iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 1. 2020
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
4304
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výsledky vyšetření na koronavirus

  0:52 do playlistu

  Výsledky vyšetření na koronavirus
  Živě redaktor Pavel Habram.

 • Koronavirus komplikuje výuku na vysokých školách

  2:56 do playlistu

  Koronavirus komplikuje výuku na vysokých školách
  Kvůli šíření koronaviru se nečekaně vracejí z Číny i někteří čeští studenti. K návratu do Česka je nabádají jejich mateřské univerzity, Univerzita Palackého v Olomouci např. vydala dočasný zákaz výjezdů do Číny a platí také opačně, ke studiu v Olomouci se momentálně čínští studenti nedostanou.

 • Připravenost krajských nemocnic na koronavirus

  5:20 do playlistu

  Připravenost krajských nemocnic na koronavirus
  Živě Martin Gebauer, náměstek hejtmana MS kraje.

 • Prodej pozemků zpět k okresnímu soudu

  9:26 do playlistu

  Prodej pozemků zpět k okresnímu soudu
  Krajský soud v Ostravě dnes vrátil případ 7 obžalovaných radních Frýdku-Místku zpátky okresnímu soudu. Všichni čelili obžalobě ze zneužití pravomoci veřejného činitele a porušení povinností při správě cizího majetku. Před rokem okresní soud rozhodl o jejich nevině, ale státní zástupkyně se proti rozsudku odvolala.

 • Kamiony blokovaly přechod v Mostech u Jablunkova

  10:26 do playlistu

  Kamiony blokovaly přechod v Mostech u Jablunkova
  Slovenští autodopravci po několika hodinách přerušili úplnou blokádu kamionů. Ještě ráno přitom zastavili provoz na hraničním přechodě v Mostech u Jablunkova. Protestovali tak proti vysokým daním a mýtu.

 • Soudní úřednice prohrála spor o plat

  11:32 do playlistu

  Soudní úřednice prohrála spor o plat
  Vyšší soudní úřednice Soňa Korchaníková prohrála spor o plat. Odvolací Krajský soud v Ostravě zamítl její žalobu na vedení Okresního soudu v Ostravě. Úřednice se domáhala zařazení do vyšší platové třídy. S požadavkem uspěla u soudu nižšího stupně. Odvolací senát ale rozsudek pravomocně změnil a nárok úřednice zamítl.

 • Lékařský festival Colours of Sepsis

  13:41 do playlistu

  Lékařský festival Colours of Sepsis
  V Ostravě se koná 22. ročník festivalu Colours of Sepsis. Akce je určená lékařům a sestrám, kteří se zabývají intenzivní péčí a resuscitací. Během 300 přednášek se např. představí nové metodi přístroje nebo vystoupí 14 profesorů z 10 zemí světa.

 • Ponky do mateřských škol

  14:44 do playlistu

  Ponky do mateřských škol
  Podpora technického vzdělávání už pro nejmenší. V MŠ Sluníčko v Opavě zavádí nový projekt k zvýšení manuálních dovedností předškoláků. Pro děti bylo předání pracovního ponku s nářadím překvapením.

 • Kriminalita v OL kraji stoupla

  17:06 do playlistu

  Kriminalita v OL kraji stoupla
  Kriminalita v OL kraji loni stoupla o 500 trestných činů. Stále je ale 2. nejnižší za posledních 10 let a ze 14 krajů se tak řadí na 7. místo v počtu spáchaných kriminálních skutků. Mezi nejčastější zločiny patří na Olomoucku především krádeže a vloupání

 • Aujeszkyho choroba ohrožuje domácí zvířata

  18:21 do playlistu

  Aujeszkyho choroba ohrožuje domácí zvířata
  Na Moravě byla potvrzena Aujeszkyho choroba. Jde o nemoc, kterou přenášejí divoká prasata. Z nich je pak tato nákaza přenosná na další domácí i volně žijící zvířata. Za poslední měsíc uhynuli na Valašsku už 4 psi. V příštích týdnech očekávají odborníci další případy.

 • Ostrava podpoří akce k výročí konce války

  20:33 do playlistu

  Ostrava podpoří akce k výročí konce války
  Ostrava letos finančně podpoří projekty na připomínku 2. světové války, konkrétně osvobození Ostravy. Město tak zafinancuje třeba výstavy, publikace, koncerty, představení, ale i další aktivity. Termín pro podání žádostí je od 2. do 13. března.

 • Pulčínský ledopád je menší

  21:59 do playlistu

  Pulčínský ledopád je menší
  Pulčínský ledopád, to je přírodní zajímavost, která je v Česku zcela výjimečná. I když by právě teď měl být ledopád nejmohutnější, pravda to není. Mocnost ledu poznamenala teplotně nadprůměrná zima s nedostatkem srážek. I za těchto okolností se ale cesta k ledopádu vyplatí, jak se o tom přesvědčil i zlínský reportér Josef Kvasnička.

Přehrát vše

Související