iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 6. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
5079
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Boj proti suchu

  0:28 do playlistu

  Boj proti suchu
  Propojit vodohospodáře, obce nebo vlastníky půdy v jedné z nejsušších částí Česka - v povodí Dyje - a společně bojovat proti suchu. To je cíl nově vzniklého programu Suwac. Jde o zkratku anglických slov, která vyjadřují šetrné hospodaření s vodou.

 • Sucho ve městech

  3:43 do playlistu

  Sucho ve městech
  Živě je teď s námi primátorka města Brna Markéta Vaňková.

 • Sucho v obcích

  6:26 do playlistu

  Sucho v obcích
  Problém s nedostatkem pitné vody mají některé obce na Blanensku a v okolí Tišnova. Řešením by mohlo být napojení na skupinový vodovod. To by ale stálo desítky milionů korun. Na to malé obce nemají.

 • Nová spalovna ve Vsetíně

  11:31 do playlistu

  Nová spalovna ve Vsetíně
  Uvažovaná spalovna odpadu ve Vsetíně - to je hlavní téma dnešního zasedání tamních zastupitelů. Účastní se ho i desítky odpůrců, kteří se obávají dopadu spalovny na životní prostředí.

 • Pokuta pro nemocnici

  14:20 do playlistu

  Pokuta pro nemocnici
  310 tisíc korun - taková je výše pokuty, kterou vyměřili hygienici a veterináři zlínské nemocnici za pochybení při přípravě jídla. Letos v březnu onemocnělo salmonelózou celkem 68 pacientů a členů zdravotnického personálu.

 • Terapie prací v zahradách

  16:34 do playlistu

  Terapie prací v zahradách
  Hendikepovaní, sociálně slabí nebo vězni. Těm všem v Česku pomáhají sociální pracovníci formou zahradní terapie - tedy třeba prací na záhonech nebo relaxací v zeleni. České zákony ale tuto metodu na rozdíl od zahraničí zatím neznají.

 • Kroužkování orlů královských

  19:43 do playlistu

  Kroužkování orlů královských
  Dva mladé orly královské okroužkovali ornitologové dnes na Břeclavsku. Právě Morava je nejsevernější a zároveň nejzápadnější oblastí, kde tito vzácní dravci hnízdí. Žije jich tu pět až deset párů.

 • Na Vysočině dokumentují zvony

  21:49 do playlistu

  Na Vysočině dokumentují zvony
  Veškeré zvony ve třech okresech Vysočiny dokumentují památkáři a pracovníci Muzea Vysočiny - aby zjistili, kolik se jich vlastně dochovalo a v jakém jsou stavu. Obec od obce navštěvují kostely, věže, kaple a zvoničky. Na jeden den se k nim připojil i náš

Přehrát vše

Související