iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 12. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

25 hlasů
2568
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • CHKO Beskydy varuje obce před medvědem

  0:48 do playlistu

  CHKO Beskydy varuje obce před medvědem
  V Beskydech se znovu objevil medvěd, nejprve byl spatřen nedaleko Starých Hamrů na Frýdecko-Místecku, kde ho také lidé natočili na mobil. Poblíž Krásné pak v noci na dnešek dokonce napadl a roztrhal ovci.

 • Ostrava postaví další domov pro seniory

  6:48 do playlistu

  Ostrava postaví další domov pro seniory
  V Ostravě se začne stavět nový dům pro seniory na Hulváckém kopci. Projekt byl poprvé navržen už v roce 2002 jako součást komunitního centra pro handicapované. O domov pro seniory má zájem přes 1500 lidí, jejichž žádosti čekají na uvolnění místa až 18 měsíců. Město by proto chtělo kapacitu zvýšit ze současných 2060 na 2500 míst.

 • Na namrzlých silnicích v Olomouci bouralo 12 aut

  7:38 do playlistu

  Na namrzlých silnicích v Olomouci bouralo 12 aut
  4 nehody, při kterých nabouralo 12 aut. Dopravu v Olomouci ráno zkomplikovaly namrzlé silnice. Řidiči havarovali v obou směrech čtyřproudé silnice na nadjezdu v Tovární ulici. Cesty byly namrzlé, podle řidičů je ale silničáři neposypali. O tento úsek se stará sdružení několika soukromých firem. Ty říkají, že nic nezanedbaly.

 • Další výstraha před ledovkou

  9:41 do playlistu

  Další výstraha před ledovkou
  Meteorologové varují před ledovkou, která se začne při mrznoucím dešti na Moravě a ve Slezsku tvořit dopoledne a může vydržet až do pátku.

 • Budoucí zubaři mají modely z 3D tiskárny

  10:18 do playlistu

  Budoucí zubaři mají modely z 3D tiskárny
  Díky 3D tiskárně ve Vědeckotechnickém parku UP mají studenti tamní lékařské fakulty nové výukové pomůcky. Od nového semestru začnou například budoucí zubaři jako první v Česku používat speciální modely chrupu. Ty jim při praktickém nácviku věrněji napodobí skutečné složení zubů a navíc i ušetří peníze.

 • Na sochařské sympozium už chystají led

  12:35 do playlistu

  Na sochařské sympozium už chystají led
  Přesně týden zbývá do zahájení tradičního sochařského sympozia s názvem Ledové království. Desítka českých i zahraničních sochařů se sjede do Rožnova pod Radhoštěm, aby návštěvníkům připravila unikátní sochy z ledu. Organizátoři tvořili už dnes.

 • Městy chodí Mikuláš

  15:32 do playlistu

  Městy chodí Mikuláš
  Zítra slaví svátek Mikuláš. Podle tradice chodí společně s čertem a andělem o den dříve, objevil se tak dnes ve většině ZŠ a MŠ, a dokonce i ve vozech MHD. V Opavě pro tuto trojici vypravili speciální kloubový trolejbus.

 • Mikulášské promítání pohádky ČT

  17:21 do playlistu

  Mikulášské promítání pohádky ČT
  Pro děti z dětských domovů, pěstounských rodin a azylových domů připravila nadílku i Česká televize. Charitativní mikulášské promítání se letos konalo už pošesté.

 • Zbytky ze školních jídelen skončí jako bioodpad

  19:29 do playlistu

  Zbytky ze školních jídelen skončí jako bioodpad
  Ostrava bude svážet zbytky z jídelen škol a školek. Jde o 55 stravovacích zařízení. Město systém už testovalo, v rámci pilotního projektu se vyvážel odpad z 22 škol v Porubě. Odpady budou sloužit k výrobě hnojiva nebo bioplynu.

 • Poslední rozloučení s Daliborem Zárubou

  21:40 do playlistu

  Poslední rozloučení s Daliborem Zárubou
  Dnes se lidé na ostravském ústředním hřbitově rozloučili s Daliborem Zárubou, bývalým dlouholetým komentátorem Československé televize, který provázel diváky zejména přímými přenosy z Ostravy.

 • Landsbergerové: Budovatelé textilek ve F-M

  22:06 do playlistu

  Landsbergerové: Budovatelé textilek ve F-M
  Kroniky rodiny, která ovlivnila dějiny Frýdku-Místku na výstavě v tamním Muzeu Beskyd. Rod Landsbergerů z malého městečka vytvořil na konci 19. století významnou oblast textilního průmyslu. Jeho členové pak své umění roznesli dál do světa.

Přehrát vše

Související