iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 12. 2018
12:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
11996
zhlédnutí

Z metropole

Leden: Nemocnice Na Františku — Únor: Zákaz vjezdu kamionů — Březen: Petřínská kavárna — Duben: Problémy na náplavce — Květen: Železniční most — Červen: Čelakovského sady — Červenec: Transgas — Srpen: Negrelliho viadukt — Září: Hlávkův most — Říjen: Národní muzeum po opravě — Listopad: Barrandovské terasy — Prosinec: Zbouraná vila — A něco navíc: Oltářní obraz

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Leden: Nemocnice Na Františku

  0:30 do playlistu

  Leden: Nemocnice Na Františku
  Oldřich Lomecký už není starostou Prahy 1 a Radek Lacko už není pražským radním. Nicméně je jasné, že privatizovat se nemocnice Na Františku nebude. Na její provoz teď stejnou částkou přispívá město a Praha 1.

 • Únor: Zákaz vjezdu kamionů

  2:17 do playlistu

  Únor: Zákaz vjezdu kamionů
  Tuhle krátkou zprávu jsme v Metropoli přinesli v únoru. A stav v prosinci? Proti zákazu vjezdu kamionů do hlavního města se postavil ministr dopravy Dan Ťok i Silniční úřad. Praha se tak dál dusí obrovským množstvím projíždějících kamionů.

 • Březen: Petřínská kavárna

  2:51 do playlistu

  Březen: Petřínská kavárna
  To byl březen letošního roku. Nenápaditá stavba mezitím dostala konečný vzhled. Kdysi samotný Jan Neruda řekl o petřínské rozhledně, že je bradavicí na tváři Prahy. Jaká slova by asi volil o její nové sousedce?

 • Duben: Problémy na náplavce

  4:43 do playlistu

  Duben: Problémy na náplavce
  Náplavka dál rozděluje Pražany. Ti, kteří sem chodí za zábavou, jsou nadšeni. Rezidenti z okolí jí ale nemůžou přijít na jméno. Každopádně od dubna, kdy jsme předešlou reportáž vysílali, se tu mnohé změnilo.

 • Květen: Železniční most

  6:34 do playlistu

  Květen: Železniční most
  Právě končící rok by se v Praze rozhodně dal nazvat rokem mostů. Všechno začalo před rokem pádem Trojské lávky a pak se začal sypat jeden přechod Vltavy za druhým. A krize se nevyhnula ani industriálnímu unikátu – Železničnímu mostu. Teď už jsou alespoň opraveny lávky pro pěší.

 • Červen: Čelakovského sady

  8:24 do playlistu

  Červen: Čelakovského sady
  A Čelakovského sady se opravdu od června proměnily. Vedle nádherně opraveného Národního muzea tak nezůstala dřívější zóna hrůzy. Práce tady skončily v těchto dnech.

 • Červenec: Transgas

  10:35 do playlistu

  Červenec: Transgas
  Budova Transgasu sice stále stojí, ale nic nenasvědčuje, že by v tomto případě mělo dojít k zásadnímu zvratu ve prospěch brutalistní stavby. Některé developerské skupiny si, zdá se, objevily nový koníček. Zbourat co nejvíc zajímavé architektury v centru města.

 • Srpen: Negrelliho viadukt

  11:17 do playlistu

  Srpen: Negrelliho viadukt
  Historický Negrelliho viadukt bude s trochou nadsázky za dva roky možná jediným mostem, po němž se dostaneme z jedné strany Vltavy na druhou. Má totiž štěstí, že jeho zásadní oprava začala dřív, než se přišlo na nedostatky ostatních mostů a lávek. Pracuje se tady bez ustání a termín by tak mohl být dodržen.

 • Září: Hlávkův most

  12:46 do playlistu

  Září: Hlávkův most
  Tohle byla jedna ze zářijových reportáží a zase problém s mostem. Odborníci postupně zjistili, že naléhavou opravu potřebují i Libeňský a Palackého most. K tomu se přidal most u stanice metra Vltavská a pak taky ten Hlávkův.

 • Říjen: Národní muzeum po opravě

  14:26 do playlistu

  Říjen: Národní muzeum po opravě
  Několikaletá oprava historické budovy Národního muzea zvenčí skončila v říjnu a zvědaví návštěvníci ji okamžitě oblehli. Nekonečné fronty se tu tvoří i teď, dva měsíce od znovuotevření, a to přesto, že uvnitř ještě nejsou žádné exponáty.

 • Listopad: Barrandovské terasy

  17:11 do playlistu

  Listopad: Barrandovské terasy
  V listopadu pozvali majitelé Barrandovských teras novináře na zevrubnou prohlídku celého areálu. Dlouho chátrající, kdysi legendární centrum společenského života se, zdá se, probírá z dlouholetého spánku a možná znovu obnoví zašlou slávu.

 • Prosinec: Zbouraná vila

  19:25 do playlistu

  Prosinec: Zbouraná vila
  A tohle je jedna z prosincových událostí! Jedna z nejhorších, které se na stavbách v Praze letos majitelé domů dopustili! Otázka v tomto případě by neměla znít, jestli lze vilu uvést do původního stavu, ale jen a pouze, dokdy to majitel zvládne.

 • A něco navíc: Oltářní obraz

  21:44 do playlistu

  A něco navíc: Oltářní obraz
  A abychom nekončili tak smutně nejen dnešní Metropoli, ale vlastně celý letošní rok, tak tady je jediná úplně nová reportáž tohoto speciálního vydání. Vypravíme se v ní do kostela svatého Salvátora u Karlova mostu. Tady právě ukončili restaurování vzácného oltářního obrazu.

Přehrát vše

Související