iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 11. 2018
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2805
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Začnou demolice dolu Paskov

  0:47 do playlistu

  Začnou demolice dolu Paskov
  OKD začne s demolicemi dolu Paskov. K zemi půjdou budovy v areálu někdejší šachty ve Sviadnově. Těžaři dostali od báňského úřadu první demoliční výměry a mohou tak začít s pracemi. Celá lokalita by měla být podle plánů OKD zlikvidována do roku 2021.

 • Kauza Berka před Vrchním soudem

  7:03 do playlistu

  Kauza Berka před Vrchním soudem
  Vrchní soud v Olomouci se začal zabývat odvoláními v kauze konkurzního soudce Jiřího Berky. Ten dnes ale u jednání nebyl. Ve spolupráci s dalšími 8 lidmi poslal podle obžaloby na základě zfalšovaných dokumentů do konkurzu 10 firem, mimo jiné Union Banku. Měli tím způsobit škodu přes čtvrt miliardy korun. Podle nepravomocného rozsudku má jít Jiří Berka na 8,5 roku do vězení. Zbylí obžalovaní dostali tresty od 7 let vězení po podmínky. Policie a následně soudy řeší případ už téměř 16 let. Vrchní soud naplánoval odvolací jednání na 3 dny.

 • Vodné i stočné draží

  7:49 do playlistu

  Vodné i stočné draží
  V Krnově na Bruntálsku od ledna příštího roku stoupne cena vody. Vodné a stočné se celkem zvýší o více než 3 Kč. Cena včetně DPH tak bude činit 51, 87 Kč za m3. Vodárenská společnost patřící městu zdražení vysvětluje potřebnými investicemi. V MS kraji stoupne tak příští rok cena vody o 4 Kč na 85, 08 Kč za kubík. I přes zdražení tak bude voda v Krnově patřit mezi ty nejlevnější v celém Česku.

 • Výbuch nezpůsobil plyn

  8:15 do playlistu

  Výbuch nezpůsobil plyn
  Policisté vyloučili, že mohutný výbuch v rodinném domě v Mostkovicích na Prostějovsku letos v září způsobil plyn. Právě výbuch plynu se zpočátku považoval za příčinu detonace, která zdemolovala rodinný dům a poškodila zhruba 6 desítek budov v okolí. Vyšetřování neštěstí pokračuje. Při detonaci zemřel majitel nemovitosti. Škody dosud nejsou přesně vyčísleny, půjdou do desítek milionů korun.

 • Paliativní péče v Olomouckém kraji

  8:40 do playlistu

  Paliativní péče v Olomouckém kraji
  Olomoucký kraj chce investovat několik milionů ročně do péče o nevyléčitelně nemocné a také o staré lidi na sklonku života. Plán na zajištění a další rozvoj paliativní péče dnes představil společně se zástupci církve a Středomoravské nemocniční, která provozuje krajské nemocnice.

 • Paliativní péče v Olomouckém kraji

  9:07 do playlistu

  Paliativní péče v Olomouckém kraji
  Živě redaktor Dušan Gavenda.

 • Šance pro orlovské náměstí?

  11:00 do playlistu

  Šance pro orlovské náměstí?
  Problémy s dostavbou náměstí v Orlové by měly po několika měsících skončit. Na jaře by mohla radnice spolu s MF ČR uspořádat výběrové řízení na nového stavebního dodavatele. S tím původním se nedohodli poté, co jim předložil požadavek na navýšení ceny, a to o 58 milionů Kč. Na poloprázdné staveniště by se tak dělníci mohli vrátit už na konci příštího roku.

 • Gospel v Dolní oblasti

  13:16 do playlistu

  Gospel v Dolní oblasti
  Už pošesté budou amatérští zpěváci zpívat v Ostravě předvánoční gospel. Sbor s anglickým sbormistrem Terry Englishem zkouší v areálu dolu Hlubina. Koncert s názvem "Ostrava zpívá gospel" uvidí diváci tento víkend v multifunkční aule Gong.

 • Gospel v Dolní oblasti

  13:41 do playlistu

  Gospel v Dolní oblasti
  Živě sbormistr Terry English.

 • Charitativní akce přímo v tramvaji

  16:32 do playlistu

  Charitativní akce přímo v tramvaji
  V Ostravě dnes v souvislosti s charitativní akcí s názvem "Advent plný křídlení" jezdila speciální, na podporu místních neziskových organizaci tzv. Okřídlená tramvaj. Jízdou ve vánočně vyzdobené soupravě mohli lidé přispět do tzv. Tyrkysové sbírky. Vybrané peníze budou po skončení sbírky rozděleny mezi 7 ostravských neziskových organizací.

 • Pojišťovací smlouvy před soudem

  17:56 do playlistu

  Pojišťovací smlouvy před soudem
  Přes 370 údajně podvodných pojišťovacích smluv mělo uzavřít 8 obžalovaných, jejich případ teď začal projednávat Krajský soud v Ostravě. Klienty podle žalobce vyhledávali především v sociálně vyloučených lokalitách na Ostravsku a Liberecku. Měli jim namluvit, že nemusí pojistky platit a navíc dostanou peníze.

 • Folklór v rockovém klubu

  20:20 do playlistu

  Folklór v rockovém klubu
  Otevřít se starším generacím a promíchat hudební žánry, které spolu nemají na první poslech nic společného. S tímto záměrem uspořádali v hudebním klubu v Jablunkově akci s názvem Folk&Roll. Tradiční folklórní hudbu tohoto kraje tam na jeden večer propojili s moderním rockem a punkem.

Přehrát vše

Související