iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 10. 2012
11:32 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2817
zhlédnutí

Z metropole

Výročí pražských pomníků — Lucerna patří Dagmar Havlové — Exekuce na Taneční konzervatoř — Prostitutky ze Smeček — Holešovické věžáky — Výlov dolnopočernického rybníka — Blahořečení františkánů — Korejci vystavují v klášterech — Roxy slaví 20 let — 225 let chvalské základní školy

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výročí pražských pomníků

  0:37 do playlistu

  Výročí pražských pomníků
  Před třemi lety zahájili restaurátoři záchranné práce na obřím sousoší Františka Palackého na stejnojmenném náměstí. Před několika týdny jsme s kamerou zaznamenali poslední fázi restaurování sousoší. Mimochodem, je to letos přesně sto let, kdy bylo sousoší Stanislava Suchardy dokončeno. Ani ne sto metrů od Palackého stojí další sousoší s pohnutou historií. I dílo nazvané Praha svým vítězným synům od Josefa Mařatky má kulaté jubileum. Slavnostně odhalen byl tenhle pomník před devadesáti lety jako poděkování bojovníkům ale třeba i ženám zdravotnicím, všem, kdo se účastnili bojů 1. světové války.

 • Lucerna patří Dagmar Havlové

  4:56 do playlistu

  Lucerna patří Dagmar Havlové
  Tuto středu skončil letitý boj o legendární Palác Lucerna. Vrchní soud rozhodl, že celý palác patří Dagmar Havlové, švagrové bývalého prezidenta. Přiřkl jí totiž i druhou polovinu nemovitosti. Šlo o tu část, kterou v devadesátých letech prezident Václav Havel původně prodal Chemapolu. Následné spory trvaly skoro dvacet let.

 • Exekuce na Taneční konzervatoř

  6:55 do playlistu

  Exekuce na Taneční konzervatoř
  Taneční konzervatoř v Praze 5 – kdysi prominentní škola bývalého starosty Milana Jančíka má vážný problém. Na základě neplatné nájemní smlouvy dostala od soudu exekuční výměr a budovu musí vyklidit. Vedení ale o stěhování nechce ani slyšet a vlastníka - městskou část - viní z nepořádku v radničním archivu. Podle manažerů školy je smlouva, kterou podepsal sám Jančík, platná až do roku 2018. Na jejím základě v minulých letech investovali do oprav miliony korun.

 • Prostitutky ze Smeček

  8:51 do playlistu

  Prostitutky ze Smeček
  Kontroverzní erotický podnik v centru Prahy v ulici Ve Smečkách se dočkal zastání ze stavebního odboru hlavního města. Zatímco první městská část noční bar uzavřela, nadřízený úřad teď její verdikt zrušil. Podle něj Praha 1 neměla dost důkazů, že stavba ohrožuje zdraví lidí.

 • Holešovické věžáky

  10:38 do playlistu

  Holešovické věžáky
  Developer Bau Invest Projekt, který v Holešovicích plánuje výstavbu 3 věžáků, si s povoleními příliš starostí nedělá. Na základě demoliční výměru začal i stavět. Starousedlíci ale jeho aktivity mají permanentně v hledáčku. Měsíc bombardovali radnici, stavební úřad, policii, i inspektorát práce, než se domohli zásahu proti černé stavbě.

 • Výlov dolnopočernického rybníka

  12:18 do playlistu

  Výlov dolnopočernického rybníka
  Výlovy pražských rybníků jsou teď v plném proudu. My jsme si pro naši reportáž vybrali ten největší - dolnopočernický. Už od časného rána začali rybáři zatahovat sítě. Jako každoročně v nich uvízne okolo 150 metráků ryb. O dost méně než před časem. To proto, že rybáři v pražských rybnících nesmějí ryby přikrmovat.

 • Blahořečení františkánů

  15:47 do playlistu

  Blahořečení františkánů
  Katolická církev má za sebou velký víkend. Ve Svatovítské katedrále na Pražském hradě bylo v sobotu blahořečeno 14 františkánů, které v 17. století zabil rozlícený dav. Relikviář s ostatky františkánů si mohli lidé prohlédnout v kostele Panny Marie Sněžné.

 • Korejci vystavují v klášterech

  17:36 do playlistu

  Korejci vystavují v klášterech
  Festival současného umění nazvaný TINA B přivezl do Prahy 115 moderních autorů z celého světa. Nezvykle se tak například představují jihokorejští umělci se svými díly v prostorách pražských klášterů.

 • Roxy slaví 20 let

  19:20 do playlistu

  Roxy slaví 20 let
  Jeden z nejstarších pražských alternativních klubů - klub Roxy slaví dvacet let - oslavy narozenin budou velkolepé. Bohatý program nabídne desítky akcí - koncerty, výstavy i divadelní představení. Za dvě dekády proběhlo v prostorách Roxy více než 8 tisíc akcí.

 • Klikující autobus přistál na Chodově
 • 225 let chvalské základní školy

  21:18 do playlistu

  225 let chvalské základní školy
  Je tomu 225 let, co v obci Chvaly - dnešních Horních Počernicích - vznikla základní škola. Ve svém domě ji založil Kašpar Follprecht a stal se prvním učitelem. Chvalská škola začala jako jednotřídka, kde se děti učily číst, psát a počítat, v období první republiky už ale měla tři třídy, a těsně před druhou světovou válkou se přistavělo další křídlo – a stala se z ní škola měšťanská. Výuka všech předmětů se ale do budovy nevešla. Třeba tělocvik se učil v místní hospodě a dílny na nedaleké faře.

 • Pozvánky

Přehrát vše