iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 9. 2013
12:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
3998
zhlédnutí

Z metropole

Proměny Střeleckého ostrova — Kunratický hrádek obživl — Úplatky u Dopravního podniku — Tunel Blanka — Boj proti kácení ve Stromovce — Nedokončené školky — Parníky Vltava a Vyšehrad památkami — Černomostecká plechárna — Libeňská osada čtvrt roku po povodni

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Proměny Střeleckého ostrova

  0:38 do playlistu

  Proměny Střeleckého ostrova
  Střelecký ostrov prochází revitalizací. Materiál se přivážel i odvážel na lodích. Rekonstrukce ostrova vzbudila před lety velký odpor. Lidé se báli masivního kácení starých stromů, stavby navigačních zdí a celkové sterilizace prostoru. Realizovaný projekt se ale k ostrovu zachoval jinak. Jediným z kritizovaných doplňků tak zůstal výtah. Celý ostrov i s pláží otevře Praha 1 veřejnosti už tento čtvrtek.

 • Kunratický hrádek obživl

  4:25 do playlistu

  Kunratický hrádek obživl
  Kunratický hrádek - jediná zřícenina hradu na území hlavního města. Královský gotický hrad nechal vybudovat Václav IV. v roce 1411. O deset let později už z něho zbyly trosky. Dobylo ho husitské vojsko. Zanedbanou památku si vzali před rokem do parády památkáři a krajináři z magistrátu. Revitalizace byla nutná. Díky mostu je teď unikátní zřícenina lépe přístupná, zdi hradního sklepení opravené, prostor vyčištěný od náletových dřevin.

 • Úplatky u Dopravního podniku

  7:47 do playlistu

  Úplatky u Dopravního podniku
  Další možné vyvádění peněz z pražského Dopravního podniku. Reportéři ČT zjistili, že firma Brema - dodávající elektronická zařízení do metra - posílá milionové provize na Panenské ostrovy společnosti Mavex. Ta je přitom majetkově propojená s firmou, která patří manželce Jiřího Tomana - bývalého šéfa investic pražského magistrátu.

 • Tunel Blanka

  9:26 do playlistu

  Tunel Blanka
  Kriminalisté prověřují miliardy, za které vzniká pražský tunel Blanka. Českobudějovická expozitura Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu se zabývá podezřením ze dvou trestných činů. V souvislostí s tím zkoumá usnesení rady hlavního města z konce loňského roku. Tehdy radní schválili takzvanou kategorizaci faktur k platbám za stavbu. Pražský primátor řekl, že policie tím kriminalizuje rozhodnutí rady.

 • Boj proti kácení ve Stromovce

  10:56 do playlistu

  Boj proti kácení ve Stromovce
  Obyvatelé Letné a Dejvic bojují proti dalšímu kácení v parku Stromovka. Na přelomu roku Správa železniční dopravní cesty porazila desítky stromů na jedné straně železničního náspu, teď na podzim mají přijít na řadu dřeviny na druhé straně. Podle nich je probírka zbytečná, stromy nejsou nemocné, podmáčené a neohrožují provoz vlaků ve směru na Děčín.

 • Barrandovské byty na prodej
 • Nedokončené školky

  12:46 do playlistu

  Nedokončené školky
  Získat místo ve školce? Letošní školní rok už nic nemožného. Městské části zpřísnily pravidla pro přijetí a hlavně dostavěly řadu nových školek. Ve Slivenci na okraji metropole se během posledních let prudce zvýšil počet obyvatel, z vlastního rozpočtu ale radnice na novou školní budovu pro více než stovku dětí ušetřit nemohla, kastrofální nedostatek míst ve školce muselo vyřešit hlavní město. Jenže místo toho, aby se 2. září otevírala, pořád se tu pracuje. Kvůli chybě magistrátních úředníků. Zapomněli totiž včas uvolnit peníze na dostavbu, která bude mít měsíční skluz.

 • Parníky Vltava a Vyšehrad památkami

  17:10 do playlistu

  Parníky Vltava a Vyšehrad památkami
  Nejen hrad, ale i stroj, nebo konkrétně loď - to všechno se může stát kulturní památkou. Ministerstvo kultury rozhodlo, že se jí stanou dva poslední pražské parníky - Vltava a Vyšehrad. Původní lodě ze čtyřicátých let prošly pečlivou rekonstrukcí a vyplouvat budou i nadále.

 • Černomostecká plechárna

  18:36 do playlistu

  Černomostecká plechárna
  V Praze 14 se otevírá nové volnočasové centrum Plechárna. Budují se tam hudební zkušebny i umělecký ateliér a místnost pro setkávání seniorů.

 • Libeňská osada čtvrt roku po povodni

  20:07 do playlistu

  Libeňská osada čtvrt roku po povodni
  Nejstarší zahrádkářská osada v Praze žije dál. Reportáž Petra Sojky připomene, jak to na místě vypadalo po povodni a jaká situace je tam teď.

 • Upoutávka na Dvorek Heřmanova 51
 • Pozvánky

Přehrát vše