iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 12. 2018
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3168
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Orlovská nemocnice přijde o akutní lůžka

  0:55 do playlistu

  Orlovská nemocnice přijde o akutní lůžka
  Orlovská nemocnice zřejmě přijde o část akutního lůžkového oddělení. Rozhodla o tom odborná skupina. Ta měla za úkol posoudit nutnost změn, které v červnu navrhl MS kraj. Úpravy zdravotní péče a personálu se týkají několika krajských nemocnic. Největší nevoli změny způsobily v orlovské nemocnici na Karvinsku, kde došlo i k demonstracím.

 • OU dál přezkoumává přijímací řízení

  7:34 do playlistu

  OU dál přezkoumává přijímací řízení
  Ostravská univerzita dál přezkoumává výsledky přijímacích zkoušek na Lékařskou fakultu. K dispozici má zatím totiž jen 2/3 potřebných podkladů. Přezkum by měl skončit možná na konci příštího týdne. S informacemi o tom, že v něm uspěli i studenti, kteří nepřekonali bodovou hranici, přišly před dvěma týdny Lidové noviny.

 • U Píště ráno havaroval autobus

  8:00 do playlistu

  U Píště ráno havaroval autobus
  Mezi Píštěm a Chuchelnou u Opavy havaroval autobus linkové dopravy. V momentu, kdy najížděl do zatáčky, sjel do příkopu a pak narazil do stromu. Nehoda se stala po 8. hodině ranní. V autobusu bylo 5 lidí včetně řidiče, 4 z nich byli zraněni.

 • Průměrná mzda vzrostla

  8:56 do playlistu

  Průměrná mzda vzrostla
  Průměrná hrubá mzda v MS kraji vzrostla v letošním třetím čtvrtletí meziročně o 8 % na 28 621 Kč. Lidem tak ve výplatě přibylo v průměru 2 132 Kč.

 • První stížnosti na topení

  9:23 do playlistu

  První stížnosti na topení
  Některá města a obce v MS kraji už registrují první stížnosti na špatné topení. V mnoha případech museli úředníci vyrazit přímo na místo kotle zkontrolovat. Podle představitelů obcí se ale situace v posledních letech zlepšuje. Lidé začínají topit ekologičtěji.

 • Za vraždu policisty z Olomouce trest 18 let vězení

  12:20 do playlistu

  Za vraždu policisty z Olomouce trest 18 let vězení
  Za smrt policisty potrestal Krajský soud v Olomouci Česlava Hurinu 18 lety vězení. Muže našli téměř před 4 roky oběšeného na periferii města. Věc původně vyšetřovali jako sebevraždu, detektivové ale nakonec zjistili, že šlo o vraždu.

 • Vojáci z Bučovic hromadně darovali krev

  14:22 do playlistu

  Vojáci z Bučovic hromadně darovali krev
  Transfuzní stanice ve Fakultní nemocnici Olomouc dnes zažila mimořádný nápor. Darovat krev tam ráno dorazila vůbec největší skupina dárců za dobu její existence. Přijela z Bučovic v Jihomoravském kraji. Šlo totiž o desítky vojáků z tamního motorizovaného praporu.

 • Čtvrté místo českého týmu na Adventure Race

  18:00 do playlistu

  Čtvrté místo českého týmu na Adventure Race
  8 dní a 32 hodin strávil český tým na francouzském ostrově Réunion, kde vybojoval čtvrté místo na MS v týmových závodech. Právě "Adventure Race", tedy extrémní závod na čas, zvládla ze 60 světových týmů opavská skupina závodníků.

 • Předpremiéra seriálu ČT Most!

  19:44 do playlistu

  Předpremiéra seriálu ČT Most!
  Česká televize dnes představila své jarní vysílací schéma. Uvede například komediální seriál Most, který už v předpremiéře mohli zhlédnout diváci v ostravském Minikině i v dalších městech ČR. Výtěžek projekcí jde na podporu Hospicu v Mostě.

 • Odkaz Andy Warhola v Česku

  21:56 do playlistu

  Odkaz Andy Warhola v Česku
  Vliv Andyho Warhola na českou kulturu sleduje putovní výstava Factory Tour 2018. Pop-artový umělec, který ovlivnil umění nejen 60. let minulého století, by letos oslavil 90. narozeniny. 29 českých a slovenských výtvarníků mu vytvořilo svou originální poctu. Ještě týden ji lidé uvidí v Opavě. Pak se přesune do Prahy.

Přehrát vše

Související