iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 10. 2020
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2868
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přípravy před krajskými a senátními volbami

  0:57 do playlistu

  Přípravy před krajskými a senátními volbami
  Letošní hlasování je ale ovlivněno epidemií koronaviru. Na voliče tak čekají mimořádná hygienická opatření. Kromě občanského průkazu nebo pasu se neobejdou třeba bez roušky.

 • Jak se bude volit

  3:51 do playlistu

  Jak se bude volit
  Praktické informace k volbám shrnul Jiří Šíma.

 • ČT odvysílá superdebatu předsedů stran

  4:58 do playlistu

  ČT odvysílá superdebatu předsedů stran
  Sérii předvolebních debat z jednotlivých krajů dnes ČT završí superdebatou 9 lídrů stran a hnutí zastoupených ve sněmovně. Vysílat se bude od 20:00 na ČT1 a ČT24. Daniela Písařovicová pozvala své hosty do pražského Národního muzea.

 • Nárůst hospitalizovaných a reakce na opatření

  5:20 do playlistu

  Nárůst hospitalizovaných a reakce na opatření
  Živě redaktorka Lucie Křížková.

 • Ministr: kyanid mohl přitéct z bývalé Tesly Rožnov

  9:29 do playlistu

  Ministr: kyanid mohl přitéct z bývalé Tesly Rožnov
  Kyanid, který způsobil úhyn desítek tun ryb v Bečvě, mohl pocházet z kanálu vedoucího do řeky z areálu bývalé Tesly v Rožnově pod Radhoštěm. Takové podezření má ČIŽP na základě odebraných vzorků. Uvedl to ministr životního prostředí Richard Brabec. Valašskomeziříčskou chemičku DEZA, která spadá pod koncern Agrofert, vyloučili z možného podílu na havárii v Bečvě inspektoři i policie.

 • Oceláři demonstrovali na obranu oboru

  9:57 do playlistu

  Oceláři demonstrovali na obranu oboru
  Stovky ocelářů demonstrovaly odpoledne v Ostravě za obranu firem podnikajících v ocelářství a hutnictví. V MS kraji se jedná hlavně o Liberty Ostrava, Třinecké železárny a Vítkovice Steel. Dohromady zaměstnávají přes 15 tis. lidí. Jejich pracovní místa jsou údajně ohrožena levnými dovozy oceli, přísnými ekologickými limity a ukončováním těžby. Více Pavla Daňková.

 • Nová šichta na pomoc horníkům

  12:02 do playlistu

  Nová šichta na pomoc horníkům
  V OKD spustili naplno program Nová šichta. S hledáním nového pracovního místa má pomoci propuštěným horníkům. Firmu nejpozději příští rok opustí téměř 3 tisícovky lidí. Kontaktní místa pro zaměstnance jsou zřízena na všech dolech. Od listopadu na nich začnou fungovat i mobilní pracoviště úřadu práce.

 • Nové zubní ordinace na Bruntálsku

  14:36 do playlistu

  Nové zubní ordinace na Bruntálsku
  4 nové zubní ordinace začnou v následujících měsících fungovat na Bruntálsku. Zařízení vznikají s veřejnou podporou a mají pomoct vyřešit nedostatek zubařů v regionu. Do budoucna plánuje MS kraj podpořit vznik dalších podobných ordinací.

 • 3,2 milionů ve sbírce po požáru v Bohumíně

  16:30 do playlistu

  3,2 milionů ve sbírce po požáru v Bohumíně
  Ve veřejné sbírce vyhlášené MS krajem na pomoc ke zmírnění následků srpnového tragického požáru v Bohumíně se vybralo bezmála 3,2 mil. Kč. Při požáru zemřelo 11 lidí. Peníze budou rozděleny podle pravidel, která v příštím týdnu nastaví správní rada sbírky. Poté rozdělení schválí rada kraje.

 • Začíná Týden čtení dětem

  16:57 do playlistu

  Začíná Týden čtení dětem
  Startuje Týden čtení dětem. Ke společnému předčítání vybízí akce už podesáté. 1. ročník proběhl v Českém Těšíně, kam se letos zahajovací program vrátil. Do projektu se zapojily stovky organizací po celé republice.

 • Srovnání čtenářské gramotnosti dětí

  19:20 do playlistu

  Srovnání čtenářské gramotnosti dětí
  Čtenářská gramotnost dětí ve školách v ČR je v porovnání se zbytkem světa průměrná. Vyplývá to z dat mezinárodního šetření PISA. Výzkum je jednou z aktivit OECD. Čtenářskou gramotnost hodnotí na škále od 300 do 600 bodů. Nejlepších výsledků na světě dosahují děti z Estonska, jejichž průměrné skóre dosahuje až 508 bodů, nejhorší v Evropě jsou malí Řekové.

 • Spolujezdec u soudu kvůli pokusu o vraždu

  19:49 do playlistu

  Spolujezdec u soudu kvůli pokusu o vraždu
  Pokusem o vraždu 3 lidí autem se začal zabývat Krajský soud v Ostravě. 40letý Martin Majling ve vysoké rychlosti strhnul podle žalobce volant auta, které řídila jeho přítelkyně. Čelní srážce s protijedoucím vozidlem, v němž jela 2členná posádka, se jí však podařilo zabránit. Obžalovaný u soudu řekl, že si nic nepamatuje.

 • Odra podemílá břeh a ohrožuje rybník

  21:55 do playlistu

  Odra podemílá břeh a ohrožuje rybník
  Už jen pár metrů dělí hladinu řeky Odry od rybníka Velký Budní. Při letošních povodních tam tento vodní tok podemlel břeh takovým způsobem, že ve vodě zmizela velká část hráze včetně cyklostezky, která po ní vede. Rybáři musí hráz rozšířit směrem do rybníka.

Přehrát vše

Související