iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 6. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3370
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mrtví vodáci

  0:28 do playlistu

  Mrtví vodáci
  Tragicky skončil včerejší boj o život dvou vodáků, kteří se v kánoi převrhli pod jezem v Hovězí na Vsetínsku. Jeden zahynul na místě, druhý pak nad ránem v nemocnici. V noci zemřel taky vodák, který se v pátek topil ve Velké nad Veličkou na Hodonínsku.

 • Rizika vodáctví

  2:25 do playlistu

  Rizika vodáctví
  Stav vody je teď v mnoha řekách pro sport ideální. Lidé by však při jejich sjíždění měli být opatrní. Aby se zábava nestala bojem o život, je třeba dodržovat určitá pravidla a na vodácký výlet se předem připravit.

 • Výuka vodáctví

  4:29 do playlistu

  Výuka vodáctví
  Seznámit se se základy vodáckého sportu je vždy dobré ještě před tím, než lidé usednou do lodi. Ideálně pod dohledem odborníků. Zájemce právě v těchto chvílích trénují instruktoři na řece Svratce v brněnských Pisárkách. Je u toho i kolega Ondřej Šimeček.

 • Mozaikové sečení

  8:52 do playlistu

  Mozaikové sečení
  Nezvyklou podobu získávají v těchto dnech travnaté plochy v městské části Brno-Lesná nebo v Novém Lískovci. Správci zeleně tam zavádějí takzvanou mozaikovou seč. Má zabránit vysychání půdy a přilákat hmyz.

 • Provoz v pěší zóně

  11:09 do playlistu

  Provoz v pěší zóně
  Přes 1200 aut projede během jednoho pracovního dne pěší zónou v historickém centru Brna - necelá třetina z nich bez povolení, a to navzdory tomu, že řidiče namátkově kontrolují strážníci.

 • Vyučování hendikepovaných

  13:34 do playlistu

  Vyučování hendikepovaných
  Víc než čtyři tisíce žáků se závažnými vývojovými poruchami učení navštěvují základní školy na Vysočině. Mezi nimi i Anna Obrtalová, která má Downův syndom. Po skončení nouzového stavu se ale do třídy vrátila mezi prvními.

 • Připomínka politických vězňů

  16:15 do playlistu

  Připomínka politických vězňů
  Památku lidí nespravedlivě vězněných komunistickým režimem si připomněli ve Znojmě. Před kostelem svatého Václava v areálu Louckého kláštera jim odhalili pamětní desku. Je na ní 88 jmen.

 • Prodloužení Baťova kanálu

  19:40 do playlistu

  Prodloužení Baťova kanálu
  Lodí z Olomouce až na Slovensko. I tak by mohla v budoucnu vypadat letní dovolená. Zástupci Olomouckého a Zlínského kraje a dalších třinácti měst a obcí dnes v Tovačově podepsali memorandum o prodloužení Baťova kanálu.

 • Bienále studentského designu

  21:50 do playlistu

  Bienále studentského designu
  Jenom virtuálně si letos můžou zájemci prohlédnout práce, které porota vybrala na Mezinárodní bienále studentského designu. Do online prostředí se výstava přesunula kvůli pandemii koronaviru - ta se promítla i do tématu některých prací.

Přehrát vše

Související