana a Jemence zadrželi o víkendu policisté několik set metrů od hraničního přechodu Chotěbuz na Karvinsku. Oba 20letí cizinci šli po hlavní cestě směrem do tuzemského vnitrozemí. Policistům při výslechu řekli, že v Česku zůstat nechtějí.

 • Nové Technické muzeum Tatry Kopřivnice

  21:53 do playlistu

  Nové Technické muzeum Tatry Kopřivnice
  Stavba nového technického muzea v Kopřivnici je téměř hotová. V tamní expozici budou už příští rok k vidění vozy, které se do stávajícího muzea Tatry nevešly.Jde o unikátní Hlachovu sbírku, čítající zhruba 70 historických nákladních aut kopřivnické automobilky. Ve výstavním pavilonu bude parkovat i legendární vlak Slovenská strela.

Přehrát vše

Související