iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 12. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2169
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Co čeká orlovskou nemocnici?

  0:49 do playlistu

  Co čeká orlovskou nemocnici?
  Krajští zastupitelé odložili rozhodnutí o přesunu části nemocnice z Orlové do Karviné. Jednat o něm budou až v příštím roce. Vyčkají na ředitele nemocnice, který by měl předložit návrh na řešení situace. Kvůli plánovanému přesunu před krajským úřadem demonstrovalo asi 150 lidí.

 • Co čeká orlovskou nemocnici?

  4:36 do playlistu

  Co čeká orlovskou nemocnici?
  Živě Martin Gebauer, náměstek hejtmana MS kraje.

 • MS kraj má rozpočet

  8:05 do playlistu

  MS kraj má rozpočet
  MS kraj bude v příštím roce hospodařit se schodkovým rozpočtem 10 mld. Kč. Počítá s příjmy téměř 9,5 mld. Kč. Rozdíl mezi příjmy a výdaji ve výši 840 mil. Kč pokryje z úspor letošního roku a z úvěru na předfinancování akcí dotovaných z EU. MS kraj si také vezme nový úvěr ve výši 1 mld. Kč. Využívat ho začne až v příštím roce. Rozpočet na dnešním zasedání schválili krajští zastupitelé.

 • Dotace lesníkům

  9:11 do playlistu

  Dotace lesníkům
  9 mil. Kč připravil MS kraj na pomoc lesníkům v boji s kůrovcovou kalamitou a na hospodaření v lesích. Dotace mohou použít na oplocení porostu, k ochraně před zvěří, úklid klestí nebo na lapače škůdců. Dotační příspěvek má lesníkům kompenzovat náklady související s řešením kůrovcové kalamity, a to hlavně tam, kde nemohou čerpat peníze z dotačního programu státu.

 • Jeseníky startují sezonu

  9:36 do playlistu

  Jeseníky startují sezonu
  O víkendu se naplno rozjede lyžařská sezona v Jeseníkách. Po Branné spustí lyžařské vleky třeba střediska na Červenohorském sedle, Ramzové či Karlově, kde sezonu oficiálně zahájí večerním lyžováním v pátek. Podle provozovatelů areálů je sněhu na sjezdovkách dostatek. Významně tomu tento týden pomohla i příroda. Na vrcholcích hor si lidé mohou zalyžovat i na běžkách.

 • Státní zástupce žádá 10 let

  10:00 do playlistu

  Státní zástupce žádá 10 let
  10 let ve vězení se zvýšenou ostrahou navrhla soudu žalobkyně pro jednoho z nejvlivnějších lidí na Ostravsku, Daneše Zátorského. Podle státní zástupkyně měli spolu se svými nejbližšími spolupracovníky připravit spořitelní a úvěrové družstvo Unibon o více než 120 mil. Kč. Pro Davida Rusňáka požaduje žalobkyně 8 let vězení a pro Radka Hradila 7 let. Obžalovaní požadují zprošťující rozsudky.

 • Dárky míří na Ukrajinu

  13:07 do playlistu

  Dárky míří na Ukrajinu
  Až na Ukrajinu z Olomouce odcestují vánoční dárky, které od lidí shromáždila tamní diecézní charita. Určené jsou pro děti z dětských domovů a taky ze sociálně slabých rodin. Ty charita potěší už podvanácté v řadě. Počet obdarovaných dětí překročí 400.

 • Aplikace pro snadnější cesty krajem

  16:28 do playlistu

  Aplikace pro snadnější cesty krajem
  Cestující v OL kraji můžou využívat aplikaci CestujOK. Na jakémkoliv zařízení s připojením k internetu tak zjistí informace o všech spojích zařazených do IDS kraje. Pro vyhledané spoje aplikace zobrazí trasu i s tarifními zónami a navrhne nejvýhodnější jízdenku. Přesto ji používá jen velmi málo lidí.

 • Děkan LF ve funkci

  18:28 do playlistu

  Děkan LF ve funkci
  Děkan ostravské Lékařské fakulty se dnes ujal funkce. Arnošta Martínka jmenoval rektor OU. Martínek získal jednoznačnou podporu AS a Lékařské fakulty. Ve funkci se chce zaměřit na užší spolupráci mezi vedením fakulty a fakultní nemocnicí. Napravit chce také poškozenou image fakulty a zkvalitnit odvolací řízení přijímaných studentů.

 • Divadlo loutek chystá oslavy

  20:12 do playlistu

  Divadlo loutek chystá oslavy
  Ostravské Divadlo loutek zítra slaví 65 let a pochlubit se chce unikátní inscenací, která je první svého druhu v Česku. Hra Bato a Lato je určená nejmenším divákům. Účastnit se ji mohou děti od 6 měsíců a v představení dokonce samy vystupují.

Přehrát vše

Související