iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 5. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2173
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Poplatky za odpad

  0:34 do playlistu

  Poplatky za odpad
  Už jen dva týdny zbývají Brňanům na zaplacení poplatku za svoz komunálního odpadu. Částka zůstává stejná jako loni, tedy 670 korun. Děti do čtyř let a senioři nad 70 let platí o 170 korun míň.

 • Re-Use

  4:51 do playlistu

  Re-Use
  Do zaplacení poplatku za komunální odpad zbývají ve většině měst dva týdny. Toho směsného každoročně ubývá. Naopak množství tříděného roste. A ten se nemusí jen recyklovat. Třeba v Brně funguje už dva roky úspěšně projekt Re-Use.

 • Volby do Senátu

  8:56 do playlistu

  Volby do Senátu
  Doplňovací senátní volby začaly na Zlínsku. Lidé tam vybírají nástupce Františka Čuby, který rezignoval koncem února. V horní komoře parlamentu předtím ze zdravotních důvodů chyběl půldruhého roku. Živě s Lubošem Dostálem.

 • Přípravy výstavy Re:publika

  11:20 do playlistu

  Přípravy výstavy Re:publika
  Devět pláten z cyklu Slovanská epopej už je v Brně. Restaurátoři je připravují na výstavu pořádanou městem v rámci oslav sta let od založení Československa. Dílo Alfonse Muchy se vrátilo na jižní Moravu po šesti a půl letech.

 • Kůrovec na Olomoucku

  13:54 do playlistu

  Kůrovec na Olomoucku
  Hluboké lesy teď vystřídaly rozsáhlé holiny. Kvůli kůrovcové kalamitě lesníci vykáceli vloni jen ve státních lesích pět milionů kubíků dřeva. Podobný počet zmizí i letos. Nej-zasaženější jsou lokality Šternbersko a Olomoucko.

 • Zvyšování kapacit hřbitovů

  16:18 do playlistu

  Zvyšování kapacit hřbitovů
  Nový hřbitov s kapacitou 350 hrobových míst dokončili ve Vavřinci na Blanensku. Desítky let museli místní své příbuzné pochovávat v okolních obcích. Tamní pohřebiště už ale kapacitně nestačí. S nedostatkem míst pro hroby se potýkají i větší města v kraji.

 • Muzejní noc

  18:23 do playlistu

  Muzejní noc
  Po celém Česku dnes startuje Festival muzejních nocí. Už 14. ročník nabízí během několika týdnů nevšední zážitky spojené s večerní a noční prohlídkou muzeí, hradů a zámků. Živě s Kristýnou Březovskou.

 • Jihomoravský přístroj do vesmíru

  20:39 do playlistu

  Jihomoravský přístroj do vesmíru
  Přístroj FluorPen od vývojářů jihomoravské firmy z Drásova v neděli vynese raketa na mezinárodní vesmírnou stanici. Dokáže změřit, jak prospívají tamní rostliny a jak jejich zdraví ovlivňují podmínky ve vesmíru. Podobné měření je u rostlin zatím první.

Přehrát vše

Související