iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 7. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
3051
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Problémy s parkováním

  2:27 do playlistu

  Problémy s parkováním
  Zhruba 100 tisíc dopravních přestupků řeší ročně brněnští strážníci. 90 procent případů se přitom týká špatného parkování. Nejčastěji řidiči nedodržují dopravní značení nebo nenechávají dostatečně široký prostor pro průjezd vozidel.

 • Parkování v Mikulově

  3:51 do playlistu

  Parkování v Mikulově
  Jihomoravská města jsou častým cílem turistů - právě teď, v létě. Jejich vozy problémy s parkováním ještě prohlubují. S vyšším množstvím dopravních přestupků se potýká Mikulov. Auta stojí velmi často v zákazech stání nebo na travnatých plochách. Nejhorší

 • Vjezdy do zákazů

  5:32 do playlistu

  Vjezdy do zákazů
  Další nešvar z dopravy - tentokrát z Brna. Velké množství uzavírek znamená i velký počet cedulí se zákazem vjezdu. Ne všichni, kteří původně frekventovanými, teď rozkopanými ulicemi projíždějí, ale mají povolení. To si lze vyřídit jen u vedoucího příslušn

 • Polské filmy v Uherském Hradišti

  9:36 do playlistu

  Polské filmy v Uherském Hradišti
  Mimořádný film ,mimořádný zájem. Před malou chvílí začala na Letní filmové škole v Uherském Hradišti asi nejočekávanější projekce letošního ročníku. Polský film Klér vidělo u našich sousedů 6 milionů diváků, v novodobé historii to nemá obdoby. Zájem o pro

 • Budování cest v krajině

  12:21 do playlistu

  Budování cest v krajině
  Velké lány rozdělit cestami a víc se tak přiblížit k zemědělské krajině, která na venkově byla ještě před vznikem Jednotných zemědělských družstev v 50. letech. Snaží se o to v některých jihomoravských obcích.

 • Přípravy na MotoGP

  14:48 do playlistu

  Přípravy na MotoGP
  Masarykův okruh se chystá na Velkou cenu silničních motocyklů. Ta se na brněnském Automotodromu pojede už tento víkend - druhého až čtvrtého srpna. Organizátoři připravují dráhu, ale i okolí okruhu na příjezd závodních týmů a jejich fanoušků.

 • Financování sociálních služeb

  17:48 do playlistu

  Financování sociálních služeb
  Zhruba dvě stě milionů korun chybí Jihomoravskému kraji na platy v sociálních službách. Ministerstvo práce a sociálních věcí rozdělilo mezi kraje miliardu korun, přesto peníze, které dnes přišly na účet, podle náměstka hejtmana Marka Šlapala nestačí.

 • Oprava sálu brněnské rady

  20:26 do playlistu

  Oprava sálu brněnské rady
  Tým restaurátorů se pustil do odkrývání fresek v sálu radních v budově brněnského magistrátu. Téměř 300 let staré prostory totiž už technicky nevyhovují. Klenba má navíc narušenou statiku.

 • Výstava abstraktních obrazů

  22:28 do playlistu

  Výstava abstraktních obrazů
  Výstavu místní umělkyně Magdaleny Ševčík hostí od pátku Galerie Indiges v brněnské Slatině. Nese název No End Or Beginning - tedy Bez konce nebo začátku. Skládá se z 25 abstraktních obrazů, vytvořených za poslední dva roky.

Přehrát vše

Související