iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 6. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2875
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Petice proti spalovně odpadů ve Vsetíně

  0:35 do playlistu

  Petice proti spalovně odpadů ve Vsetíně
  Petici proti nové spalovně odpadů ve Vsetíně podepsaly už téměř tři tisíce lidí. Obávají se znečištění ovzduší. Investor to odmítá, namísto skládkování slibuje bezpečnou likvidaci odpadu a levnější teplo. Vedení města zvažuje místní referendum

 • Skládky na Moravě

  3:23 do playlistu

  Skládky na Moravě
  Právě spalovny, které odpad využívají jako paliva, stát v příštích letech zvýhodní před skládkami. Skládkování se totiž omezí v celé Evropské unii. Motivovat obce ke snižování odpadů a třídění pak bude taky cena.

 • Samosběr jahod

  7:42 do playlistu

  Samosběr jahod
  Jahodová sezona je tu - a s ní i oblíbený samosběr. Sběrači už obsadili i pole v brněnské Slatině. Mráz plodům neublížil a díky teplu a nedávným dešťům jsou jahody největší za poslední roky.

 • Smlouvy s dopravci

  9:30 do playlistu

  Smlouvy s dopravci
  Výhodnější podmínky platí od těchto týdnů pro část autobusových dopravců v Jihomoravském kraji. Jeho vedení s nimi na některých linkách uzavřelo smlouvy s vyššími sazbami za kilometr. Reaguje tak na růst mezd řidičů daný vládním nařízením před dvěma lety.

 • Sezóna škol v přírodě

  12:17 do playlistu

  Sezóna škol v přírodě
  Přes 27 tisíc školáků z jižní a východní Moravy vyrazí letos na školy v přírodě a další zotavovací pobyty. Zájem o takové akce roste. V celé republice se jich zúčastní na 200 tisíc dětí – to je o čtvrtinu víc než před deseti lety.

 • Teplé počasí

  15:07 do playlistu

  Teplé počasí
  Červen bude horký. Alespoň podle předpovědi meteorologů. Teplotně nadprůměrný - pro toto období - byl už dnešek, teploty dosahovaly až 29ti stupňům Celsia. Nejvyšší teplotu 29,6 desetin stupně naměřili meteorologové ve Strážnici. Živě s Markétou Chumchal

 • Měření kvality vody

  17:28 do playlistu

  Měření kvality vody
  Zatím je voda v brněnské přehradě v nejlepším možném stavu na všech nádražích pod správou Povodí Moravy.

 • Hříbata v NP Podyjí

  19:43 do playlistu

  Hříbata v NP Podyjí
  Na pastvinách u Národního parku Podyjí se dnes narodilo další hříbě divokých exmoorských poníků. Celkem už jich je sedm - a dva další přírůstky se ještě čekají. Koně spásají porost na dvou místech už rok a pastviny se viditelně proměnily.

 • Sochy v ulicích

  21:56 do playlistu

  Sochy v ulicích
  Třináct děl instalovali umělci na veřejná prostranství v Brně - jde o objekty, které vytvořili pro mezinárodní přehlídku Brno Art Open – dřív známou jako Sochy v ulicích. Jednotlivá díla se vztahují ke konkrétním místům, která si umělci vyhlédli.

Přehrát vše

Související