iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 6. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2730
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

  • Kraj chce dotovat letiště

    0:46 do playlistu

    Kraj chce dotovat letiště
    MS kraj podpoří letiště Leoše Janáčka v Mošnově. Přispěje na provoz nových leteckých spojů, do Vídně, Mnichova i polské Varšavy. Zlepšit se tím mají také podmínky pro zahraniční investory, kterých je podle hejtmana na severu Moravy aktuálně přes 250. Záměr krajských radních ale ještě musejí schválit zastupitelé.

  • Kraj chce dotovat letiště

    3:16 do playlistu

    Kraj chce dotovat letiště
    Živě Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje .

  • Memorandum o prodloužení Baťova kanálu

    8:14 do playlistu

    Memorandum o prodloužení Baťova kanálu
    Memorandum o prodloužení Baťova kanálu z Kroměříže až do Olomouce přichystalo olomoucké hejtmanství. Od této uvažované investice v hodnotě několika stovek milionů si slibuje posílení cestovního ruchu v jižní části OL kraje. Memorandum by kromě vedení Povodí Moravy měli letos podepsat zástupci Přerova, Olomouce, Kroměříže a obcí v okolí vodní cesty, aby pak mohla být zahájena příprava projektu.

  • Rekordní těžba dřeva

    8:38 do playlistu

    Rekordní těžba dřeva
    Těžba dřeva v OL kraji loni kvůli odstraňování stromů napadených kůrovcem i likvidaci rozsáhlých polomů meziročně vzrostla o 17,3 % na rekordních 3,369 mil. m3. Těžba dřeva v OL kraji byla v roce 2018 třetí nejvyšší v Česku. Více dřeva bylo vytěženo jen na Vysočině a v Jihočeském kraji. Většina dřeva vytěženého loni v OL kraji připadla na tzv. nahodilou těžbu, která zahrnuje odstraňování polomů a likvidaci stromů napadených škůdci.

  • Hygienici kontrolují koupaliště

    9:17 do playlistu

    Hygienici kontrolují koupaliště
    Hygienici v MS kraji odebírají vzorky vody ve volné přírodě. Kvalitu rybníků, jezer a přehrad vhodných ke koupání kontrolují každoročně. Momentální stav vodních ploch mohly ale ovlivnit nedávné vydatné deště v regionu a bleskové povodně.

  • Počasí slibuje tropy

    11:41 do playlistu

    Počasí slibuje tropy
    Slunečné počasí a vysoké teploty umožnily provozovatelům letních koupališť otevřít už většinu areálů v regionu. Ty tak už registrují i první návštěvníky. S letním počasím a ostrým sluncem je ale také spojeno nebezpečí zdravotních komplikací. Dávat na sebe pozor by tak měli hlavně kardiaci nebo alergici. Podle meteorologů nás vysoké teploty čekají i v následujících dnech.

  • Začal samosběr jahod

    14:15 do playlistu

    Začal samosběr jahod
    Začíná sezóna jahod. A např. na Olomoucku si pěstitelé letošní úrodu pochvalují. Na rozdíl od Čech je totiž tolik nezasáhly výkyvy počasí. Zájemci si i letos mohou jahody také sami nasbírat. Koncem týdne se otevřou jahodárny v Bochoři nebo Skrbeni. Ode dneška funguje samosběr v Prostějově a v Olomouci mají lidé tuto možnost dokonce už od pátku.

  • Nový typ lana

    16:35 do playlistu

    Nový typ lana
    V Bolaticích na Opavsku testovali speciální trhací zkouškou nový typ lana. Při stejném průměru má mít až o 30 % vyšší pevnost než lana ocelová. Je navíc bezpečnější, lehčí a plave na vodě. Cílem je získat mezinárodní certifikát tak, aby mohlo být lano využíváno v lodním průmyslu.

  • Vsetín nechce spalovnu

    19:03 do playlistu

    Vsetín nechce spalovnu
    Petici proti nové spalovně odpadů ve Vsetíně podepsaly už téměř 3 tisíce lidí. Obávají se znečištění ovzduší. Investor to odmítá, slibuje bezpečnou likvidaci odpadu a levnější teplo. Vedení města zvažuje místní referendum.

  • Lakomec v divadle Mír

    21:18 do playlistu

    Lakomec v divadle Mír
    Má všechno, co potřebuje, ale chce ještě víc. Na ostravské jeviště se vrací král všech lakomců, měšťák Harpagon. Jednu z nejslavnějších divadelních postav vytvořil slavný francouzský dramatik Moliére před téměř třemi a půl stoletími. Komedii "Lakomec" teď uvádí v ostravském divadle Mír v hlavní roli s Vladimírem Polákem.

Přehrát vše

Související