iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 10. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3583
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zájem o hlásiče plynů a požáru

  0:48 do playlistu

  Zájem o hlásiče plynů a požáru
  Začátek topné sezóny s sebou přináší zvýšené riziko otrav oxidem uhelnatým. Ty vážnější mohou končit smrtí. Zájem o hlásiče přítomnosti oxidu, jiných plynů, ale i ohně mezi seniory rychle narůstá. Na zařízení, které stojí cca 1 000 Kč a zachraňují životy, jim pravidelně přispívá kraj, město i některé obvody.

 • Zájem o hlásiče plynů a požáru

  3:20 do playlistu

  Zájem o hlásiče plynů a požáru
  Živě Martin Pliska, vedoucí oddělení stavební prevence, kontrolní činnosti a zjišťování příčin vzniku požárů, HZS MS kraje.

 • Kontroly kotlů před zimou

  7:10 do playlistu

  Kontroly kotlů před zimou
  A k začátku topné sezóny ještě jednou. Obyvatelé hlavně na venkově právě teď oživují své kotle. Ještě před začátkem pravidelného topení by ale měli provést jejich revizi. Termíny mají však technici zaplněné na několik týdnů dopředu.

 • Oblasti s překročenými imisními limity, 2018

  8:34 do playlistu

  Oblasti s překročenými imisními limity, 2018
  Kvalita ovzduší v loňském roce byla podle meteorologů v celém Česku mírně lepší než ve většině předchozích let. Koncentrace polétavého prachu PM10 ale mírně stouply. Nejvíce znečištěný vzduch zůstává v aglomeraci Ostrava, Karviná a Frýdek-Místek. Vyplývá to ze zprávy o kvalitě ovzduší v roce 2018, kterou zveřejnil ČHMÚ.

 • Lidé si připomínají Karla Gotta

  8:59 do playlistu

  Lidé si připomínají Karla Gotta
  Lidé můžou kondolovat rodině zesnulého Karla Gotta nebo jen zapsat svoje poslední vzpomínky na legendárního českého zpěváka. Kondolenční kniha je k dispozici v budově olomouckého krajského úřadu i v sídle tamního Českého rozhlasu.

 • Spor o vodu v Sádeckém dvoře

  9:56 do playlistu

  Spor o vodu v Sádeckém dvoře
  Obyvatelům osady Sádecký dvůr na Opavsku hrozí, že budou bez vody. Jejich domy jsou napojeny na zdroj z bývalého areálu zemědělského družstva. Současný majitel areálu je však obeslal dopisem, že od nového roku jim už dodávat vodu nebude.

 • Začala podzimní Flora Olomouc

  12:14 do playlistu

  Začala podzimní Flora Olomouc
  Začala podzimní Flora v Olomouci. Připomínat má "Zahradní slavnost", divadelní hru Václava Havla. Hlavní expozice pracuje s tradiční květinovou výzdobou, úrodou z podzimní sklizně i s prvky absurdního dramatu. Odkazovat má letos navíc i k výročí sametové revoluce.

 • Výročí obsazení Těšínska

  14:50 do playlistu

  Výročí obsazení Těšínska
  Polské tanky a vojáci v ulicích měst. Před 81 lety začalo obsazování českého Tešínska polskou armádou. Sousední země totiž chtěla připojit tuto oblast ke svému území. Důvodem měly být polská menšina, která tu žila. Pro české obyvatele to ale znamenalo počátek útlaku.

 • Zátah proti pěstitelům marihuany

  17:44 do playlistu

  Zátah proti pěstitelům marihuany
  5 pěstíren marihuany zabavili v Třinci policisté. Zároveň obvinili 6 podezřelých včetně jednoho Poláka. Ten marihuanou zásoboval komplice v Polsku. Během měsíce jde o druhý případ, kdy policisté zatkli obchodníky s marihuanou, kteří narkotika prodávali do Polska.

 • Třinec bojuje proti alkoholu a kouření u mladistvých

  19:01 do playlistu

  Třinec bojuje proti alkoholu a kouření u mladistvých
  Nové billboardy nebo spoty s protialkoholovou a protikuřáckou tematikou se objevily v ulicích Třince. Městští zastupitelé se spoluúčastí MS kraje se snaží upozornit na velmi snadnou dostupnost těchto výrobků dětem a mladistvým. Např. s pitím alkoholu má v ČR zkušenost až 83 % dětí ve věku 11 až 15 let.

 • Povinné čipování psů

  20:54 do playlistu

  Povinné čipování psů
  Majitelé psů mají poslední 3 měsíce na očipování svých zvířat. Povinnost zavádí od 1. ledna 2020 novela veterinárního zákona. Týká se to i všech štěňat starších 6 měsíců. Zaevidování čipu do registru však povinné není. Veterináři ho ale doporučují, jinak prý psa nepůjde nijak dohledat.

 • Když vyhoření dostihne i Slunce

  22:10 do playlistu

  Když vyhoření dostihne i Slunce
  Slovenská umělkyně Deana Kolenčíková představila v Ostravě instalaci, která se zabývá klimatickými změnami. Projekt nazvaný "Když vyhoření dostihne i Slunce", umístila do průchodu bývalého kina Dukla, kde už rok funguje unikátní galerie ve veřejném prostoru.

Přehrát vše

Související