iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 11. 2017
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2306
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Asistenti dopravy se v Ostravě osvědčili

  0:45 do playlistu

  Asistenti dopravy se v Ostravě osvědčili
  Za půl roku 8 a půl tisíce lidí bez jízdenky nepustili asistenti přepravy do vozů městské hromadné dopravy. Ostravský dopravní podnik jich dnes zaměstnává už třicet - slibuje si od nich hlavně větší bezpečnost cestujících. Zavedení asistentů přepravy kritizovaly například některé organizace, které pomáhají sociálně slabým - nelíbila se jim selekce cestujících na zastávkách. Od nového roku se navíc zvýší pokuta ze sedmi set na tisíc korun.

 • Asistenti dopravy se v Ostravě osvědčili

  3:39 do playlistu

  Asistenti dopravy se v Ostravě osvědčili
  Živě Lukáš Semerák, náměstek primátora pro dopravu.

 • Adam Kalous ve funkci starosty Jeseníku setrvá do konce

  7:54 do playlistu

  Adam Kalous ve funkci starosty Jeseníku setrvá do konce
  Nově zvolený poslanec za Hnutí ANO Adam Kalous zřejmě ve funkci starosty Jeseníku setrvá do konce volebního období. Starosta sice po volbách naznačoval, že může z čela radnice odejít, koaliční partneři i vedení jeho hnutí se však podle něj přiklání k tomu, aby ve funkci zůstal. Podle něj výzva vedení Hnutí ANO, aby poslanci neslučovali funkce, mířila především na hejtmany. V Olomouckém kraji je to případ hejtmana a poslance Ladislava Oklešťka.

 • Krnov bude mít nový bazén

  8:21 do playlistu

  Krnov bude mít nový bazén
  Až tři sta milionů korun budou stát nové městské lázně v Krnově. Odsouhlasilo to místní zastupitelstvo. To se rozhodovalo mezi dvěma variantami - opravou stávajícího bazénu a právě novou budovou v areálu městského koupaliště. Hotovo bude nejdříve za pět let.

 • Soutěží v psaní na klávesnici

  10:54 do playlistu

  Soutěží v psaní na klávesnici
  Už po dvaadvacáté se v Olomouci uskutečnilo mistrovství žáků základních a středních škol v psaní na klávesnici. Hlavní soutěž, při které ti nejlepší žáci udeří do klávesnice i 600x za minutu. Do Olomouce se sjelo na sedmdesát soutěžících nejen z Česka, ale i Slovenska, Maďarka a letos poprvé i z Turecka.

 • Cvičení hasičů Czech Modex 2017

  13:30 do playlistu

  Cvičení hasičů Czech Modex 2017
  V Moravskoslezském kraji v těchto dnech probíhá unikátní mezinárodní cvičení hasičů Czech Modex 2017. V rámci mechanismu civilní ochrany Evropské unie se na něm při společném cvičení fingující povodňový stav setkají zástupci z několika evropských států na celkem šesti vytipovaných místech. Scénáře jednotlivých míst odpovídají reálným situacím a zkušenostem získaným během povodní.

 • Šijí pytlíky pro charitu

  15:32 do playlistu

  Šijí pytlíky pro charitu
  Ani těžké mentální postižení nebrání některým lidem vyrábět užitečné věci. Potvrzují to klienti sociálně terapeutické dílny opavské charity. Například jejich textilní pytlíky se teď staly součástí obchodu, který nabízí zboží bez obalu.

 • Výbuch zranil výrobce drog

  17:48 do playlistu

  Výbuch zranil výrobce drog
  Při středečním výbuchu a požáru v bytě ostravského činžovního domu se zranil 25letý muž, který v bytě vyráběl pervitin. Policisté jej vypátrali popáleného v tramvaji krátce po explozi. Z hořícího bytu totiž utekl a policistům tvrdil, že jede do nemocnice. Požár si vynutil evakuaci devíti lidí z bytového domu. Policisté už obvinili tři osoby ve věku od 25 do 37 let.

 • Studentská sonda z Olomouce ve stratosféře

  18:40 do playlistu

  Studentská sonda z Olomouce ve stratosféře
  Až do stratosféry vyletěla meteorologická sonda, kterou dopoledne vypustili z Olomouce. Za projektem stojí členové Hanáckého radioklubu a studenti tří olomouckých gymnázií. Sonda byla pod dohledem během celého letu, který trval tři hodiny. Studenti tak získali informace o tlaku nebo teplotě, ale i několik fotografií z výšky několika desítek kilometrů.

 • Festival autorského divadla Norma

  21:15 do playlistu

  Festival autorského divadla Norma
  Divadlo budoucnosti. Takové dnes představuje v Ostravě festival autorského divadla Norma. Divákům nabídne v industriálním prostředí Dolu Hlubina šest experimentálních představení a performance, které propojují divadlo s výtvarným uměním, hudbou a tancem. Ten zastupuje vítězná performance České taneční platformy 2017 s názvem Švihla.

Přehrát vše

Související