iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 9. 2018
13:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
8773
zhlédnutí

Z metropole

Železniční muzeum — Lety se zpožďují — Mikroplasty ve Vltavě — Varhany pro Víta — Prezidentský vlak — Prezidentské fotky — Kupka — Orloj skoro hotov — Profesor Zdeněk Veselovský — Antonín Dekoj a Josef Pešek

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

  • Železniční muzeum

    0:40 do playlistu

    Železniční muzeum
    Muzeum železnice a elektrotechniky na Masarykově nádraží. Architekti už vědí, jak bude vypadat.NTM: Projekt Železničního muzea NTM na Masarykově nádraží

  • Lety se zpožďují

    4:19 do playlistu

    Lety se zpožďují
    Skoro polovina letadel, která v létě startují z Letiště Václava Havla, má zpoždění. Ukazují to data z července, kdy vzlétlo 7 800 strojů.

  • Mikroplasty ve Vltavě

    5:56 do playlistu

    Mikroplasty ve Vltavě
    Ekologové začali hledat mikroplasty taky v českých řekách. Za posledních 30 let se sice kvalita vody v nich výrazně zlepšila, ale objevily se nové druhy znečištění.Plast je past: Odebíráme vzorky z Vltavy. Hledáme v nich mikroplasty

  • Varhany pro Víta

    7:53 do playlistu

    Varhany pro Víta
    Posledních 10 milionů korun chybí ve sbírce na nové varhany v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Za tři roky se vybralo 65 milionů.ČT24: Sbírce na svatovítské varhany chybí ještě deset milionů. Píšťaly asi přiveze z Barcelony vlak

  • Prezidentský vlak

    10:10 do playlistu

    Prezidentský vlak
    Ještě čtyři dny mají lidé čas na to prohlédnout si unikátní prezidentský vlak, který Národní technické muzeum ve spolupráci s českými i slovenskými drahami vypravilo na oslavu stoletého výročí republiky.ČD: Národní technické muzeum s Českými drahami vypraví přes léto „Prezidentský vlak", připomene 100. výročí založení ČSR

  • Prezidentské fotky

    14:00 do playlistu

    Prezidentské fotky
    Jedenáct prezidentů. Právě jejich fotografie představuje výstava v Leica Gallery. Nese název „Slibuji věrnost republice“, slova, která všichni tito muži pronášeli v prezidentské přísaze.Galerie Leica: Slibuji věrnost republice

  • Kupka

    15:54 do playlistu

    Kupka
    Největší retrospektivní výstavu světově proslulého malíře Františka Kupky nabízí Valdštejnská jízdárna. Výstava, která nabízí 100 pláten a dalších 150 prací na papíře, se do Česka přestěhovala z Paříže.Národní galerie: František Kupka 1871–1957

  • Orloj skoro hotov

    17:41 do playlistu

    Orloj skoro hotov
    Oprava Staroměstského orloje je skoro hotová. Zbývá dosadit poslední součástky. Odborníci už stroj vyčistili, ale hlavně mu vrátili původní předválečnou podobu.ČT24: Staroměstský orloj dostal při rekonstrukci původní předválečnou podobu

  • Profesor Zdeněk Veselovský

    19:31 do playlistu

    Profesor Zdeněk Veselovský
    Výstavu k nedožitým devadesátinám významného zoologa uspořádala Řepská zoologická skupina v KC Průhon.KC Průhon: Praobyčejná zvířata

  • Antonín Dekoj a Josef Pešek

    20:15 do playlistu

    Antonín Dekoj a Josef Pešek
    Na pohnuté události roku 1968 vzpomínají televizní technici Antonín Dekoj a Josef Pešek.

Přehrát vše

Související