iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 7. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
4557
zhlédnutí

Události v regionech (Praha)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:12 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • 10 milionů aplikovaných dávek

  1:04 do playlistu

  10 milionů aplikovaných dávek
  Zdravotníci v Česku aplikovali od začátku očkování proti covidu-19 přes 10 milionů dávek. 52 procent dospělých Čechů už má v současné době očkování kompletní a přes 62 procent dospělých už dostalo alespoň jednu dávku některé z vakcín.

 • Zájem o očkování nad 12 let

  1:33 do playlistu

  Zájem o očkování nad 12 let
  O prázdninách roste zájem o vakcinaci dětí starších 12 let. Například v Plzeňském kraji ve Fakultní nemocnici v Plzni, už pro školáky přidávali další termíny. A od příštího týdne v krajské Stodské nemocnici plánují zavést očkování bez registrace i pro tuto nejmladší věkovou skupinu.

 • Bez registrace očkuje většina regionů

  3:25 do playlistu

  Bez registrace očkuje většina regionů
  Očkování bez registrace už zahájila většina regionů. Například na východě Čech ho začnou nabízet skoro všechny nemocnice. Pardubický kraj vsadil také na mobilní očkovací kamion. A první krajské místo pro očkování se dnes otevřelo také v Ústí nad Labem.

 • Očkování bez registrace

  4:50 do playlistu

  Očkování bez registrace
  Už dva týdny umožňují očkování bez registrace třeba v Praze. Vedle hlavního nádraží jsou to obchodní centra Chodov a Nový Smíchov. Naposledy k nim přibyla také radnice Prahy 13. Nárazově nabízejí stejnou možnost i centra v Plzeňském kraji.

 • NSS zrušil opatření týkající se roušek

  5:26 do playlistu

  NSS zrušil opatření týkající se roušek
  Nejvyšší správní soud zrušil stávající opatření ohledně nošení respirátorů uvnitř budov a ve veřejné dopravě. Není podle něj dostatečně odůvodněné.

 • Dálnice D11 je znovu průjezdná

  6:03 do playlistu

  Dálnice D11 je znovu průjezdná
  Ministerstvo dopravy podalo podnět k prošetření více než dvoudenní uzavírky dálnice D11. Ta je od dnešního rána plně průjezdná. Zdlouhavou demolici mostu, kvůli které se komplikovala doprava, chce nechat prověřit i správce této stavby, kterým je pražský magistrát.

 • Následky bouřek na Vysočině

  7:48 do playlistu

  Následky bouřek na Vysočině
  Část republiky zasáhly v noci na dnešek silné bouřky. Na Vysočině zvedaly hladinu vodních toků. Voda od pondělního večera dělala potíže řidičům na silnicích. Některé menší komunikace zaplavila. Dostala se i na zahrady a do sklepů několika domů. Hasiči vyjížděli také k popadaným stromům.

 • Evakuovaný tábor na Vysočině

  8:10 do playlistu

  Evakuovaný tábor na Vysočině
  Na Vysočině museli hasiči po půlnoci také evakuovat dětský tábor u Bácovic na Pelhřimovsku. 27 účastníků, z toho 21 dětí, našlo dočasný azyl přímo na hasičské stanici.

 • Smíchovská vila se zatím bourat nebude

  9:52 do playlistu

  Smíchovská vila se zatím bourat nebude
  Pražští radní nechtějí, aby se bourala vila Viktora Beneše na Smíchově. Hlavní město se tak odvolá proti rozhodnutí stavebního úřadu, který demolici povolil. Ministerstvo kultury zároveň začalo s procesem, ve kterém se rozhoduje, zda objekt bude památkově chráněný. Žádá o to radnice Prahy 5, a také někteří místní lidé, kteří vilu chtějí zachránit.

 • Český modrý mák má chráněné zeměpisné označení

  11:53 do playlistu

  Český modrý mák má chráněné zeměpisné označení
  Evropská unie zapsala český modrý mák mezi chráněná zeměpisná označení. Trvalo to pětkrátkrát déle, než je obvyklé. Nová známka předejde míchání kvalitního českého máku s tím, který pochází odjinud. Známka by se na sáčcích mohla objevit během několika měsíců. Předcházet tomu ale bude přísná kontrola producentů.

 • Srážka vlaku s autem

  13:50 do playlistu

  Srážka vlaku s autem
  Na železničním přejezdu v Borovech na Klatovsku dnes rychlík jedoucí z Prahy do Klatov srazil osobní auto. V něm cestoval sedmašedesátiletý muž. Záchranáři ho se středně těžkými zraněními, ale při vědomí, převezli do plzeňské fakultní nemocnice. Řidič vjel na chráněný přejezd bez závor přímo před vlak, strojvedoucí tak střetu nemohl zabránit.

 • Policie pomáhá střežit Šumavu

  14:16 do playlistu

  Policie pomáhá střežit Šumavu
  Strážci šumavského parku dnes vyrazili na společné hlídky s policií. V celé oblasti totiž přibývá přestupků. Šumava je stejně jako vloni plná turistů. Služby s policisty jsou především preventivní. Odradit mají nejen před porušováním návštěvního řádu parku, ale třeba i napadení strážců. I tohle teď vedení parku řeší.

 • Krokodýl na útěku

  16:01 do playlistu

  Krokodýl na útěku
  Už druhým dnem pátrají policisté po krokodýlovi čelnatém v Ostravě-Hrabůvce. Pětiletý, zhruba metr dlouhý plaz utekl chovateli už v sobotu. Muž to ale na policii ohlásil teprve v pondělí.

 • Vrcholí přípravy paralympijských plavců

  17:36 do playlistu

  Vrcholí přípravy paralympijských plavců
  V Českých Budějovicích vrcholí příprava českých paralympijských plavců. Také jim pandemie covidu výrazně zkomplikovala tréninkový plán.

 • Zvýšená proticovidová opatření před odletem

  19:51 do playlistu

  Zvýšená proticovidová opatření před odletem
  Nejen posunutí her o rok a zavření bazénů, ale i současná opatření mění atmosféru přípravy. Týmy se proto snaží preventivně zavírat do bublin.

 • Na paralympiádu se připravuje i Vendula Dušková

  20:40 do playlistu

  Na paralympiádu se připravuje i Vendula Dušková
  Nejvíce bude atletů - 6 a právě plavců - také 6. Mezi nimi i Vendula Dušková z Karlových Varů. Reprezentantka je částečně upoutaná na invalidní vozík. Také její přípravu zkomplikovala protiepidemická opatření.

 • Slavný dům na Kampě budou spravovat skauti

  22:30 do playlistu

  Slavný dům na Kampě budou spravovat skauti
  Rybářský domek na Kampě, který je známý z filmu Jak utopit doktora Mráčka, bude dva roky pod správou skautů. V památkově chráněné budově už teď připravují kulturní a komunitní centrum. Skautský institut by ho chtěl alespoň zčásti otevřít už příští týden.

Přehrát vše

Související