iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 2. 2018
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2356
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jak budou financovány školy?

  0:50 do playlistu

  Jak budou financovány školy?
  Zprvu s nadějí, teď se skepsí berou mnozí ředitelé zvláště středních škol v Moravskoslezském kraji nový školský zákon. Ten zcela mění způsob financování škol. Nově se peníze pro školy nebudou rozdělovat podle počtu žáků, ale podle maximálního týdenního počtu hodin na třídu. Jenže zatímco původně byly jejich počty velkorysé, teď se je stát rozhodl snížit o čtvrtinu - a ředitelé se obávají, že nebudou mít dost peněz a že budou muset snížit učitelům prémie.

 • Jak budou financovány školy?

  4:24 do playlistu

  Jak budou financovány školy?
  Živě Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MS kraje.

 • Pokračoval soud o OKD

  8:42 do playlistu

  Pokračoval soud o OKD
  U soudu pokračovalo jednání v případu privatizace těžební firmy OKD. Zaznít by také měly některé pasáže z dokumentu, který se zabýval přípravou privatizace. V březnu by pak mohl před soudem vystoupit poslední plánovaný svědek. Soud se kauzou zabývá dva a čtvrt roku. Prodej akcií OKD schválila v roce 2004 vláda Stanislava Grosse.

 • Olympijský park pohlídají policisté

  9:21 do playlistu

  Olympijský park pohlídají policisté
  V Ostravě vrcholí přípravy na olympijský festival, který bude doprovázet zimní hry v Pchjongčchangu. Sportovní hala ve Vítkovicích a její okolí se už změnily na sportoviště pro veřejnost. V centru města pak vyrůstá korejská vesnice, která má lidem přiblížit kulturu pořadatelské země.

 • Prisko převezme OKD

  11:09 do playlistu

  Prisko převezme OKD
  Státní podnik Prisko se připravuje na převzetí společnosti OKD. Vrchní soud v Olomouci včera potvrdil reorganizaci těžařské firmy. Ta teď tak bude postupně vkládat doly a majetek do nově založené OKD Nástupnické. Novým majitelem a zároveň akcionářem se Prisko podle dnešního vyjádření stane nejpozději do poloviny tohoto roku. Žádné výraznější personální změny zatím jeho manažeři neplánují.

 • Více potravin potřebným

  12:37 do playlistu

  Více potravin potřebným
  V ostravské potravinové bance se zvýšily zásoby potravin. V loňském roce se jich podařilo měsíčně nashromáždit zhruba 22 tun, teď až dvojnásobek. Od letoška totiž musí obchody s plochou nad 400 metrů čtverečních povinně nabízet jídlo na charitativní účely. Potravinová banka tak navázala spolupráci s mnoha hypermarkety.

 • Jágr vyprodal stadion v Přerově

  14:42 do playlistu

  Jágr vyprodal stadion v Přerově
  Živě redaktor Martin Laštůvka.

 • Pomoc sociálně slabým

  17:11 do playlistu

  Pomoc sociálně slabým
  Armáda spásy začala nově pomáhat i sociálně slabým lidem z Kopřivnice. Tamní radnice pronajala armádě zatím 4 byty. A zájem o ně je velký. Zřejmě i proto, že ve městě před časem skončil azylový dům pro matky s dětmi.

 • Začala Dětská univerzita

  19:28 do playlistu

  Začala Dětská univerzita
  V Olomouci na Univerzitě Palackého odstartovala dětská univerzita. Index z rukou děkana Přírodovědecké fakulty UP při slavnostní imatrikulaci si převzalo rekordních sto školáků. Děti od osmi do dvanácti let čeká celkem deset přednášek na půdě všech fakult. Největší zájem je každoročně o chemické pokusy.

 • Studentská Kouzelná flétna

  22:16 do playlistu

  Studentská Kouzelná flétna
  Fakulta umění Ostravské univerzity a Hudební akademie z Katowic spojily své síly a nastudovaly Mozartovu operu Kouzelná flétna. Doprovází ji tak nevšední česko-polské mluvené slovo. I když jde o studentské představení, slibují jeho tvůrci profesionální výkony. Hudební pohádku můžou diváci zhlédnout tento týden v ostravském domě kultury hned dvakrát.

Přehrát vše

Související