iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 3. 2014
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

12 hlasů
5374
zhlédnutí

Z metropole

Památný dům v Legerově ulici — Odpady u lesoparku — Demolice Rustonky — Oprava Klementina — Německy mluvící Praha — Unikátní vodovod — Matějská pouť — Restaurování Rembrandtova obrazu — Hlas z tramvají a autobusů

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Památný dům v Legerově ulici

  0:36 do playlistu

  Památný dům v Legerově ulici
  Josef Toufar, římskokatolický kněz naposledy působící v Čihošti na Havlíčkobrodsku. Jan Palach, student filozofické fakulty. Dva různé tragické osudy dvou různých lidí dvou různých období komunistické éry. Spojuje je dům v Legerově ulici. Právě tady bývalo sanatorium, kde oba výjimeční lidé zemřeli. Málokdo o tom věděl a nikdo se o to nestaral. Grafik Otakar Dušek se rozhodl, že dvojdům v Legerově ulici zvýrazní.

 • Odpady u lesoparku

  4:34 do playlistu

  Odpady u lesoparku
  Areál na konci pražských Satalic koupila vloni firma Ipodec s tím, že zde zřídí sociální zázemí pro popeláře a parkoviště pro 15 aut. Plány investora jsou teď daleko rozsáhlejší. V areálu se má lisovat a třídit až 130 tun odpadu. Starousedlíci se obávají nárůstu dopravy.

 • Poklad
 • Pylony Čechova mostu
 • Demolice Rustonky

  7:03 do playlistu

  Demolice Rustonky
  Develeper J&T bourá torzo nejstarší pražské strojírenské továrny Rustonka, založené v roce 1832. Lidé z Karlína i odborná veřejnost tvrdí, že památkáři a úředníci upřednostnili zájmy stavbařů. Developer má všechna povolení, objekt prý nelze opravit.

 • Oprava Klementina

  8:42 do playlistu

  Oprava Klementina
  Už přes tři roky probíhá postupná rekonstrukce pražského Klementina. A to za plného provozu jen s jistými omezeními pro návštěvníky. Tato bývalá jezuitská kolej, chlouba barokní architektury, si renovaci právem zaslouží. Poslední významnější rekonstrukcí Klementinum prošlo v 50. roce minulého století.

 • Německy mluvící Praha

  11:57 do playlistu

  Německy mluvící Praha
  Šest let práce, desítky autorů, pět set výtisků. Kniha Německy mluvící Praha poprvé komplexně popisuje komunitu, která byla během války a po ní nevratně rozprášena. Původně studentský projekt v rámci nepovinného dějepisného semináře se během let proměnil ve vyčerpávající biografickou encyklopedii.

 • Unikátní vodovod

  13:57 do playlistu

  Unikátní vodovod
  Dvě stě padesát milionů litrů. Tolik vody se spotřebuje každý den v hlavním městě. Nový centrální dispečink má řídit úplně všechno - od čištění vody až po odstraňování havárií. Systém navíc zpracovává informace o nebezpečných látkách ve vodě.

 • Matějská pouť

  15:40 do playlistu

  Matějská pouť
  Matějská pouť v Praze se po roce opět otevřela. Zatímco loni byla touto dobou schovaná pod nánosy sněhu, letos sluníčko přilákalo hned po otevření davy lidí. Čtyřčlenná rodina si na pouťovou zábavu musí připravit i 1500 korun.

 • Restaurování Rembrandtova obrazu

  16:59 do playlistu

  Restaurování Rembrandtova obrazu
  Za peníze mecenáše začala Národní galerie restaurovat jediný Rembrandtův obraz, který Česko vlastní - Učence v pracovně. Stát potřebnou sumu neměl. Cílem je opravit poškozená místa a taky odkrýt zatím neznámá fakta o technice slavného nizozemského malíře. V aukci by se cena plátna pohybovala kolem půl miliardy korun.

 • Hlas z tramvají a autobusů

  18:36 do playlistu

  Hlas z tramvají a autobusů
  Fenomén nejen pražské hromadné dopravy se jmenuje Dagmar Hazdrová. Její hlas provází cestující tramvají a autobusů už dvě desítky let.

 • Pozvánky na víkend

Přehrát vše

Související