iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 9. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3706
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Geodeti zaměřují vysokorychlostní trať u Ostravy

  0:49 do playlistu

  Geodeti zaměřují vysokorychlostní trať u Ostravy
  Stavba vysokorychlostní trati mezi Ostravou a Brnem je zase o něco blíž. Geodeti už začali zaměřovat místa, kudy by nový koridor měl v budoucnu vést. Jejich data pak využijí projektanti při plánování náročného projektu. S výstavbou dlouho očekávané dráhy pro vlaky budoucnosti se má začít v roce 2025.

 • Geodeti zaměřují vysokorychlostní trať u Ostravy

  3:20 do playlistu

  Geodeti zaměřují vysokorychlostní trať u Ostravy
  Živě Miroslav Vyka, prezident Svazu cestujících ve veřejné dopravě.

 • Dům seniorů Vesna musí vrátit peníze

  7:53 do playlistu

  Dům seniorů Vesna musí vrátit peníze
  Orlovský městský dům seniorů Vesna vybíral v loňském roce neoprávněné nájmy. Teď musí peníze vrátit. Část klientů totiž platilo desítky tisíc za nájem v době, kdy zařízení procházelo rekonstrukcí, a jejich pokoje musely být prázdné.

 • Archeologický průzkum lokality Lauby

  8:37 do playlistu

  Archeologický průzkum lokality Lauby
  V polovině září zahájí ostravský magistrát zhruba roční archeologický průzkum lokality Nových Laub v centru města. Na místě nynějšího parkoviště vedle Masarykova náměstí, pro zhruba stovku aut by měla v budoucnu vzniknout novostavba s více než 80 novými byty, obchody a podzemními garážemi.

 • Méně aut v centru Olomouce

  9:32 do playlistu

  Méně aut v centru Olomouce
  V centru Olomouce by už za čtvrt roku mělo ubýt aut. Ve středu města je sice pěší zóna, vjíždět do ní ale můžou rezidenti, zásobování a další vozidla s povolením. Řada z nich si ale náměstími a přilehlými ulicemi často jen zkracuje cestu, aby centrum nemuseli objíždět. Vedení města teď proto vybírá nejlepší způsob, jak dopravu zklidnit.

 • Přetížené školní aktovky

  11:45 do playlistu

  Přetížené školní aktovky
  V pondělí začal školní rok, mnohé děti nastoupily do školy s novými aktovkami či batohy, ne všechny jsou ale podle odborníků vhodné. Podle fyzioterapeutů mnohé děti mají kvalitní aktovky, ale neumí je správně nosit a ničí si tak páteř.

 • Další rozšíření Euroklíčů v MS kraji

  13:43 do playlistu

  Další rozšíření Euroklíčů v MS kraji
  Zdravotně hendikepovaní mohou nově ve Frýdku-Místku požádat o vydání tzv. Euroklíče. Ten umí otevřít jednotné eurozámky ke zvedacím plošinám, výtahům nebo veřejným toaletám v řadě evropských zemí, včetně ČR. V MS kraji je od roku 2008 těmito zámky osazeno už asi 60 míst ve 23 městech.

 • VŠB-TUO slaví 170 let

  16:32 do playlistu

  VŠB-TUO slaví 170 let
  VŠB-TUO slaví 170 let. Oslavy, které probíhají od začátku roku, dnes vrcholí festivalem Art&Science, který připomíná, že věda je především umění. Z původních 2 fakult se univerzita rozrostla na 7.

 • Oprava zimního stadionu v Krnově

  18:33 do playlistu

  Oprava zimního stadionu v Krnově
  Stavební firma na zimním stadionu v Krnově finišuje s vestavbou severní tribuny pro diváky. Nahrubo by mělo být hotovo do poloviny září. Přes zimu pak budou stavaři pracovat pod tribunou, aby neohrozili zimní sezónu pro místní hokejový klub a oddíl krasobruslení. Pro veřejnost však bude stadion uzavřen až do poloviny března příštího roku.

 • Měli prodat přes 1,3 tun marihuany

  18:54 do playlistu

  Měli prodat přes 1,3 tun marihuany
  Až 250 mil. Kč mohlo vydělat 6 obžalovaných obchodníků s marihuanou. Případ začal projednávat Krajský soud v Ostravě. Během 2 let měli podle žalobce prodat více než 1,3 tuny marihuany. Kromě toho měli také obchodovat s kokainem a extází.

 • Bezručova Opava připomíná sametovou revoluci

  21:44 do playlistu

  Bezručova Opava připomíná sametovou revoluci
  Umění a svoboda, takové je motto letošního ročníku festivalu Bezručova Opava. Organizátoři připomínají 30 let od sametové revoluce. Na téma svobody se bude diskutovat i hrát divadlo. Festival zahájily výstavy fotografií.

Přehrát vše

Související