iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 5. 2020
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1985
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sestry a ošetřovatelé v době koronaviru

  0:59 do playlistu

  Sestry a ošetřovatelé v době koronaviru
  Právě zdravotní sestry dnes saví svůj den. Zatímco v minulých letech o něm věděl málokdo, koronavirová pandemie jeho význam posílila. V celém Česku se v poledne rozezněly zvony ve všech kostelích.

 • Mezinárodní den zdravotních sester

  1:12 do playlistu

  Mezinárodní den zdravotních sester
  Sestrám děkovali i zástupci nemocnic. Dostávaly malé dárky anebo květiny. Den se slaví jako narození zakladatelky moderního ošetřovatelství Florence Nightingalové. V Česku je skoro 80 tis. zdravotních sester a porodních asistentek. Nemocnice přiznávají, že by jich bylo potřeba více.

 • Mezinárodní den zdravotních sester

  3:24 do playlistu

  Mezinárodní den zdravotních sester
  Živě s Andreou Drexlerovou, předsedkyni Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče MS kraje.

 • Počty nakažených v krajích

  7:16 do playlistu

  Počty nakažených v krajích
  V MS kraji přibylo dnes ráno 7 nakažených a 43 vyléčených. 4 lidé od včerejška zemřeli. OL kraj zveřejňuje údaje až večer, také tam výrazně přibyli vyléčení lidé. Žádný další pacient na koronavirus nezemřel.

 • Nakažení v mlékárně na Prostějovsku

  7:36 do playlistu

  Nakažení v mlékárně na Prostějovsku
  Nákaza koronavirem se projevila zhruba u desítky lidí z obcí okolo Drahan na Prostějovsku. Mělo by jít o zaměstnance mlékárny v nedaleké Otinovsi. Hygienici nyní zjišťují, odkud se nákaza do oblasti rozšířila. Společnost Mlékárna Otinoves na dotazy ČT neodpověděla.

 • Méně zákazníků v lékárnách

  8:41 do playlistu

  Méně zákazníků v lékárnách
  Řetězce lékáren v MS kraji evidují méně zákazníků ve svých prodejnách. Může za to podle nich omezený počet návštěv u lékařů a s tím spojený nižší počet vydaných receptů, ale i obavy starších lidí o kontakt s ostatními. Někteří senioři si tak pro léky nechávají posílat své příbuzné nebo dobrovolníky.

 • Agresivní muž napadl cestující v tramvaji

  11:16 do playlistu

  Agresivní muž napadl cestující v tramvaji
  Dva cestující v jedné z olomouckých tramvají napadl agresivní 28letý muž poté, co ho upozornili, že nemá roušku. Muž nejprve udeřil několika ranami pěstí do obličeje muže a pak i starší ženu, která se napadeného zastala. Konflikt vyřešila až přivolaná policie,útočníkovi za výtržnictví hrozí až 2 roky vězení.

 • Ochlazení a nový sníh

  11:40 do playlistu

  Ochlazení a nový sníh
  Na Moravě a ve Slezsku se výrazně ochladilo. Ráno naměřili meteorologové na Lysé hoře teplotu téměř mínus 6 stupňů Celsia. Sněhové vločky se objevily přechodně i v nížinách. Větší komplikace to však nezpůsobilo.

 • Koalice Spojenci pro OL kraj

  14:37 do playlistu

  Koalice Spojenci pro OL kraj
  Spojenci - Koalice pro OL kraj představili svou kandidátku do blížících se krajských voleb. Politiky z KDU-ČSL, TOP 09, hnutí ProOlomouc a Zelených do nich povede předseda lidovců a poslanec Marian Jurečka. Dvojkou kandidátky je starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová z TOP 09.

 • Dopad koronaviru na firmy

  15:17 do playlistu

  Dopad koronaviru na firmy
  Dopady koronaviru pocítili i lokální prodejci potravin. Klesly jim tržby i počet míst, kde mohli své výrobky distribuovat. Někteří z nich se připravují na insolvenci, jiným se podařilo krizi přečkat. Museli ale podniknout kroky, aby se přiblížili k zákazníkům.

 • Končí žádosti o dar v Ostravě

  17:50 do playlistu

  Končí žádosti o dar v Ostravě
  Podnikatelé z Ostravy mají poslední den na podání žádosti o dar města ve výši až 100 tis. Kč. Zažádat o něj můžou lidé, jejichž roční příjmy nepřekračují 18 mil. Kča jejichž obchodní činnost byla v důsledku krizových opatření vlády zakázána.

 • Skončila oprava slunečních hodin

  19:03 do playlistu

  Skončila oprava slunečních hodin
  Jihozápadní nároží olomoucké radnice opět zdobí sluneční hodiny. Ty odtud nechali před 80 lety odstranit nacisté. Náročná rekonstrukce hodinám vrátila nejpřesnější možnou podobuz poloviny 19. století. Kvůli nepříliš detailní dokumentaci jsou ale také z velké části novým autorským dílem.

 • Rekonstrukce Libušína je u konce

  21:14 do playlistu

  Rekonstrukce Libušína je u konce
  Libušín na Pustevnách v Beskydech se veřejnosti otevře ve druhé polovině července, jeho rekonstrukce je u konce. Chata postavená v roce 1899 podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče sloužila jako jídelna a vyhořela v noci na 3. března roku 2014. Objekt společně se sousedním hotelem Maměnka spravuje Národní muzeum v přírodě, které teď hledá nájemce obou budov.

 • Národní zemědělské muzeum čeká na exponáty

  21:43 do playlistu

  Národní zemědělské muzeum čeká na exponáty
  V Ostravě skončila stavba další pobočky Národního zemědělského muzea. Vznikla ze dvou bývalých továrních hal v Dolních Vítkovicích. Autoři přestavby Josef Pleskot a Milan Šraml je spojili dohromady. Uvnitř vytvořili originální galerii, ze které návštěvník uvidí vystavované objekty z ptačí perspektivy. Muzeum bude otevírat v červenci expozicí o historii jednoho z nejznámějších pivovarů.

Přehrát vše

Související