iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 10. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2217
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Péče o seniory

  0:29 do playlistu

  Péče o seniory
  V domovech pro seniory na jižní Moravě stále akutně chybějí volná místa. Na některá lůžka čekají žadatelé i víc než rok - aktuálně je na seznamu skoro 2500 čekatelů. Kraj proto plánuje stavbu čtyř nových zařízení.

 • Alternativní bydlení pro seniory

  4:20 do playlistu

  Alternativní bydlení pro seniory
  Vedle rozšiřování kapacit v klasických domovech pro seniory je trendem posledních tří let výstavba alternativního bydlení – tzv. komunitních domů a senior parků.

 • Osud skokanských můstků

  8:47 do playlistu

  Osud skokanských můstků
  Moravskoslezský kraj vstoupil do jednání o pozemcích pod skokanskými můstky ve Frenštátě pod Radhoštěm. Část jich totiž patří státu, který je nepotřebuje a chce je prodat. Živě s Pavlou Daňkovou.

 • Opravy hradu Malenovice

  10:50 do playlistu

  Opravy hradu Malenovice
  Starobylý hrad ve zlínské části Malenovice se dočkal zásadních oprav za desítky milionů korun. Jejich hlavním cílem je zpevnění zdí památky.

 • AFrický mor prasat

  13:10 do playlistu

  AFrický mor prasat
  Do střílení divočáků na Zlínsku se v noci na dnešek poprvé zapojili i policejní odstřelovači. Divoká prasata lovili na území 18-ti honiteb. Ve dvou případech byli úspěšní. Dnes budou pokračovat na dalších vytipovaných místech.

 • Nehoda v Brankovicích

  15:15 do playlistu

  Nehoda v Brankovicích
  U kuriozní nehody dnes od jedenácti hodin zasahují jihomoravští hasiči v Brankovicích na Vyškovsku. Kamion tam sjel ze silnice a narazil do osobního auta a následně i do rodinného domu. Živě s vedoucím operačního střediska hasičů Davidem Jiroušem.

 • Oprava autobusového nádraží v Brně

  17:36 do playlistu

  Oprava autobusového nádraží v Brně
  Autobusy v Blansku jezdí od tohoto týdne odjinud. Začala tam oprava autobusového nádraží. Největší přesun se týká linek městské hromadné dopravy, omezení se ale dotklo i regionálních spojů.

 • Kontroly burčáku

  19:33 do playlistu

  Kontroly burčáku
  Burčák nebo částečně zkvašený hroznový mošt. Nápoj, který je u nás k dostání čtyři měsíce - od 1. srpna do konce listopadu. A čtyři měsíce v roce se na něj zaměřuje taky Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Živě s Pavlem Kopřivou, mluvčím SZPI.

 • Výstava historie elektroniky

  21:48 do playlistu

  Výstava historie elektroniky
  Do počítačového pravěku se můžou vydat návštěvníci výstavy v Regionálním muzeu ve Žďáru nad Sázavou, která mapuje historii elektroniky. Víc než dva roky ji připravovali učitelé a studenti místní průmyslové školy.

Přehrát vše

Související