iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 5. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
5551
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Opatření na hranicích

  0:34 do playlistu

  Opatření na hranicích
  Opatření na hranicích by mohly brzy skončit. Slovensko plánuje do poloviny června rozhodnout o případném uvolnění režimu na společných hranicích s Českem. Ve stejném termínu by se mohly hranice s Rakouskem otevřít i pro turisty bez nutnosti negativních te

 • Výjimky z nošení roušek

  4:12 do playlistu

  Výjimky z nošení roušek
  A další vládní novinky se týkají nošení roušek - odložit je mohou pracovníci v kancelářích, pokud od sebe sedí dostatečně daleko, a taky v provozech, kde je víc než 50 stupňů Celsia. Uvítali to třeba zaměstnanci sklárny z Úsobrna na Blanensku.

 • Rezervace ubytování na léto

  7:26 do playlistu

  Rezervace ubytování na léto
  Lidé s koncem nouzového stavu začínají hledat pobyty pro letní dovolenou v tuzemsku. Správci parků, památek i provozovatelé ubytování očekávají nápor turistů. Třeba Vysočině ale někteří majitelé chalup hlásí už plno.

 • Výbuch v Břeclavi

  11:04 do playlistu

  Výbuch v Břeclavi
  V Břeclavi v jednom z bytových domů dnes došlo k výbuchu v bytě. Dva lidé se těžce zranili. Hasiči a policie pak evakuovali asi 30 lidí. Na místě je Martin Urbaník.

 • Hala pro čištění tramvají

  12:24 do playlistu

  Hala pro čištění tramvají
  Tramvaje po celodenním provozu vyčistit líp a hlavně rychleji. Brněnskému dopravnímu podniku to umožňuje nová hala v brněnských Pisárkách za 412 milionů korun. Zatím běží ve zkušebním provozu.

 • ÚS o územním plánu

  14:49 do playlistu

  ÚS o územním plánu
  Ústavní soud se zastal obce Lednice, která se názorově střetla s ministerstvem kultury a místního rozvoje. Předmětem sporu byly zásahy do územního plánu. Dohoda obou zmíněných úřadů podle vedení Lednice omezila stavební rozvoj obce, která je součástí Ledn

 • Vyšší daň z nemovitých věcí

  18:54 do playlistu

  Vyšší daň z nemovitých věcí
  Jediná daň, jejíž výši mohou přímo ovlivnit samotné obce. To je daň z nemovitých věcí. Tu mohou zastupitelé řídit pomocí takzvaného místnío koeficientu. V Ivančicích na Brněnsku ho zvýšili - z jedné na tři. Víc zaplatí prakticky všichni, kteří v tamním ka

 • Ochrana jilmů před škůdci

  23:10 do playlistu

  Ochrana jilmů před škůdci
  Extrémní sucho a horko. Důvod, proč stromořadí v centru Brna napadl škůdce - červec jilmový. Pracovníci Veřejné zeleně města Brna proto byli dnes od brzkého rána v terénu.

Přehrát vše

Související