iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 3. 2018
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2484
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Trestní oznámení kvůli lagunám

  0:47 do playlistu

  Trestní oznámení kvůli lagunám
  Trestní oznámení na neznámého pachatele a podezření z trestného činu obecného ohrožení. Krajské státní zastupitelství a policie dostali podnět k prošetření opakovaného úniku oxidu siřičitého z ostravských lagun. Lidé z přilehlých obvodů si v těchto dnech často stěžují na nesnesitelný zápach. Ten sílí zvláště při smogové situaci. Ta platí už v celém MS kraji.

 • Ovzduší se zhoršilo i v MS kraji

  3:30 do playlistu

  Ovzduší se zhoršilo i v MS kraji
  I v Olomouckém kraji se výrazně zhoršila kvalita ovzduší. Na stanicích v Přerově, Prostějově i Olomouci se 24hodinové koncentrace polétavého prachu přiblížily 2násobku povolené hodnoty. Hodinové ukazatele jsou už proti normě i více než 2násobné. Meteorologové doporučují, aby se hlavně nemocní, starší lidé a děti venku fyzicky nenamáhali.

 • Trestní oznámení kvůli lagunám

  3:57 do playlistu

  Trestní oznámení kvůli lagunám
  Živě s Erikem Geussem, ředitelem České obchodní inspekce životního prostředí.

 • Pravidla EET porušilo v OL kraji 430 subjektů

  6:44 do playlistu

  Pravidla EET porušilo v OL kraji 430 subjektů
  Pravidla EET v Olomouckém kraji loni porušilo 430 subjektů. Zjistili to zaměstnanci FÚ, kteří provedli 2 453 kontrol a uložili pokuty ve výši 1,880 mil. Kč. Nejčastějším případem zjištěných porušení zákona o evidenci tržeb bylo nevydání účtenky a nezaslání údajů o evidované tržbě. Nejvyšší pokuta v roce 2017 byla 45 tis. Kč.

 • Omilostněný muž se vrátil domů

  7:14 do playlistu

  Omilostněný muž se vrátil domů
  Řidič z Opavska, kterému prezident Miloš Zeman ve čtvrtek udělil amnestii, už je doma. Muž v roce 2016 při dopravní nehodě usmrtil svou manželku a syna. Prezident zohlednil, že zbylý, dnes 4letý syn, po uvěznění otce zůstal bez rodičů. Nepřímo tak potvrdil názor Ústavního soudu, který muži loni v srpnu trest zmírnil na domácí vězení.

 • Slovenského novináře si připomněli i v Ostravě

  9:18 do playlistu

  Slovenského novináře si připomněli i v Ostravě
  Ostrava si dnes odpoledne připomněla zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka. Na Masarykově náměstí se u sochy sv. Floriana sešla asi třicítka lidí, většinou studenti a mladí lidé. Zapálili svíčky u fotografií mladého novináře a jeho snoubenky, kteří byli na Slovensku zavražděni v minulém týdnu.

 • Výstraha před mrazy i o víkendu

  9:38 do playlistu

  Výstraha před mrazy i o víkendu
  Ještě o víkendu mají být rtutě teploměrů a Severní Moravě a ve Slezsku hluboko pod nulou. Teprve příští týden by se měly přehoupnout nad nulu. I dnes ráno ale ještě byla na několika místech překročena dlouhodobá teplotní minima. V Olomouckém kraji bylo nejchladněji v Jeseníku, teplota tu ráno klesla na -17,5 stupně.

 • Pomoc pro lidi s autoimunitním onemocněním

  11:10 do playlistu

  Pomoc pro lidi s autoimunitním onemocněním
  Ve frýdecko-místeckém krevním centru pomáhají lidem s autoimunitními chorobami novou metodou. Zjednodušeně řečeno - s pomocí speciálního přístroje dokáží lidem odčerpat z krve škodlivé bílkoviny a další látky, které jim ničí vlastní tkáně. Zatím v tzv. aferetické ambulanci léči pacienty s kožními problémy, degenerativním onemocněním zraku nebo revmatickými potížemi.

 • Chřipková epidemie v MS kraji

  13:33 do playlistu

  Chřipková epidemie v MS kraji
  Ve všech okresech MS kraje trvá chřipková epidemie. V tomto týdnu se nemocnost zvýšila o 13 %. Na 100 tis. obyvatel připadá 2 595 případů onemocnění, přičemž za práh epidemie je v regionu považováno 1 700 nemocných na 100 tis. obyvatel. Stále nejvyšší nemocnost hygienici evidují u předškolních dětí. V kraji bylo nově zaznamenáno 9 závažných průběhů chřipky, u kterých byla nutná hospitalizace na jednotkách intenzivní péče a další 2 pacienti kvůli chřipce zemřeli.

 • V Gongu má premiéru dokument o Baníku

  15:10 do playlistu

  V Gongu má premiéru dokument o Baníku
  Živě redaktorka Lucie Křížková.

 • Modeláři se sjeli do Olomouce

  18:30 do playlistu

  Modeláři se sjeli do Olomouce
  Do Olomouce se sjeli modeláři z celého Česka. Začal 15. ročník expozice For Model. Letecké trenažery, auta na dálková ovládání, ponorky nebo drony, to vše si návštěvníci mohou zkusit ovládat na výstavišti Flora. Loňský ročník navštívilo na 13 tis. lidí.

 • Nový projekt knihovny pro děti a rodiče

  20:12 do playlistu

  Nový projekt knihovny pro děti a rodiče
  Knihovna města Ostravy má nový projekt pro děti a jejich rodiče. Má název "S knížkou do života". Motivovat má rodiče i děti ke společnému čtení. Knihovníci ho dnes představili na ostravském knižním veletrhu. Veletržní stánek knihovny města Ostravy simuluje dětský knihovnický koutek a až do neděle v něm budou knihovnice ukazovat dětem, jak se v rodinných klubech budou jim a jejich rodičům věnovat.

Přehrát vše

Související