iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 8. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1778
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vítkovice Power Engineering v konkurzu

  0:46 do playlistu

  Vítkovice Power Engineering v konkurzu
  Krajský soud v Ostravě dnes poslal do konkurzu firmu Vítkovice Power Engineering. Společnost minulý týden o to požádala soud, který návrhu vyhověl. Mateřská společnost Vítkovice byla z rozhodnutí své dceřiné firmy zaskočená. Pro zaměstnance tento krok údajně neznamená hromadné propouštění.

 • Vítkovice Power Engineering v konkurzu

  2:34 do playlistu

  Vítkovice Power Engineering v konkurzu
  Živě a Danielwm Stavárkem, děkanem Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity.

 • Svěděk: dítě vypadlo z okna vlaku

  6:44 do playlistu

  Svěděk: dítě vypadlo z okna vlaku
  Loňský případ dvouletého dítěte vypadlého z vlaku na Olomoucku se prostřednictvím veřejné výzvy rozhodl otevřít muž, který v osudnou chvíli roznášel cestujícím ve vlaku nápoje. Je přesvědčen o tom, že dívenka vypadla z okna, nikoli ze dveří, jak tvrdí policie i žalobce. Podle něj se dveře vlaku otevřely až po jejím pádu.

 • Biskupství postaví nový kostel

  7:21 do playlistu

  Biskupství postaví nový kostel
  Ostravsko-opavské biskupství začalo pracovat na obnově unikátního dřevěného kostela v Třinci-Gutech, který minulý týden vyhořel. Spáleniště si dnes prohlédli odborníci na stavitelství. Zjišťovali, co z trosek bude možné zachovat. Z vypálení kostela policie obvinila tři mladíky, dva z nich jsou ve vazbě. Důvodem vazby je podle žalobce hlavně fakt, že plánovali vypálit i několik dalších objektů.

 • Soud řeší pokus o vraždu

  9:56 do playlistu

  Soud řeší pokus o vraždu
  Krajský soud v Ostravě začal řešit pokus vraždy, který se stal loni o Vánocích na čerpací stanici v Petřvaldu na Karvinsku. Násilník chtěl podle žalobce ubít obsluhu dřevěným špalkem. Neunesl rozchod s o 24 let mladší přítelkyní.

 • Pálenice omezuje nedostatek ovoce

  10:52 do playlistu

  Pálenice omezuje nedostatek ovoce
  Jarní mrazíky a sucho mohou za nižší úrodu ovoce v Česku. Kromě pěstitelů to potvrzují i majitelé pálenic. Někteří z nich budou mít letos spíš podprůměrnou sezónu. I na malém území se ale může úroda velmi lišit, podle pěstitelů kvůli tomu, kudy mrazové vlny procházely.

 • Historická kašna zpět v Místku

  12:51 do playlistu

  Historická kašna zpět v Místku
  Frýdek-Místek staví repliku kašny z 19. století. Stát bude na náměstí v Místku jen o 20 metrů dále, než stál její historický předchůdce. Vodu budou chrlit otevřené lví tlamy.

 • ADRA pomůže lidem

  15:46 do playlistu

  ADRA pomůže lidem
  Humanitární organizace ADRA dnes z Karviné vypravovala letos v pořadí už 3. kamion s humanitární pomocí pro lidi na Ukrajině. Oblečení, sešity, ale i nemocniční postele do sbírky věnovali dobrovolníci. Všechny darované věci by měly už za 2 dny pomoci dětem i dospělým na ukrajinském Zakarpatí.

 • Prostějovští stážnící chtějí nové kamery

  18:34 do playlistu

  Prostějovští stážnící chtějí nové kamery
  Prostějovští strážníci dostanou nové osobní mini-kamery. Za 25 zařízení zaplatí asi 340 tis. Kč. Kamery by měly být modernější a výkonnější zejména při nočních zásazích. Město si od nových kamer slibuje zkvalitnění práce strážníků a zjednodušení procesu případného vyšetřování trestné činnosti.

 • Gorolski Swiento po sedmdesáté

  20:44 do playlistu

  Gorolski Swiento po sedmdesáté
  V Jablunkově o víkendu proběhlo Gorolski Swiento, jedna z nejstarších a největších folklorních přehlídek na našem území. Během tří dnů tam vystoupilo na 40 tuzemských i zahraničích souborů čítajících na 600 účinkujících. Od dob svého vzniku se slavnosti proměnily z lokální akce v akci mezinárodní. Letošní ročník byl jubilejním 70.

Přehrát vše

Související