iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 6. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
4838
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Plýtvání potravinami

  0:30 do playlistu

  Plýtvání potravinami
  Průměrná domácnost vyhodí přes 46 kilo potravin ročně. Vyplývá to z šetření Mendelovy univerzity. Zúčastnilo se ho 100 domácností z celé republiky, které po dobu jednoho měsíce zapisovaly objem veškerého vyhozeného jídla.

 • Co s nevzhlednou zeleninou

  3:00 do playlistu

  Co s nevzhlednou zeleninou
  Zabránit plýtvání potravinami se snaží i někteří zemědělci. Plody, které nevyhovují standardům krásy, nevyhazují, ale posílají potravinové bance. Sami jezdí takovou zeleninu sbírat přímo na pole dobrovolníci z iniciativy Paběrkování po brněnsku.

 • Únik chemie ve Lhotsku

  7:00 do playlistu

  Únik chemie ve Lhotsku
  Někteří obyvatelé Lhotska na Zlínsku sčítají škody po sobotním úniku chemické látky s obsahem chloru, která se používá k dezinfekci vody v bazénech. Nehoda se stala v areálu místní firmy. Nepříjemný kouř se nad obcí vznášel jen pár desítek minut. Během to

 • Vazby v kauze Brno-střed

  9:06 do playlistu

  Vazby v kauze Brno-střed
  Další z hlavních obviněných v kauze údajné korupce na radnici Brno-střed je na svobodě. Podnikatele Pavla Ovčarčina soudce podle informací České televize pustil z vazby na návrh státního zástupce, dál bude stíhaný na svobodě.

 • Spor o bourání věznice

  11:54 do playlistu

  Spor o bourání věznice
  Na dnešek připadá Den obětí komunismu. Zvůlí totalitního režimu lidé umírali taky ve věznici na Cejlu v Brně. Její část teď chce město zbourat. Proti záměru se postavili historici i památkáři z Česka i zahraničí. Vedení města se ale brání, že o projektu z

 • Pěstování exotických rostlin

  15:01 do playlistu

  Pěstování exotických rostlin
  Tropické teploty, tropické rostliny. Na jihu Moravy se stále víc lidí pouští do sázení exotických rostlin. Jedna taková zahrada je v Přibicích na Brněnsku, kam jsme se vydali s kamerou.

 • Kvalita vody v přírodních koupalištích

  16:21 do playlistu

  Kvalita vody v přírodních koupalištích
  Horké počasí láká lidi k vodě, využít můžou i přírodních koupališť. K jednomu z nich - brněnské přehradě - se teď podíváme živě za Michalem Cagalou.

 • Cesty Hanzelky a Zikmunda po 60 letech

  18:38 do playlistu

  Cesty Hanzelky a Zikmunda po 60 letech
  Jak se proměnila místa, která navštívili Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund, teď můžou porovnat návštěvníci zlínského muzea. Vedle 60 let starých fotografií jsou vystavené i ty současné, které pořídili dva cestovatelé z Plzně.

 • Natáčení série o Marii Terezii

  21:48 do playlistu

  Natáčení série o Marii Terezii
  V Brně vznikají další díly filmové mini-série Marie Terezie - jejich děj se odehrává v letech 1741 až 1745 během válek o rakouské dědictví. Představí se v něm řada nových postav - třeba velitel pandurů baron Trenck. V těchto dnech štáb natáčí v Mahenově d

Přehrát vše

Související