iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 2. 2020
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
6130
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Následky větru na Moravě

  0:29 do playlistu

  Následky větru na Moravě
  Stovky domácností v regionu stále bez elektřiny, popadané stromy a poškozené střechy. Následky silného větru řešili na mnoha místech na jižní Moravě a ve Zlínském kraji i dnes hasiči nebo energetici. Kalamitní stav, který byl pro region vyhlášen energetik

 • Škody v Branišovicích

  3:46 do playlistu

  Škody v Branišovicích
  Kulturní dům bez části střechy, střešní tašky popadané třeba také z kostela. Následky včerejší bouře odstraňovali v Branišovicích na Brněnsku. Celé kusy střešní konstrukce tam budou na zemi ještě několik dní. Čeká se na likvidátora pojišťovny.

 • Aktuální situace

  5:45 do playlistu

  Aktuální situace
  Dnešní poryvy nejsilněji zasáhl hlavně Blanensko, Hodonínsko a Brněnsko. Aktuální situaci sleduje Veronika Gecová.

 • Opravy na právnické fakultě

  10:26 do playlistu

  Opravy na právnické fakultě
  Čtyři velké posluchárny brněnské právnické fakulty opravují dělníci. Zavřené jsou od startu podzimního semestru. Jejich stropy podle statika hrozily zřícením. Po opravě budou učebny nejen bezpečné, ale i nově vybavené a s lepší akustikou.

 • Rezidentní parkování

  12:06 do playlistu

  Rezidentní parkování
  O rezidentní parkování má zájem další brněnská městská část. Zítra budou záměr projednávat v Černovicích. Rozhodnuto už je ale v Králově Poli a Žabovřeskách, tam se postupně začnu rozrůstat modré zóny od 1. června.

 • Výzkum rozmnožování rostlin

  14:54 do playlistu

  Výzkum rozmnožování rostlin
  Jak přesně vypadá rozmnožování rostlin je nově možné sledovat díky vědkyním z Masarykovy univerzity. Na institutu CEITEC k tomu vyvinuli novou techniku. Umožňuje v reálném čase pozorovat a natáčet vznik a vývoj pohlavních buněk - pylu a vajíček.

 • Následky větru na Vysočině

  16:59 do playlistu

  Následky větru na Vysočině
  Víc než 3 miliony korun – taková je škoda jen na obecním majetku v Rohozné na Jihlavsku po včerejší vichřici. Dnes tam celý den odklízeli škody. A zafungovala tu vzájemná výpomoc jak místních, tak lidí, kteří přišli z okolních vesnic. Situaci sledovala a

 • Opravy poruch elektrického vedení

  19:55 do playlistu

  Opravy poruch elektrického vedení
  Teď pohled na dispečink společnosti e-on.Během mimořádné události, jakou byla i bouře Sabina, je nutná precizní spolupráce pracovníků v terénu i dispečerů operačního střediska. Právě tam se dnes vydal natáčet náš štáb.

 • Experimentální malby ve Znojmě

  22:29 do playlistu

  Experimentální malby ve Znojmě
  Definitivně krásné! Dopřejme si kafíčko. Nejde o oddechnutí skoro na konci Událostí v regionech, je to název nové výstavy ve znojemské galerii. Představuje díla tří českých výtvarníků, kteří experimentují s technikou malby.

Přehrát vše

Související