iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 1. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1824
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Naděje na odstranění vratimovské skládky

  0:56 do playlistu

  Naděje na odstranění vratimovské skládky
  Krajský úřad MS kraje pomůže Vratimovu odstranit tamní skládku kalů z ropných lagun po bývalé ostravské chemičce Ostramo. Na odstranění zátěže chtějí zástupci kraje využít dotace ze Státního fondu ŽP. 6 tisíc tun ropných kalů smíchaných s uhelným prachem a vápnem leží už skoro 7 let takřka v centru Vratimova.

 • Naděje na odstranění vratimovské skládky

  3:03 do playlistu

  Naděje na odstranění vratimovské skládky
  Živě s Tomášem Macurou, primátorem města Ostravy.

 • Opatření kvůli ptačí chřipce

  6:44 do playlistu

  Opatření kvůli ptačí chřipce
  V Ostravě-Svinově začali úředníci sčítat drůbež. Právě v tomto obvodu totiž veterináři našli o víkendu ohnisko ptačí chřipky v jednom z chovů a zlikvidovali 20 slepic. Na sbírání informací mají úřednící týden, o dalším postupu pak rozhodnou veterináři. Ptačí chřipka se objevila také na Stříbrném jezeře v Opavě, kde i dnes hasiči vylovili dvě uhynulé labutě.

 • OKD

  9:03 do playlistu

  OKD
  Ministr financí Andrej Babiš zřejmě předloží vládě návrh, aby černouhelnou společnost OKD v případě, že se neobjeví soukromý investor, převzal státní podnik Prisko. Novinářům to dnes řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Ten ale s Babišovým řešením nesouhlasí, podle něj by firmu, která je od května minulého roku v úpadku, měl za korunu koupit státní podnik Diamo.

 • Modernizace trati zrychlí cestu do Beskyd

  10:34 do playlistu

  Modernizace trati zrychlí cestu do Beskyd
  Plánovaná elektrifikace trati z Ostravy do Beskyd za miliardy korun zrychlí cestování. Lidé by se z Ostravy do Ostravice měli dostat za půl hodiny. Teď na cestě stráví zhruba hodinu. Modernizace ale všem radost nedělá, na malých nádražích se kvůli ní bude propouštět, o práci přijdou výpravčí i další obsluha.

 • Vysvědčení v alternativních i běžných školách

  12:54 do playlistu

  Vysvědčení v alternativních i běžných školách
  Školáci si dnes odnesli pololetní vysvědčení. Pro zhruba 115 tisíc prvňáků to bylo vůbec poprvé, kdy dostali hodnocení za svou práci. Ne všude se ale rozdávala ta klasická se známkami. Čím dál více škol volí slovní hodnocení žáků, a to i např. v podobě dopisu.

 • V Přerově mají magnetickou rezonanci

  15:40 do playlistu

  V Přerově mají magnetickou rezonanci
  Přerovská nemocnice otevřela nový pavilon magnetické rezonance. Jediný nový přístroj přitom znamená velký posun ve vyšetření pacientů z ortopedie, ale i onkologicky nemocných lidí. Ti zatím museli kvůli vyšetření čekat několik měsíců v pořadníku a na samotnou magnetickou rezonanci dojíždět do olomoucké nebo i brněnské nemocnice.

 • Podnikatel roku 2016

  17:39 do playlistu

  Podnikatel roku 2016
  Vedení MS kraje vyhlásilo Podnikatele roku za rok 2016. Stal se jím Jan Hasík, majitel stavební firmy HSF System. Ta se během 14 let své existence proměnila z malé firmy na společnost s tržbami přes 1,5 miliardy a se stovkou zaměstnanců.

 • Trest za pašování léků na výrobu drog

  18:13 do playlistu

  Trest za pašování léků na výrobu drog
  Bulharské zločinecké gangy se podle policistů stále častěji podílejí na obchodu s drogami v Česku. Nově podle protidrogové centrály začaly organizovat dovoz léků na výrobu pervitinu. Léčiva dovážejí z Turecka a v Polsku je skladují. Jeden takový případ uzavřel ostravský krajský soud.

 • Zvelebují vstup do propasti

  19:46 do playlistu

  Zvelebují vstup do propasti
  Vedení hranické radnice získalo do pronájmu drážní budovu na vlakovém nádraží v Teplicích nad Bečvou. Objekt je v dezolátním stavu, přitom jde ale o hlavní přístupovou cestu k nejhlubší zatopené propasti na světě. Ještě letos chtějí Hranice z budovy vytvořit moderní informační stánek. Zatím se dělníci pustili do venkovních úprav.

 • Deset let vydavatelství Perplex

  22:18 do playlistu

  Deset let vydavatelství Perplex
  Kvalitní poezie potřebuje kvalitní knihu. Filozofie opavského nakladatelství Perplex se vyplácí. První básnické sbírky vydali sobě a svým kamarádům nákladem 5 až 10 kusů, za ty poslední získávají nominace na prestižní literární ceny. 10. narozeniny oslavilo opavské nakladatelství básnickým maratonem a výstavou.

Přehrát vše

Související