iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 5. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2518
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stavební řízení na Prodloužené Rudné

  0:53 do playlistu

  Stavební řízení na Prodloužené Rudné
  Dokončení Prodloužené Rudné je zase o něco blíž. Krajský úřad na své úřední desce zveřejnil nové stavební řízení. Teď běží 30denní lhůta, ve které se proti němu můžou odvolat jen lidé, kteří jsou stavbou přímo dotčení. Dřívější odpůrce silnice architekt Dušan Richtár vyjednal před několika měsíci s ŘSD např. vyšší a účinnější protihlukové stěny.

 • Stavební řízení na Prodloužené Rudné

  3:32 do playlistu

  Stavební řízení na Prodloužené Rudné
  Živě Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.

 • Vražda ve Frýdku-Místku kvůli pervitinu

  6:56 do playlistu

  Vražda ve Frýdku-Místku kvůli pervitinu
  Detaily k vyřizování účtů mezi drogovými dealery ve Frýdku-Místku, které skončily před 2 týdny vraždou, řekl České televizi státní zástupce, jenž vede vyšetřování případu. 27letý muž měl jednu ranou z perkusního revolveru zastřelit 55letého recidivistu. Vraždě předcházel konflikt kvůli dluhu za několik gramů pervitinu.

 • Výměna autobusových dopravců na Opavsku

  8:09 do playlistu

  Výměna autobusových dopravců na Opavsku
  Od neděle 9. června převezme po půlročním odkladu společnost ČSAD Vsetín autobusovou dopravu na Opavsku a Vítkovsku. Nový provozovatel nakoupil 84 nových autobusů na zemní plyn za téměř půl miliardy korun. Zatím ale nemá plný stav řidičů, řeší i tankování autobusů.

 • Nadšenci opravili kloubový trolejbus

  10:53 do playlistu

  Nadšenci opravili kloubový trolejbus
  Skupina ostravskych nadšenců přestavěla a opravila starý kloubový trolejbus typu Škoda 15Tr. Ten původně vozil cestující v Chomutově a později v Opavě. Všechny práce vykonali nadšenci zdarma. Teď trolejbus poputuje do východoslovenských Košic.

 • Festival Landscape v ostravských ulicích

  13:30 do playlistu

  Festival Landscape v ostravských ulicích
  Fotbalové hřiště vedle nákupního centra, socha z disků automobilových pneumatik nebo plameňák z umělé hmoty ve staré kašně. Ostravské ulice a zákoutí obsadily sochy a instalace festivalu krajinářské architektury Landscape. Ostravanům mimo jiné nabídne, jak propojit průmyslové dědictví Dolních Vítkovic s centrem města.

 • Dva roky zákazu kouření v restauracích

  16:30 do playlistu

  Dva roky zákazu kouření v restauracích
  Už dva roky si nemůžou kuřáci zapálit v restauracích. Protikuřácký zákon ovlivnil jak tržby provozovatelů, tak i zdraví Čechů. V celé republice hygienici za jeho porušení udělili pokuty ve výši více než 800 tis. Kč.

 • Kamion na přejezdu v Dluhonocích

  18:51 do playlistu

  Kamion na přejezdu v Dluhonocích
  Železniční přejezd se z Přerova do městské části Dluhonice potýká se zvýšenou dopravou. Od března tudy vede odklon z hlavní silnice Polní, která prochází rekonstrukcí kvůli rozšíření na 4 jízdné pruhy. Přejezdem tak proudí množství kamionů, které mají problém se do zatáčky stočit, situaci komplikuje i železniční doprava.

 • ZUŠ Open představí talenty

  20:38 do playlistu

  ZUŠ Open představí talenty
  Začíná celostátní přehlídka základních uměleckých škol ve veřejném prostoru nazvaná ZUŠ Open. V MS kraji se jí účastní téměř čtyřicítka zařízení. Třeba v Havířově mezi dalšími zhruba 50 studenty vystoupí 16letý Ondřej Šott. Hraje třetím rokem na akordeon, který mu pořídili jeho prarodiče.

 • ZUŠ Open představí talenty

  23:04 do playlistu

  ZUŠ Open představí talenty
  A jak se aktérovi předchozí reportáže, akordeonistovi Ondřeji Šottovi,na koncertu v havířovském obchodním domě dařilo, to už ví Lucie Křížková, která se tam vydala.

Přehrát vše

Související