iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 5. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2730
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Lidé v bytové nouzi

  0:29 do playlistu

  Lidé v bytové nouzi
  Přes 4 tisíce domácností na jihu Moravy je podle Platformy pro sociální bydlení v bytové nouzi. Do budoucna by jim mohl pomoct nový dotačně úvěrový titul Výstavba, který už brzy otevře Ministerstvo pro místní rozvoj.

 • Nedostatek bytů

  3:17 do playlistu

  Nedostatek bytů
  Přestože v Brně loni vzniklo v porovnání s ostatními jihomoravskými městy nejvíc bytů, jejich ceny zůstávají druhé nejvyšší v Česku - hned po Praze. Rok od roku lidé připlácejí i na nájemném.

 • Stávka za klima

  6:35 do playlistu

  Stávka za klima
  Stovky studentů dnes v Brně a ve Zlíně demonstrovaly za lepší ochranu klimatu. Připojili se tak k mezinárodní iniciativě, která kritizuje politiky za nečinnost vůči globálnímu oteplování.

 • Centrum proti dopadům stárnutí

  8:45 do playlistu

  Centrum proti dopadům stárnutí
  V brněnských Žabovřeskách vznikne centrum zaměřené proti dopadům stárnutí. Pomůže dřív zachytit lidi, u kterých se nepozorovaně začíná rozvíjet třeba Alzheimerova nemoc. Medici ji dnes léčit neumí.

 • Vliv deště na sucho

  11:00 do playlistu

  Vliv deště na sucho
  Slunečné počasí na jihu a východě Moravy střídá opět sychravo - konec pracovního týdne a víkend přináší ochlazení a s ním i očekávané srážky. Jak dokážou změnit situaci ohledně sucha, o tom už s klimatologem Pavlem Zahradníčkem.

 • Přemnožené kočky

  15:36 do playlistu

  Přemnožené kočky
  S přemnoženými koťaty se potýkají jihomoravské útulky. Jejich provozovatelé apelují na chovatele, aby zvířata nechávali kastrovat. Primárně by totiž útulky měly přijímat zraněná zvířata v nouzi, ne desítky nechtěných mláďat.

 • Premiéra baťovského filmu

  18:47 do playlistu

  Premiéra baťovského filmu
  Baťa – první globalista. Tak se jmenuje dokumentární film o největším českém podnikateli a jeho následovnících. Režisér Peter Kerekeš ho natočil na čtyřech kontinentech.

 • Nová galerie ve Znojmě

  21:51 do playlistu

  Nová galerie ve Znojmě
  Nové výstavní prostory otevřeli ve Znojmě. Na rohu Kollárovy ulice vznikla i díky penězům od dárců galerie. Město přidalo na rekonstrukci prázdného přízemí budovy na samém okraji památkové rezervace dva miliony korun.

Přehrát vše

Související