iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 11. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1985
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dopravní podnik trápí vandalové

  0:43 do playlistu

  Dopravní podnik trápí vandalové
  Meziročně o 8 procent. Takový je nárůst vandalství ve vozech MHD v Ostravě.U 3/4 celého vozového parku vandalové poničili hlavně skla a okna. V dopravním podniku na ně proto začali lepit speciální bezpečnostní fólie. Ty by měly před vandaly alespoň částečně chránit. Vyšší míra vandalismu totiž znamená i vyšší náklady.

 • Škody vandalů v MHD jdou do milionů

  2:52 do playlistu

  Škody vandalů v MHD jdou do milionů
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • NKÚ o ekologických zátěžích

  8:18 do playlistu

  NKÚ o ekologických zátěžích
  Likvidace ekologických zátěží je pomalá a neúčinná a státu tak přináší další výdaje navíc. Závěr kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu. Od zahájení procesu odstraňování zátěží v r. 1991 byla podle NKÚ dokončena jen zhruba polovina naplánovaných akcí a u třetiny z nich sanace dosud ani nezačala.

 • Účetní připravila Bohumín o 8 milionů

  8:49 do playlistu

  Účetní připravila Bohumín o 8 milionů
  Dlouhých 12 let si účetní ZŠ a MŠ v Bohumíně také tamního centra sociálních služeb měla platit výdaje vlastní domácnosti na účet města. Za tu dobu se jí mělo povést zpronevěřit a podvést Bohumín o téměř 8 mil. korun. Případ teď začal projednávat soud.

 • Vrchní soud zvýšil tresty

  10:55 do playlistu

  Vrchní soud zvýšil tresty
  Olomoucký vrchní soud zvýšil Pavle Černé a Jiřímu Kusému tresty za nezákonný obchod s léky na předpis o 2 roky na 8 a 8,5 roku. Vyhověl tak státnímu zástupci, který pro oba obžalované žádal přísnější trest. Podle soudu dvojice přes internet prodala odběratelům léčiva, především léky na spaní či hubnutí za téměř 5 mil. Kč.

 • Firmám chybí brigádníci

  11:27 do playlistu

  Firmám chybí brigádníci
  Firmy napříč republikou řeší nedostatek brigádníků. Právě v listopadu a prosinci posilují stavy zaměstnanců hlavně e-shopy, obchodní řetězce nebo poštovní doručovatelé. A nabírají i brigádníky v důchodovém věku. Většina podniků se ale snaží přijímat lidi na delší pracovní úvazek. Chtějí si tak zaměstnance pojistit na delší dobu.

 • Z Bohumína zmizelo ghetto

  14:28 do playlistu

  Z Bohumína zmizelo ghetto
  Poslední ghetto v Bohumíně-Pudlově už zanedlouho zmizí. Do opraveného domu na Drátovenské ulici se začínají stěhovat první noví nájemníci. Polovinu bytů dostala do nájmu Armáda spásy. Ta společně s městem bude rozhodovat o tom, komu byt první kategorie přidělí.

 • Lupič přepadl čerpací stanici

  16:56 do playlistu

  Lupič přepadl čerpací stanici
  Krátce před sedmou hodinou ráno přepadl neznámý lupič benzinovou čerpací stanici v Havířově. Podle policie byl pachatel ozbrojený nožem a chtěl peníze. Z pumpy si odnesl tisíc korun a krabičku cigaret, při přepadení nebyl nikdo zraněn.

 • Z Frýdlantu zmizelo 16 lip

  17:44 do playlistu

  Z Frýdlantu zmizelo 16 lip
  Rekonstrukci Komenského ulice v centru Frýdlantu nad Ostravicí musela ustoupit alej šestnácti lip. Ty nejstarší tu byly vysázeny už brzy po první světové válce a patřily mezi tzv. stromy svobody. I když většina místních samotnou rekonstrukci ulice vítá, řada občanů vidí způsob provedení jako problematický. Nové řešení totiž na místě nepočítá s výsadbou dřevin nových.

 • Divadlo loutek vzdá hold Kainarovi

  21:08 do playlistu

  Divadlo loutek vzdá hold Kainarovi
  Básník Josef Kainar ožívá na jevišti ostravského Divadla loutek. S jedenácti písněmi, které složil nebo otextoval, se na jevišti odehrává také jeho životní příběh. Hudební hra s názvem Stříhali dohola Josefa Kainara ho představuje nejen jako básníka a dramatika, ale také jako textaře a hudebníka.

Přehrát vše

Související