iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 7. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
6692
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Regionální doprava ve Zlínském kraji

  0:34 do playlistu

  Regionální doprava ve Zlínském kraji
  Nouzový stav v autobusové dopravě ve Zlínském kraji. Antimonopolní úřad zablokoval veřejnou soutěž na dopravu autobusy, už od letošního prosince mělo dalších 10 let jezdit podstatně víc spojů. Po zásahu úřadu byly ovšem plány na integrovaný dopravní systé

 • Problémy dopravy v Jihomoravském kraji

  2:44 do playlistu

  Problémy dopravy v Jihomoravském kraji
  A špatná je podle dopravců taky situace ve větší části Jihomoravského kraje. Osm autobusových dopravců totiž vykazuje ztráty - a to kvůli vyšším platům řidičů, které nařídila v roce 2017 vláda. Dnes se dopravci s vedením kraje domluvili na dalším postupu.

 • Rekonstrukce psychiatrické kliniky

  6:20 do playlistu

  Rekonstrukce psychiatrické kliniky
  Začala rekonstrukce psychiatrické kliniky ve Fakultní nemocnici Brno. Nákladná stavba za 638 milionů korun potrvá dva roky. Provoz kliniky zůstane po celou dobu zachovaný. Pro pacienty se zlepší podmínky, budova je totiž už v havarijním stavu.

 • Pošta pro neslyšící

  8:19 do playlistu

  Pošta pro neslyšící
  První komunikátor pro nedoslýchavé zprovoznila pobočka České pošty na brněnském hlavním nádraží. Sluchově postiženým pomůže jednak prostřednictvím indukční smyčky ve sluchadle, ale i jako prostý zesilovač zvuku.

 • Masters of Rock

  10:57 do playlistu

  Masters of Rock
  Ve Vizovicích na Zlínsku začal jeden z největších rockových festivalů v Česku. Pořadatelé počítají, že čtyřdenní hudební maraton Masters of Rock přiláká do bezmála pětitisícového města přes 20.000 metalových fanoušků.

 • Průběh Masters of Rock

  13:33 do playlistu

  Průběh Masters of Rock
  A do areálu teď zdravím autorku reportáže - Gabrielu Netopilovou.

 • Babyboom pokračuje

  16:00 do playlistu

  Babyboom pokračuje
  Porodů ve Fakultní nemocnici Brno přibylo. V první polovině roku přivedli lékaři na svět o 85 dětí víc než za stejné období v předchozím roce. Už ten byl přitom rekordní, doktoři zaznamenali nejvyšší porodnost za posledních osm let a druhou nejvyšší v his

 • Pozdržená obnova lesoparku

  19:47 do playlistu

  Pozdržená obnova lesoparku
  Obnova lesoparků v Bučovicích na Vyškovsku je zatím v nedohlednu. Původně přitom měly práce začít minulý rok. Už druhé výběrové řízení totiž musel zkoumat antimonopolní úřad, kam se obrátily neúspěšné firmy. Vadil jim údajný střet zájmu.

 • Robot mluví česky

  21:47 do playlistu

  Robot mluví česky
  Naučit se česky není jednoduché, a to ani pro robota. Výzkumníci z brněnské Fakulty informatiky se o to v Centru zpracování přirozeného jazyka přesto pokouší. Česky se tam učí sociální robot Karel, se kterým by se lidé mohli v běžném životě potkávat v hor

Přehrát vše

Související