iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 4. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2380
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • V Ostravě začne fungovat sdílení kol

  0:52 do playlistu

  V Ostravě začne fungovat sdílení kol
  Už od května začne v Ostravě fungovat bikesharing - tedy sdílené půjčování kol. K dispozici bude téměř 200 bicyklů na zhruba čtyřiceti místech ve městě. Půjčení na prvních 15 minut bude úplně zadarmo - za hodinu půjčovného pak Ostravané zaplatí méně než za hodinovou jízdenku na městskou hromadnou dopravu.

 • V Ostravě začne fungovat sdílení kol

  3:24 do playlistu

  V Ostravě začne fungovat sdílení kol
  Původně chtěla Ostrava systém sdílení kol spustit už v loňském roce, příprava výběrového řízení ale zabrala více času, než vedení města předpokládalo. Uchazeči se nakonec mohli hlásit od října. Město počítalo s tím, že provozovateli zaplatí 10 milionů korun ročně. V prosinci ale společnost Rekola nabídla městu roční provoz sdílení kol zdarma. Ostravští radní pak zakázku v únoru zrušili. Podle náměstkyně primátora Kateřiny Šebestové žádný ze zájemců nesplnil požadavky. Město se tak nakonec domluvilo s firmou Rekola.

 • Bikesharing v Úvalně

  3:56 do playlistu

  Bikesharing v Úvalně
  Bikesharing ale rozhodně není jen doménou Ostravy. Jako první obec v Moravskoslezském kraji ho zavedlo už ke konci roku 2015 Úvalno - malá obec s necelou tisícovkou obyvatel na Krnovsku. Kola jim nosí lidé sami a za jejich použití se neplatí žádný poplatek.

 • Olomouc buduje nové cyklostezky

  5:48 do playlistu

  Olomouc buduje nové cyklostezky
  Systém sdílení kol má už čtyři roky i Olomouc. A v ruku v ruce s tím pokračuje i výstavba cyklostezek. O tu nejnovější, která spojí městskou část Holici s Novými Sady, místní usilovali deset let. Trasa bude dlouhá necelé dva kilometry a povede přes železniční trať. Radnice za ni zaplatí pět-a-třicet milionů korun. Jde o největší letošní investici do rozvoje cyklotras ve městě.

 • Den požární bezpečnosti

  7:57 do playlistu

  Den požární bezpečnosti
  Tradičně v pátek třináctého se otevřely hasičské stanice veřejnosti. Je totiž Den požární bezpečnosti. V Moravskoslezském kraji se lidé mohli během dne podívat do jednadvaceti hasičských stanic - třeba ve Frýdku-Místku viděli zásah při havárii s výskytem nebezpečných chemických látek, v Třinci se zaměřili na vyprošťování lidí při dopravních nehodách. Největší zájem byl o hasičskou techniku.

 • Tři lehká zranění horníků při důlním otřesu

  8:40 do playlistu

  Tři lehká zranění horníků při důlním otřesu
  Tři lehce zraněné horníky odvezli do nemocnic báňští záchranáři z dolu ČSM Sever na Karvinsku. Ti se zranili po desáté hodině při důlním otřesu. Těžba byla na místě otřesu až do odvolání přerušena. Příčiny jevu teď vyšetřují báňský úřad, OKD a odboráři. Otřesu předcházel ještě jeden menší, při něm k žádnému zranění nedošlo.

 • Obyvatele Buku trápí prach ze stavby D1

  9:03 do playlistu

  Obyvatele Buku trápí prach ze stavby D1
  Na velkou prašnost při stavbě dálnice D1 si stěžují obyvatelé Buku na Přerovsku. Podle místních jde o dlouhodobý problém, který vygradoval v neděli. Do obce se valila oblaka prachu. Stavební firma Skanska podle svých slov nepochybila, větší prašnost podle ní souvisela se silným větrem. Věcí se začala zabývat Česká inspekce životního prostředí.

 • Frýdeckomístecký dealer pervitinu ve vazbě

  11:21 do playlistu

  Frýdeckomístecký dealer pervitinu ve vazbě
  Jednoho z hlavních dealerů pervitinu na Frýdeckomístecku zatkli policisté. 54letý recidivista zásoboval drogami desítky narkomanů v Třinci a ve Frýdku-Místku téměř celý rok. Kvůli prodeji drog byl opakovaně ve vězení. Teď mu hrozí až 10 let vězení.

 • Hradba 2018: Aktivní zálohy cvičí v Mošnově

  13:15 do playlistu

  Hradba 2018: Aktivní zálohy cvičí v Mošnově
  Napadení chráněné kolony nebo odvrácení útoku teroristů. Na letišti Leoše Janáčka v Mošnově cvičí Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství. Cílem cvičení je připravit vojáky na obranu objektu infrastruktury - třeba právě letiště. Vojáci se mají i zdokonalit ve spolupráci s policií české republiky, cizineckou policií a ostrahou letiště.

 • V Darkovičkách touží obnovit staré cesty

  15:46 do playlistu

  V Darkovičkách touží obnovit staré cesty
  Obnovit historické obecní cesty, které kdysi vedly mezi poli, jenže později je zemědělci zaorali. S tímto nápadem přišel Tomáš Matýsek z hlučínské části Darkovičky a získává pro něj stále více místních. Díky cestám by se podle něj mimo jiné zvedla odolnost krajiny proti erozi a lidé by je znovu mohli využívat pro vycházky. Nápad ale naráží na postoj města Hlučín, radní zatím schválili obnovu jen poloviny jedné ze čtyř zamýšlených cest.

 • MS kraj udělí Ceny Jantar

  18:10 do playlistu

  MS kraj udělí Ceny Jantar
  Živě Aleš Honus, organizátor.

 • Třinec se chystá na finále s Kometou

  21:24 do playlistu

  Třinec se chystá na finále s Kometou
  Třinec se připravuje na finále hokejové extraligy. Oceláři vyzvou na souboj obhájce loňského titulu Kometu Brno. Série odstartuje v třinecké Werk Aréně v sobotu. Vstupenky už jsou vyprodané.

 • Třinec se chystá na finále s Kometou

  23:49 do playlistu

  Třinec se chystá na finále s Kometou
  Finálové hokejové extraligy začne zítra. V třinecké Werk Aréně se domácí poprvé střetnou s brněnskou Kometou od 18:20. Druhý zápas v neděli začíná v 16 hodin. Poté se série přesune do Brna. Ve středu se v Rondu oba týmy utkají od 17:20 a ve čtvrtek od 17 hodin. Další případné zápasy jsou naplánované na neděli 22. dubna, úterý 24. a čtvrtek 26., kdy se nejpozději rozhodne o mistrovi extraligy. Všechny zápasy nabídne ČT Sport.

Přehrát vše

Související