iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 7. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1726
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ubývá sadů i zahrádek

  0:28 do playlistu

  Ubývá sadů i zahrádek
  Na jihu Moravy ubývá sadů - za tři roky jejich výměra klesla o čtvrtinu. Nejrychleji mizí broskve - plocha, na které se pěstují, klesla v Jihomoravském kraji od roku 2014 o polovinu. Úbytek se ale taky týká například meruněk nebo třešní. Letos má navíc řa

 • Ubývá sadů i zahrádek

  3:33 do playlistu

  Ubývá sadů i zahrádek
  Nejčastěji lidé o své pronajaté zahrádky přicházejí proto, že musí uvolnit místo plánované výstavbě. Ať už jde o rodinné domy, různé restaurace nebo zázemí pro sportovce. Jen na jižní Moravě se dá takových případů najít hned několik.

 • Vsetínské jmelí

  7:24 do playlistu

  Vsetínské jmelí
  Další bitva se zeleným cizopasníkem začala ve Vsetíně. Stromolezci tam zkoušejí novým postřikem zlikvidovat jmelí, které bere sílu vzácným lípám.

 • Třebíč je smart

  9:36 do playlistu

  Třebíč je smart
  Třebíč je smart - takové heslo se teď snaží plnit tamní radnice. Obyvatelům nabízí celou řadu elektronických služeb, navíc teď začala služební auta nahrazovat elektrokoly a elektroskútry. Do budoucna má přitom služeb konceptu smart cities - tedy chytrých

 • 30 let Masarykova okruhu

  11:59 do playlistu

  30 let Masarykova okruhu
  Přesně před 30ti lety - 18. července 1987 - se na Masarykově okruhu v Brně jel první závod. Na dráhu v lesích mezi Ostrovačicemi a Žebětínem se navíc právě dnes, dva týdny před letošním závodem moto GP, vydali ti nejlepší jezdci světa, aby otestovali své

 • Málo sester v Olomouckém kraji

  14:50 do playlistu

  Málo sester v Olomouckém kraji
  Zdravotní sestry chybí v nemocnicích v Olomouckém kraji. Třeba ta prostějovská zkouší nedostatek vyřešit přes sociální sítě. Novým videoklipem o práci sestry si slibuje větší publicitu oboru hlavně u mladých lidí. Za dva týdny spot shlédlo tisíc lidí.

 • Brněnská zoo má nového lva

  17:43 do playlistu

  Brněnská zoo má nového lva
  Celkem po 14-ti letech se do brněnské ZOO vracejí lvi. Samec lva konžského přijel dnes odpoledne a doplnil tak pár. Lvice se seznamuje s novým prostředím už od minulého týdne. Živě s Andreou Čandovou.

 • Novinky v jeskyni Výpustek

  19:00 do playlistu

  Novinky v jeskyni Výpustek
  Víc než dvě stě padesát modelů letadel je novou atrakcí jeskyně Výpustek. Vyrobil je modelář, který v tomto podzemí sám během druhé světové války nuceně pracoval. Jeskyně je pro veřejnost otevřená necelých deset let. V minulém století sloužila jako muničn

 • Letní shakespearovské slavnosti

  21:34 do playlistu

  Letní shakespearovské slavnosti
  Na nádvoří brněnského hradu Špilberku včera začaly Letní shakespearovské slavnosti. A to hned první ze tří letošních premiér. Hamletem obsazeným herci především z pražského Dejvického divadla. Tuto tragédii diváci v Brně uvidí dokonce ve dvou verzích.

Přehrát vše

Související