iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 7. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1732
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sucho dál sužuje řeky

  0:47 do playlistu

  Sucho dál sužuje řeky
  V posledních týdnech drží řeky nad vodou už jen vodní nádrže. Za poslední týden do nich vodohospodáři vypustili o šest a půl milionu metrů krychlových více vody, než do nich přiteklo. Nejvíce do Dyje, Svratky, Jihlavy a Oslavy. Průtok největší moravské řeky Moravy přitom teď v Olomouci dosahuje jen dva-a-dvaceti procent dlouhodobého měsíčního průtoku. O suchu Povodí Moravy mluví na dalších zhruba šedesáti místech.

 • Sucho dál sužuje řeky

  2:52 do playlistu

  Sucho dál sužuje řeky
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Vodáci Moravici nesplují, v nádrži je málo vody

  7:22 do playlistu

  Vodáci Moravici nesplují, v nádrži je málo vody
  A u vody ještě zůstaneme. V Rašovicích ji berou lidé z obecního pramene, jinde ji zajišťují vodní nádrže, které fungují jako zásobárny vody i pro zvyšování hladin řek. Řada z nich v Moravskoslezském kraji už ale upouštět nemůže, i v nádržích je vody nedostatek. Což je špatná zpráva pro vodáky.

 • Policisté dostali trest za fotku s Kájinkem

  10:07 do playlistu

  Policisté dostali trest za fotku s Kájinkem
  Policisté, kteří se ve službě vyfotili s omilostněným vrahem Jiřím Kajínkem - jejich nadřízení potrestali. Oznámila to jejich mluvčí. Odmítla ale sdělit konkrétní trest s odůvodněním, že vedená kázeňská řízení jsou neveřejná. Chování policistů už na jaře jejich nadřízení kritizovali s tím, že jde o ohrožení profesní cti.

 • Podmínečný trest za pohlavní zneužití

  10:29 do playlistu

  Podmínečný trest za pohlavní zneužití
  Podmínku na tři roky s odkladem na 5 let vyměřil za znásilnění, pohlavní zneužití a další sexuálně motivované trestné činy soud dnes už bývalému řediteli Střediska volného času Fokus, Martinu Jakůbkovi. Za znásilnění čtyř nezletilých chlapců mu přitom v krajním případě hrozilo deset let vězení. Rozsudek je pravomocný. Martin Jakůbek i žalobce s trestem souhlasili.

 • Nebezpečné jezy pro koupání

  11:51 do playlistu

  Nebezpečné jezy pro koupání
  Povodí Odry pokračuje v zabezpečení jezu na řekách v MS kraji. Výstražné cedule, záchranné kruhy a další prvky instalovali letos v Ostravě, v Podhradí na řece Moravici anebo ve Frýdku Místku. Záchranáři letos pomáhali tonoucím na jezu o uplynulém víkendu.

 • Čápi uhynuli na drátech vysokého napětí

  14:02 do playlistu

  Čápi uhynuli na drátech vysokého napětí
  Ornitologové na Ostravsku upozornili na relativně velké množství uhynulých čápů v ostravské městské části Hrušov. Každý rok tam nacházejí zhruba desítku těchto mrtvých ptáků. Na vině jsou podle nich především sloupy vysokého napětí, které ptáky při kontaktu prakticky okamžitě usmrtí. Do roku 2024 by měly podle energetického zákona všechny takovéto sloupy v ČR projít bezpečnostními opatřeními.

 • Pokus o prvovýstup na Nanga Parbat

  16:55 do playlistu

  Pokus o prvovýstup na Nanga Parbat
  Na svou pátou expedici do Himálaje odjel Tomáš Petreček. Jeho cílem je tentokrát Nanga Parbat neboli Nahá hora v Pákistánu. Opavský extrémní sportovec se pokusí devátou nejvyšší horu světa pokořit netradiční cestou spolu se svým tradičním parťákem Markem Holečkem.

 • Vítkovice vyrábějí díly pro urychlovač částic

  19:11 do playlistu

  Vítkovice vyrábějí díly pro urychlovač částic
  Obří části magnetu urychlovače částic pro Spojený ústav jaderných výzkumů v ruské Dubně. Významnou zakázku za přibližně 35milionů korun dokončili ve společnosti Vítkovice Heavy Machinery. Urychlovač je obdobným zařízením, jaké je známé z Evropské organizace pro jaderný výzkum CERN v Ženevě.

 • Naučná stezka mezi stavbami z červených cihel

  21:57 do playlistu

  Naučná stezka mezi stavbami z červených cihel
  Naučnou stezku po stavbách z červených cihel otevřeli nedávno v Bohumíně. Právě pro toto pohraniční město jsou budovy z neomítnutých, ostře pálených cihel typické. Stezka představí dvanáct nejzachovalejších budov na území města postavených ve stylu tzv. slezské gotiky.

Přehrát vše

Související