iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 6. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
5127
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Otevírání hranic

  2:34 do playlistu

  Otevírání hranic
  Život na československém pomezí se dnešním dnem pomalu vrací k normálu. Po dlouhých třech měsících se hranice naplno otevřely a lidé tak bez omezení můžou cestovat za prací, rodinou nebo svými koníčky. Policisté na slovenské straně dnes jen dohlíželi na

 • Prodloužení tramvajové trati

  7:33 do playlistu

  Prodloužení tramvajové trati
  Stavba tramvajové trati k univerzitnímu kampusu v Brně pokročila. Stavaři teď na jaře poprvé kopli do země a začali se základními pracemi. Bagristé už taky hloubí část budoucího tunelu, kudy bude tramvaj projíždět.

 • Klidové zóny v Podyjí

  9:49 do playlistu

  Klidové zóny v Podyjí
  V národním parku Podyjí platí od pondělka nové klidové zóny. Zabírají zhruba polovinu parku a lidé v nich smí chodit jen po značených cestách. Ve zbytku parku ale nově můžou i mimo trasy.

 • Pastviny divokých koní

  11:50 do playlistu

  Pastviny divokých koní
  Jedním z lákadel Národního parku Podyjí jsou dvě pastviny divokých exmoorských poníků. Ti jsou na jihu Moravy právě dva roky - a daří se jim. Nedávno se narodilo první letošní hříbě, další klisny jsou březí. Díky pastvě se taky v místě víc daří vzácným kv

 • Situace v hnutí ANO

  14:31 do playlistu

  Situace v hnutí ANO
  Celostátní předsednictvo hnutí ANO dnes jedná o situaci na jižní Moravě. Z hnutí totiž v úterý odešel předpokládaný lídr kandidátky do krajských voleb a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál. V Praze jednání sleduje redaktor Jakub Pacner.

 • Digitální archeologický ústav

  17:25 do playlistu

  Digitální archeologický ústav
  Všechny důležité informace o archeologických výzkumech na jednom místě - tak vypadá nový systém, který vytvořili odborníci z Archeologického ústavu České republiky. Pracovat na něm začali v roce 2016.

 • Tradice nošení krojů

  20:20 do playlistu

  Tradice nošení krojů
  Studovala staré kroje a vzory. Jak je ušít a správně nosit, sepisovala Ludmila Krátká z Vlkoše na Hodonínsku dvanáct let. Teď vydává o severokyjovském kroji knihu.

 • Městské divadlo Zlín chystá letní scénu

  22:26 do playlistu

  Městské divadlo Zlín chystá letní scénu
  Po nucené koronavirové pauze začínají hrát divadla. To zlínské zve diváky poprvé i na chystanou letní scénu.

Přehrát vše

Související