iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 5. 2013
18:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
1113
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Havárie ultralehkého letadla

  4:16 do playlistu

  Havárie ultralehkého letadla
  Čtyřmístný letoun narazil po poledni do střechy hotelu u letiště ve Vrchlabí-Lánově. Německý pilot a jeho spolucestující utrpěli vážná zranění. Záchranáři je převezli do nemocnice.

 • Geoelektrárna v Semilech nebude

  4:36 do playlistu

  Geoelektrárna v Semilech nebude
  Semily zastavily přípravu výstavby geotermální elektrárny. Firma, která na projektu spolupracovala, teď ale bude chtít po městu vynaložené náklady, půjde prý o miliony. *** Proti výstavbě se postavili místní v referendu.

 • Pardubický kraj zachraňuje kojenecký ústav

  7:52 do playlistu

  Pardubický kraj zachraňuje kojenecký ústav
  Dětská centra a kojenecké ústavy mají pevné místo v systému sociální péče. S tím argumentem přišel Pardubický kraj, podle kterého se nepodaří najít pěstounské rodiny pro všechny opuštěné a nemocné děti.

 • Budoucnost letiště Cheb

  8:49 do playlistu

  Budoucnost letiště Cheb
  Cheb usiluje o přistávací dráhu kdysi klíčového válečného letiště. Město už vlastní většinu pozemků. V areálu by mělo vzniknout sportovní letecké centrum, které by využívali i podnikatelé a hosté ve Františkových a Mariánských Lázních.

 • Komplikovaný výběr peněz za odpady.

  10:42 do playlistu

  Komplikovaný výběr peněz za odpady.
  Nový zákon, který měl městům pomoci vybrat víc peněz na likvidaci odpadu, se míjí účinkem. Lidi nařízení často ignorují. Města můžou chtít peníze za odpad nově i po cizincích a majitelích bytů. Jenomže radnice nemají seznamy.

 • Nový objev vědců z brněnského CEITEC

  11:09 do playlistu

  Nový objev vědců z brněnského CEITEC
  Brněnští vědci vyvíjí nový typ počítačové paměti. Miniaturní víry na nanomagnetech fungující na principu tornáda mohou výrazně urychlit práci na počítači. Průlomového výzkumu si všiml i prestižní vědecký časopis Nature Nanotechnology.

 • Oslavy na demarkační linii

  12:59 do playlistu

  Oslavy na demarkační linii
  Poslední připomínkou závěru druhé světová války na území Česka byla dnešní rekonstrukce bitvy spojená se vzpomínkovým aktem v rokycanskému muzeu na demarkační linii. I přes nepříznivé počasí na slavnost přišly stovky lidí.

 • Pieta v Praze-Motole

  14:58 do playlistu

  Pieta v Praze-Motole
  V pražském Motole lidé uctili památku obětí komunismu. Pietního aktu se zúčastnilo okolo dvou set pamětníků, představitelé politické scény i zástupci Konfederace politických vězňů, která akci pořádala.

 • Frýdlantská věž

  18:43 do playlistu

  Frýdlantská věž
  Na frýdlantském hradu poprvé v historii otevřeli pro lidi věž. Nelehký výstup je na vlastní nebezpečí. Už během dopoledne ale přišly stovky lidí, kteří si nenechali ujít krásný výhled.

 • Speciální model novorozence

  20:29 do playlistu

  Speciální model novorozence
  Reálný výukový model novorozence koupila pro praktický výcvik zdravotníků pražská záchranná služba. Figurína umí simulovat šest různých akutních stavů.

 • Veteráni v Zábřehu

  22:17 do playlistu

  Veteráni v Zábřehu
  Desítky nablýskaných automobilových veteránů obsadily dnes Masarykovo náměstí v Zábřehu. Kvůli deštivému počasí se ale motoristickým nadšencům představil jen zlomek vozů a motorek, které sem měly původně přijet.

Přehrát vše

Související