iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 8. 2020
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2518
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Koronavirus přepisuje statistiky

  0:59 do playlistu

  Koronavirus přepisuje statistiky
  Pandemie koronaviru letos významně přepisuje statistiky v cestovním ruchu. Spousta Čechů totiž letos do zahraničí na dovolenou neodjela a zůstává v tuzemsku. Zatímco v Beskydech jsou hotely téměř plné a hrady i zámky v MS kraji hlásí rekordní návštěvnost, Ostrava se naopak potýká s velkým nedostatkem turistů. Můžou za to převážně zrušené festivaly, které každoročně do města

 • Koronavirus přepisuje statistiky

  3:51 do playlistu

  Koronavirus přepisuje statistiky
  Živě s Davidem Karčmářem, ředitelem společnosti Moravian-Silesian Tourism.

 • Nezaměstnaných přibylo

  7:31 do playlistu

  Nezaměstnaných přibylo
  Podíl nezaměstnaných v MS kraji v červenci stoupl o 2 desetiny procentního bodu na 5,6 %, je to nejvíc v ČR. Práci v regionu na konci minulého měsíce nemělo 45 401 lidí, o 1 204 více než na konci června. I v OL kraji nezaměstnanost vzrostla o 2 desetiny procentního bodu, a to na 3,7 %. Bez práce tam bylo 15 603 lidí, v červnu jich ÚP evidovaly 15 005.

 • Volby i z auta

  8:06 do playlistu

  Volby i z auta
  Parlamentní strany se shodly s MV ČR na 3 variantách hlasování z karantény, z auta, ve speciálních volebních okrscích a u výjezdních komisí. O změnách ve volební praxi pro říjnové senátní a krajské volby bude sněmovna rozhodovat 19. srpna. Vláda požádá o projednání návrhu zákona, který už má paragrafovou podobu, ve stavu legislativní nouze. Ministr vnitra počítá s tím, že Senát normu schválí v nejbližších dnech po projednání sněmovnou.

 • Uvolnění opatření se nekoná

  8:40 do playlistu

  Uvolnění opatření se nekoná
  Živě redaktorka Lucie Křížková.

 • Studenti pomáhají při testování

  11:16 do playlistu

  Studenti pomáhají při testování
  Laboratoř v Ostravě-Vítkovicích letos vůbec poprvé využívá pomoc brigádníků kvůli náporu vzorků k testování na covid-19. V průběhu celého léta tam pomáhají studenti střední zdravotnické školy. I díky nim laboratoř může nadále navyšovat svou kapacitu, ta je teď až 1 tis. vzorků denně.

 • Hasiči v pohotovosti

  13:46 do playlistu

  Hasiči v pohotovosti
  37 hasičů pražského záchranného sboru pojede na pomoc do Bejrútu, kde došlo ke 2 masivním explozím. Výbuchy si vyžádaly stovky mrtvých a tisíce zraněných. Speciální tým nasazovaný jen na mimořádné události se skládá i z hasičů z MS kraje. Ti zůstávají pro případ pohotovosti v zemi.

 • Uprchlého zadrželi v USA

  16:42 do playlistu

  Uprchlého zadrželi v USA
  Policisté v USA podle informací ČT zatkli mezinárodně hledaného Wojciecha Smielaka, skrýval se tam více než rok. Kontroverzní podnikatel stál v čele skupiny, která údajně připravila stát o půl mld. Kč. Případ řeší Krajský soud v Ostravě a v r. 2018 vydal na Smielaka mezinárodní zatykač. Podnikatel totiž přestal chodit k soudu a po propuštění z vazby odletěl pryč.

 • Bydlení pro mentálně postižené

  19:03 do playlistu

  Bydlení pro mentálně postižené
  Chráněné bydlení pro mentálně postižené otevřela příspěvková organizace Fontána v Hlučíně. Vybudování stálo 4,5 mil. Kč, z toho 4 mil. Kč zaplatil MS kraj. Bydlení má klientům pomoct zařadit se do společnosti a osamostatnit se. S každodenními činnostmi jim pomáhají sociální pracovnice.

 • Oprava letního divadla

  21:21 do playlistu

  Oprava letního divadla
  Letní divadlo v Jeseníku se vrací ke kulturnímu životu. Kdysi oblíbené místo ve Smetanových sadech dlouho chátralo. Od loňska ale areál i jeho okolí prochází řadou stavebních úprav. Z velké části díky 77letému Milanu Pospíšilovi, který mu věnuje čas i peníze. Nezaostává ale ani město, dnes např. začali dělníci instalovat nové lavice.

Přehrát vše

Související