iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 12. 2018
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2205
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rektor přiznal nestandardní příjímání studentů

  0:46 do playlistu

  Rektor přiznal nestandardní příjímání studentů
  Byli přijati přesto, že nesplnili přijímací zkoušky. Šetření na OU prokázalo nestandardní postup při přijetí některých studentů na Lékařskou fakultu OU. Dodatečně, v odvolacím řízení, byli přijati, aniž by splnili podmínky pro studium. Postup fakulty prověří také Národní akreditační komise.

 • Rektor přiznal nestandardní příjímání studentů

  3:12 do playlistu

  Rektor přiznal nestandardní příjímání studentů
  Živě Jan Lata, rektor Ostravské univerzity.

 • Pět milionů za nedodržení termínu

  7:56 do playlistu

  Pět milionů za nedodržení termínu
  5 mil. Kč za nedodržení termínu dokončení stavby zaplatila Ostravě firma Smart Innovation Center. Ta dostavuje železobetonový objekt proti Domu kultury. Dokončit ho měla v září letošního roku. Podle smlouvy má tak firma městu na pokutách z prodlení zaplatit až 15 mil. Kč. Zastupitelé dnes projednání nároku přesunuli po žádosti firmy na leden.

 • Nejvíce lidí ubylo v MS kraji

  8:19 do playlistu

  Nejvíce lidí ubylo v MS kraji
  Přes 2000 obyvatel ubylo za první tři čtvrtletí letošního roku MS kraji. Úbytek byl nejvyšší z celého Česka,ale menší než za stejné období V kraji během 9 letošních měsíců o téměř 800 lidí více zemřelo, než se jich narodilo, a o 1225 lidí se z něj vystěhovalo, než přistěhovalo. Počet obyvatel klesl i v OL kraji, konkrétně o 657 na 632 521 obyvatele. Může za to migrace i vyšší počet zemřelých než narozených.

 • Sníh komplikoval dopravu

  9:01 do playlistu

  Sníh komplikoval dopravu
  Silnice a chodníky mohou v nižších a středních polohách v Česku namrzat. Oznámil to ČHMÚ s tím, že se na mokrém povrchu bude vlivem studeného vzduchu tvořit náledí a na částečně roztátém sněhu zmrazky. Zejména starší nebo méně mobilní lidé by měli vycházení ven omezit. Výstraha platí pro všechny kraje do čtvrtečního rána.

 • Sníh komplikoval dopravu

  9:23 do playlistu

  Sníh komplikoval dopravu
  Dopravní komplikace hlásil kvůli silnému sněžení MS a OL kraj. Silnice byly zejména v ranních a dopoledních hodinách místy sjízdné jen s nejvyšší opatrností, některé musely být i krátkodobě uzavřeny. Řidiči by rozhodně neměli vyjíždět bez zimní výbavy.

 • Ostrava má rozpočet

  11:50 do playlistu

  Ostrava má rozpočet
  Zastupitelstvo Ostravy rozhodovalo o rozpočtu na rok 2019. Ten má být vůbec nejvyšší v historii. Stejně jako příjmy. Kapitálové výdaje města budou podobné jako letos a jsou navrženy ve výši téměř 3 mld. Kč. Město počítá i s dalším snižováním zadluženosti.

 • Duševně nemocní do přirozeného prostředí

  15:50 do playlistu

  Duševně nemocní do přirozeného prostředí
  Přesun péče o duševně nemocné do přirozených podmínek. Jeden z cílů reformy psychiatrické péče, která se v Česku naplno rozjíždí. Přispívají i týmy, které za nemocnými vyrážejí přímo do terénu. Podobná skupina sociálních pracovníků a zdravotníků teď spolupracuje třeba v Opavě. Vznikla díky projektu podpořeném z Norských fondů.

 • Laboratoř s 3D tiskárnou v Bruntále

  18:43 do playlistu

  Laboratoř s 3D tiskárnou v Bruntále
  Laboratoř pro 3D tisk mohou nově využívat studenti Střední průmyslové školy v Bruntále. Umožní jim tak vidět vytištěné modely hned po jejich finálním vyrobení. Technickým oborům by nové zázemí mělo pomoct přilákat více studentů. Projekt za 3 mil. Kč byl financován z evropských fondů.

 • První původní expozice

  20:38 do playlistu

  První původní expozice
  Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích v Ostravě dnes otevírá svou první původní expozici. Její výroba stála 5 mil. Kč. Lidé si v ní můžou na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je být nevidomým, neslyšícím nebo tělesně postiženým. A zároveň se seznámit s technologiemi, které hendikepovaným lidem usnadňují život.

Přehrát vše

Související