iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 6. 2018
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2007
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vězňů na práci je málo

  0:42 do playlistu

  Vězňů na práci je málo
  Nezaměstnaných je na trhu práce opět méně. Pracovníky do firem shánějí manažeři třeba i u bran českých věznic. Ani mezi odsouzenými už ale nejsou volné kapacity. Heřmanická věznice posílá mimo areál stovku vězňů. Ostatní pracují z bezpečnostních důvodů v areálu věznice.

 • Vězňů na práci je málo

  2:55 do playlistu

  Vězňů na práci je málo
  Živě Lukáš Kovanda, ekonomický analytik, Cyrrus.

 • Most v Ropici se bude opravovat

  5:40 do playlistu

  Most v Ropici se bude opravovat
  Havarijní. Tak hodnotí řidiči stav mostu v Ropici na Frýdecko-Místecku, je na důležité rychlostní cestě 1/11. Generální opravou prošel před 13 lety. Od té doby už jej museli ale silničáři několikrát opravovat. O tom, kdo udělal poslední opravu špatně, se teď pře vedení Ředitelství silnic a dálnic s firmami, které ji provedly. Ani jedna vinu zatím neuznává. Silničáři proto oslovili soudního znalce.

 • 10. června se změní jízdní řády

  6:41 do playlistu

  10. června se změní jízdní řády
  Integrovanou dopravu v Olomouckém kraji čekají drobné změny. Od 10. června začne na autobusových a vlakových linkách v kraji platit nový jízdní řád. Připravil ho Koordinátor integrovaného dopravního systému. S úpravami jízdní doby musejí počítat například cestující z Konicka, kde byly problémy v dopravě po změně jízdních řádů v prosinci 2017 největší. Odjezdy se tak musely na začátku letošního roku několikrát upravovat.

 • Moravskoslezskou Vesnicí roku je Úvalno

  7:44 do playlistu

  Moravskoslezskou Vesnicí roku je Úvalno
  Vítězem moravskoslezského kola soutěže Vesnice roku se v kraji stalo Úvalno na Bruntálsku, kde žije zhruba tisíc obyvatel. Podle komise zaujalo hlavně originalitou, ale třeba i tvořivým přístupem k rozvoji obce. Soutěž, kterou vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj, se koná už po čtyřicáté. Letos se jí v regionu zúčastnilo 17 obcí. Celostátní kolo pak proběhne počátkem září.

 • Bývalí akcionáři by mohli dostat více peněz

  8:08 do playlistu

  Bývalí akcionáři by mohli dostat více peněz
  Krajský soud v Ostravě rozhodl ve sporu bývalých menšinových akcionářů Třineckých železáren a společnosti Moravia Steel miliardáře Tomáše Chrenka. Ten je od roku 2013 jediným vlastníkem hutí. Soud se přiklonil na stranu drobných akcionářů, podle nichž byla částka, kterou jim Moravia Steel vyplatila, příliš nízká. Společnost jim má doplatit víc než 100 milionů korun. Rozsudek není pravomocný.

 • Modernizace školního statku v Opavě

  10:42 do playlistu

  Modernizace školního statku v Opavě
  Školní statek Masarykovy střední zemědělské školy v Opavě prochází rozsáhlou modernizací. Ještě v 80. a 90. letech minulého století patřil mezi nejmodernější vzdělávací instituce svého druhu v Česku. Teď se opět po letech může na tento post vrátit.

 • 220 let od narození Františka Palackého

  14:11 do playlistu

  220 let od narození Františka Palackého
  V Hodslavicích na Novojičínsku si připomínají dvou-sté-dvacáté výročí narození tamního rodáka - historika a národního buditele Františka Palackého. Kompletní opravou za pět milionů korun prošel jeho rodný dům, ve kterém vznikla nová stálá expozice. Lidé se tam poprvé podívají zítra.

 • Švýcarská tramvaj vyjela do zkušebního provozu

  16:26 do playlistu

  Švýcarská tramvaj vyjela do zkušebního provozu
  Tramvaj Stadler nOVA, kterou švýcarská firma vyvinula přímo pro Dopravní podnik Ostrava, dnes vyjela do zkušebního provozu poté, co získala průkaz způsobilosti, jenž jí dosud chyběl. Tramvaj bude cestující vozit v průběhu prázdnin. Ostravský dopravní podnik si objednal 40 těchto tramvají. Jedna stojí zhruba 28 a půl milionu korun, celková hodnota zakázky je tak přes miliardu.

 • Začíná festival Cirkulum

  16:50 do playlistu

  Začíná festival Cirkulum
  Živě Václav Pokorný, ředitel festivalu.

 • Originální deskové hry Jiřího Šebesty

  19:43 do playlistu

  Originální deskové hry Jiřího Šebesty
  Vlastní společenské hry vymýšlel už jako dítě. Teď pod rukama Jiřího Šebesty vznikají fantaskní a zcela ojedinělé světy deskových her. Celý soubor, který vznikal posledních pět let, je k vidění ve frýdecké galerii Věž.

Přehrát vše

Související