iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 9. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2800
zhlédnutí

Události v regionech (Praha)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:06 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Zbytečné karantény?

  1:01 do playlistu

  Zbytečné karantény?
  Epidemie covidu-19 stále omezuje výuku na některých základních školách. V Královéhradeckém kraji museli například v září nastavit karanténní opatření ve 20 školách a to kvůli pozitivnímu testu u dětí, nebo učitelů.

 • Teplická škola, kde se netestovalo na koronavirus

  2:56 do playlistu

  Teplická škola, kde se netestovalo na koronavirus
  V teplické základní škole posunuli začátek výuky kvůli rozsáhlé rekonstrukci, která stále ještě probíhá. Všech 400 žáků se tam učí pouze v jednom ze tří pavilonů. Protože škola začala s výukou teprve včera, žáky testovat nemusela vůbec.

 • Lokální ohniska covidu-19 v Ústeckém kraji

  4:04 do playlistu

  Lokální ohniska covidu-19 v Ústeckém kraji
  Po necelých třech týdnech výuky se museli žáci Základní školy Mojžíř vrátit opět k distanční výuce. Důvodem byly pozitivní testy, které se prokázaly u žáků i pedagogů.

 • Případ Adama Vyčítala u soudu

  5:01 do playlistu

  Případ Adama Vyčítala u soudu
  Matka Adama Vyčítala, který zůstal po operaci mandlí v bdělém kómatu, obvinila u soudu zdravotníky i Pardubickou nemocnici.

 • Tunel pod Bílinou bude

  6:51 do playlistu

  Tunel pod Bílinou bude
  Centrální komise Ministerstva dopravy podpořila vytvoření tunelu pod Bílinou. Obchvat města by měl být 3,2 km dlouhý a bude mít čtyři pruhy. Na hlavním tahu mezi Karlovými Vary a Libercem svede tranzitní dopravu mimo město.

 • Obchvat Chrudimi kritizují někteří obyvatelé okolních obcí

  8:34 do playlistu

  Obchvat Chrudimi kritizují někteří obyvatelé okolních obcí
  Ve hře jsou 3 varianty, kudy by poslední část obchvatu mohla vést. První počítá s trasou přes městskou část Markovice. V tomto případě by se stavba přiblížila k domům až na 25 metrů. Při druhé možnosti by pak silnice obkroužila obec Bylany. Třetí možnost zas dovede dopravu k Třibřichům.

 • Z České Třebové odchází výrobce lokomotiv

  9:06 do playlistu

  Z České Třebové odchází výrobce lokomotiv
  Největší výrobce posunovacích lokomotiv v Evropské unii stěhuje produkci nových strojů do Jihlavy. Důvodem je nedostatek prostor i lidí v původním podniku CZ LOKO v České Třebové. Ten se bude nově soustředit na rozšíření opravárenského a zákaznického servisu.

 • Kolínská Toyota obnovila po odstávce kvůli nedostatku čipů výrobu

  10:50 do playlistu

  Kolínská Toyota obnovila po odstávce kvůli nedostatku čipů výrobu
  Zaměstnanci Toyoty nastoupili do plného třísměnného provozu. Doma zůstávali s týdenní přestávkou od 15. srpna a dostávali přitom 80% průměrného výdělku. Linky musela několikrát zastavit od začátku léta i mladoboleslavská Škoda. Další týdenní odstávku chystá společnost od příštího pondělí.

 • Pokuta pro Polsko za těžbu v dole Turów

  11:15 do playlistu

  Pokuta pro Polsko za těžbu v dole Turów
  Podle rozhodnutí Soudního dvora EU má Polsko platit denně pokutu ve výši 12,7 milionu korun za to, že nezastavilo těžbu v dole poblíž české hranice. Hnědouhelný důl Turów sousedí s Libereckem. Jeho rozšíření i těžba vede podle české strany mimo jiné k úbytku vody.

 • Předvolební debata kandidátů v Královéhradeckém kraji

  13:30 do playlistu

  Předvolební debata kandidátů v Královéhradeckém kraji
  Česká televize pokračuje v sérii předvolebních debat zaměřených na jednotlivé kraje - dnes ve 20:05 na ČT 24 bude na řadě Královéhradecký kraj. Debatu ze studia KH1 bude moderovat Martin Řezníček.

 • Pytláctví a nelegální obchod s chráněnými a exotickými zvířaty

  15:11 do playlistu

  Pytláctví a nelegální obchod s chráněnými a exotickými zvířaty
  Česko v hledáčku ochránců zvířat. Na nelichotivé listině je několik let kvůli pytlákům a byznysu s exotickou zvěří. Kriminalisté zároveň pokračují ve vyšetřování rozsáhlého nezákonného lovu chráněných druhů a pražský soud se znovu zabývá případem nelegálního obchodování s nosorožčími rohy.

 • Celní správa o obchodu s ohroženými druhy

  17:33 do playlistu

  Celní správa o obchodu s ohroženými druhy
  V průběhu posledních let přibylo záchytů a zjištění porušení pravidel. Zatímco v roce 2012 to bylo 61 případů, o čtyři roky později už 162. V roce 2019 dokonce 219 záchytů. Covid-19 chráněným zvířatům pomohl. Pytláci nesměli do zahraničí a celosvětově zabili o třetinu méně zvířat. To platí i ve statistikách českých celníků.

 • Razie na pytláky

  18:48 do playlistu

  Razie na pytláky
  Dovoz tygrů do české honitby měl skončit jejich nelegálním odlovem. K tomu nakonec nedošlo. Podle vyšetřovatelů si to totiž zprostředkovatel nakonec rozmyslel. Akce s názvem Lovec nakonec vyšetřovatele přivedla na stopu dalšího pytláka, který usmrtil kvůli trofeji šumavského rysa.

 • Spory o opravu náměstí ve Velkém Meziříčí

  20:36 do playlistu

  Spory o opravu náměstí ve Velkém Meziříčí
  Šest let sporů, konec dvou starostů a jedno neúspěšné referendum. Takový je zatím účet rekonstrukce náměstí ve Velkém Meziříčí. Zastupitelé se celou dobu neshodli, podle kterého z účastníků architektonické soutěže stavět, až se nakonec vrátili k odmítanému vítězi.

 • Nákladové nádraží Žižkov se promění na byty

  22:28 do playlistu

  Nákladové nádraží Žižkov se promění na byty
  Budoucnost pražského nákladového nádraží má jasnější obrysy. Developeři spolu s městem plánují výstavbu celé nové čtvrti. Veřejnosti ji má blíže představit výstava v Centru architektury a městského plánování.

 • Studenti pomáhají sklízet dýně

  24:03 do playlistu

  Studenti pomáhají sklízet dýně
  Na polích začala sklizeň dýní. V Hradci Králové s ní pomáhají studenti z Hořic. Plní si tak povinnou praxi a zároveň kompenzují nedostatek pracovníků v zemědělství.

Přehrát vše

Související