iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 11. 2020
17:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
3191
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Uzavřené školy

  0:27 do playlistu

  Uzavřené školy
  On-line výuka pokračuje. Podle původního plánu vlády se děti měly vrátit do škol už dnes, minulý týden se ale rozhodlo o dalším odkladu. Hlavně rodiče mladších žáků tak musí i nadále řešit nejen hlídání, ale i způsob, jak děti učit doma.

 • Speciální školy přecházejí na dálkovou výuku

  2:56 do playlistu

  Speciální školy přecházejí na dálkovou výuku
  Na dálkovou výuku musí ode dneška přejít i speciální školy. Kvůli zamezení šíření nového koronaviru to nařídila vláda. V provozu tak zůstávají jen mateřské a tak zvané krizové školy.

 • Uzavřené školy

  4:41 do playlistu

  Uzavřené školy
  Téma jsme probrali také s ústředním školním inspektorem Tomášem Zatloukalem.

 • Převozy z nemocnic Zlínského kraje

  8:28 do playlistu

  Převozy z nemocnic Zlínského kraje
  K nejvytíženějším nemocnicím stále patří ty ve Zlínském kraji. Pokračují proto převozy do sousedních regionů. Nejnověji do Havířova a Ostravy.

 • Pomoc zdravotníkům

  11:51 do playlistu

  Pomoc zdravotníkům
  Malá jihlavská radost - to je aktivita lidí, kteří chtějí poukázat - na lokální hrdiny. Jejím iniciátorem je bývalý záchranář - Libor Kuchyňa, který organizoval - už při první vlně epidemie - hromadné šití roušek.

 • Raná péče

  14:10 do playlistu

  Raná péče
  Kvůli opatřením proti šíření Covidu-19 musela svou práci změnit třeba brněnská pobočka Společnosti pro ranou péči. Ta podporuje rodiny s dítětem se zrakovým postižením. Přímý kontakt s rodinami teď převážně nahrazuje on-line konzultace.

 • Památka zesnulých

  16:40 do playlistu

  Památka zesnulých
  Na dnešek připadá Památka zesnulých - lidově Dušičky. I do nich se promítla vládní protiepidemická opatření. Lidé by se na hřbitovech měli pohybovat s nasazenými rouškami, v doporučených rozestupech a maximálně ve dvou, pokud nejde o rodinu.

 • Práce z domova novým trendem

  19:43 do playlistu

  Práce z domova novým trendem
  Lidé v mnoha firmách letos čím dál víc pracují z domu. Kvůli epidemii nového koronaviru se tak zvaný home office stává novým trendem, který zřejmě přetrvá. Společnosti tak nevyužívají pronajaté kanceláře naplno a už teď řeší, co s nimim dál.

 • Halloweenský odběr krve

  21:40 do playlistu

  Halloweenský odběr krve
  Sestřičky v kostýmech, strašidelná výzdoba a v hlavní roli - krev. Fakultní nemocnice Brno uspořádala halloweenský odběr, aby motivovala stávající i nové dárce. Kvůli pandemii nemoci covid-19 totiž ubývá vhodných dárců, krev je ale potřeba pořád stejně.

Přehrát vše

Související