iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 4. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
2286
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zemědělci a sucho

  0:28 do playlistu

  Zemědělci a sucho
  Se suchem se bojovat nedá. Musíme se mu přizpůsobit. – Tak reagují na dlouhodobě nepříznivé podmínky někteří zemědělci na jižní Moravě. Zkouší měnit tradiční způsoby setí, přidávají závlahové systémy a do budoucna zvažují i další opatření.

 • Pěstování ječmene

  2:52 do playlistu

  Pěstování ječmene
  Sucho ohrožuje i ječmen - tedy klíčovou surovinu pro výrobu piva. Zachovat jeho kvalitu i přes výkyvy počasí se snaží vědci z brněnské Mendelovy univerzity a taky z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského. Chtějí pomoct vyšlechtit odolnější odrůdy je

 • Oprava nádraží u Grandhotelu

  6:52 do playlistu

  Oprava nádraží u Grandhotelu
  Lepšího zázemí se dočkají cestující na nádraží u hotelu Grand v Brně. Už v dubnu tam začne dopravní podnik s rekonstrukcí. Postaví čekárnu, předláždí povrch nástupišť nebo zřídí novou prodejnu jízdenek. Na úpravách se podíleli studenti brněnského VUT.

 • Nekolkované cigarety

  9:24 do playlistu

  Nekolkované cigarety
  Bývalou mateřskou školu v Chropyni na Kroměřížsku proměnila skupina lidí v balírnu nekolkovaných cigaret. Soud je potrestal, zatím nepravomocně.

 • Projekt bydlení Rapid Re-housing

  11:52 do playlistu

  Projekt bydlení Rapid Re-housing
  Vedení Brna nenaváže na projekt Rapid Re-housing, který na magistrátu spustila minulá koalice. Padesát rodin s dětmi v nouzi díky němu získalo od města bydlení. Další už ale nepřibudou. Živě s Ondřejem Šimečkem.

 • Odchyt medvěda

  15:48 do playlistu

  Odchyt medvěda
  Medvěda pohybujícího se v Beskydech se povedlo ochráncům přírody včera večer odchytit. Dostal speciální, takzvaný telemetrický obojek, který bude monitorovat jeho pohyb. Dnes ráno ochránci medvěda na stejném místě vypustili do volné přírody.

 • Nová aplikace Nepanikař

  17:16 do playlistu

  Nová aplikace Nepanikař
  Přes 12 tisíc lidí na jižní Moravě trpí afektivními poruchami – oproti roku 2016 jich přibylo téměř tisíc. Právě jim se snaží pomoci nová aplikace Nepanikař. Uživatelé v ní najdou kontakty na odborníky i různá cvičení.

 • Opravy rozhledny ve Velkých Pavlovicích

  20:22 do playlistu

  Opravy rozhledny ve Velkých Pavlovicích
  Ve špatném stavu je rozhledna Slunečná ve Velkých Pavlovicích. Dřevěné kůly jsou napadené hnilobou a musí se vyměnit. Město proto rozhlednu pro návštěvníky na začátku týdne uzavřelo - včetně přilehlého areálu. Opravy víc než za jeden milion korun potrvají

Přehrát vše

Související